Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 19d. 13:59

Talentingiausias Lietuvos sukčius Grigutis išgirdo nuosprendį

A.Grigučiui pakako sumanumo prisigrobti pinigų, bet išvengti atsakomybės vyriškis nepajėgė.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / A.Grigučiui pakako sumanumo prisigrobti pinigų, bet išvengti atsakomybės vyriškis nepajėgė.

Neįtikėtinomis aferomis išgarsėjęs aferistas nuteistas 6 metams nelaisvės ir turės atlyginti šimtatūkstantinius nuostolius.

Penktadienį Vilniaus apylinkės 1-asis teismas paskelbė nuosprendį talentingiausiu Lietuvos sukčiumi pramintam Alfredui Grigučiui.

49 metų vyrui skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė, be to, A.Grigutis turės atlyginti per 600 tūkst. litų nuostolių.

Naujienų portalas 15min.lt ligi šiol nuosekliai pasakojo apie A.Grigučio teismo procesą (žr. susijusius straipsnius).

A.Grigutis mulkindavo lengvatikius, prisistatinėdamas kone pusdieviu bei rinkdamas pinigus už galimybę neva pigiau įsigyti butą, automobilį, kartais žadėdavo sutvarkyti su teisėsauga susijusias problemas.

Šioje byloje teisėjas Petras Karvelis A.Grigutį pripažino kaltu dėl visų dešimties epizodų. Subendrinus nuosprendį su ankstesne jo bausme, aferistas už grotų turės praleisti 6 metus ir 3 mėnesius. Penktadieninį nuosprendį A.Grigutis dar turi teisę apskųsti.

Užsidirbo ir kuklią baudą

Vilniaus 1-ojo apylinkės teismo atstovo ryšiams su visuomene Audrio Kutrevičiaus pranešime spaudai papildomai pranešama, jog A.Grigučiui skirta ir 15 MGL (1950 litų) dydžio bauda.Ikiteisminio tyrimo ir teismo metu joks nuteistojo turtas nebuvo surastas.

A.Grigutis nuteistas už tai, kad siekdamas apgaule savo naudai įgyti svetimą didelės vertės turtą ir piktnaudžiaudamas nukentėjusios N.Š. pasitikėjimu, žinodamas, kad realiai jokių veiksmų, susijusių su pinigų investavimu į automobilių prekybos verslą neatliks, apgaulingai įtikino nukentėjusiąją įkeisti jos motinai priklausiusį namą, paimti iš banko 500.000 Lt paskolą atiduoti pinigus jam, kad jis šias lėšas investuotų į automobilių prekybos verslą. Nukentėjusioji 2006 metų vasarą šią paskolą gavo ir gautus pinigus atidavė A.Grigučiui, kuris jų į jokį verslą neinvestavo ir jų negrąžino.

Jis taip pat nuteistas ir už tai, kad dar keliems nukentėjusiems žadėjo gauti prabangius konfiskuotus automobilius, paėmė iš šių žmonių pinigus, tačiau automobilių nenupirko ir pinigų negrąžino.

Jis nuteistas ir už tai, kad 2007 metų vasarą, piktnaudžiaudamas pasitikėjimu, vienos įmonės savininkui melagingai pažadėjo gauti 60 tonų gintaro žaliavos, kuri esą konfiskuota Kaliningrado srities muitinėje, pasirašė 240.000 Lt vertės vekselį, paėmė šiuos pinigus, gintaro žaliavos negavo ir skolos negrąžino.

Be to, A.Grigutis nuteistas ir už tai, kad 2008 metų rudenį piktnaudžiaudamas nukentėjusios L.K. pasitikėjimu ir prisistatęs Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento darbuotoju, žadėjo padėti nukentėjusios dukteriai išvengti baudžiamosios atsakomybės ir paėmė už tai 214.000 Lt.

Jis taip pat nuteistas už tai, kad piktnaudžiaudamas šios nukentėjusios pasitikėjimu, jai pažadėjo už 93.000 Lt nupirkti konfiskuotą butą Vilniuje, paėmė iš moters 25.000 Lt ir jį negrąžino.

Oficialiai neturi jokio turto

Teismo posėdžio metu kaltinamasis kaltę dėl visų epizodų pripažino, su nukentėjusiųjų pateiktais civiliniais ieškiniais sutiko.

Ikiteisminio tyrimo ir teismo metu joks nuteistojo turtas nebuvo surastas.

Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės sukčiavimą numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

Bylą kuravusi prokurorė Jolita Kančauskienė teismo buvo prašiusi A.Grigučiui skirti pusaštuntų metų nelaisvės bausmę. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min