Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 liepos 8d. 16:36

Buvusio VMI viršininko motina Šiauliuose ir Telšiuose teisiama už apgaulingą buhalteriją

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Pradėta nagrinėti svetimų pinigų pasisavinimo byla, praneša Šiaulių apygardos teismas, kurio posėdžiai, atsižvelgiant į daugumos liudytojų gyvenamąją vietą, bus rengiami ir Telšiuose.

Šiaulių apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Telšių rajono gyventoja Stefanija Kaseliauskienė, gimusi 1949 m., kaltinama apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, didelės pinigų sumos pasisavinimu. Šioje byloje yra pareikštas 140 409,78 euro civilinis ieškinys turtinei žalai atlyginti. Moteris, kuri yra buvusio Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Modesto Kaseliausko motina, anksčiau neteista.

Byloje yra pareikštas per 140 tūkst. eurų ieškinys turtinei žalai atlyginti.

Byloje paskelbta pertrauka. Kitas teismo posėdis numatytas Telšiuose.

Teismas bylą pradėjo nagrinėti iš esmes, valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė paskelbė kaltinamąjį aktą. S.Kaseliauskienė teismui pareiškė suprantanti, kuo yra kaltinama, tačiau teigė, jog kaltės nepripažįsta. Kaltinamoji sutiko teismui duoti parodymus, bet tik po to, kai bus apklausti liudytojai.

Teismas nutarė į kitą posėdį šaukti liudytojus, gyvenančius Telšių regione. Siekiant proceso ekonomiškumo kitas teismo posėdis, kuris numatytas rugsėjo 4 d. 10.00 val., įvyks Telšių apylinkės teismo Telšių rūmuose.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2013–2018 metais Telšių rajone.

15min primena, kad kaltinamosios sūnus VMI viršininko pareigas ėjo 2005-2014 metais.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Modestas Kaseliauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Modestas Kaseliauskas

S.Kaseliauskienė kaltinama būdama bendrovės, užsiimančios maisto gaminimo ir tiekimo paslaugomis, vadove, taip pat per kitą asmenį, dirbusį toje pačioje bendrovėje, tyčia organizavus ir vykdžius minėtos bendrovės apgaulingą buhalterinę apskaitą.

Bylos duomenimis, 2013-2017 m. moteris galėjo pasisavinti daugiau kaip 140 tūkstančių bendrovei priklausiusių eurų.

Taip pat nustatyta, kad ne vėliau kaip iki 2018 metų rugpjūčio 31 d. klastojant dokumentus buvo pasirašytas įsakymas dėl trims bendrovės darbuotojoms skirtų prie atlyginimų mokamų priedų – nuo 1000 iki 3000 eurų kiekvienai moteriai, tačiau realiai jos tokių pinigų negavo.

S.Kaseliauskienės vadovaujamoje bendrovėje buvo įdarbinti darbuotojai ir iš Darbo biržos pasiųsti asmenys. Šioje byloje yra apie 30 liudytojų.

Įtarimai skelbti ir prieš dešimtmetį

15min primena, kad tuomečio VMI vadovo motinos įmonė dar 2010 m. buvo įtariama pasisavinusi neįgaliesiems valstybės skiriamas subsidijas.

Dėl buhalterinių dokumentų klastojimo ir galimo Lietuvos darbo biržos pinigų pasisavinimo S.Kaseliauskienės vadovaujamoje Telšių rajono bendrovėje „Premjera“ buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas. Anuomet M.Kaseliauskas apkaltino Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT) tendencingai tiriant jo motinos įmonės bylą ir siejo teisėsaugos veiksmus su ketinimais sujungti VMI ir FNTT.

Kaip žinoma, M.Kaseliausko karjera Valstybinėje mokesčių inspekcijoje baigėsi, kai tuometis finansų ministras Rimantas Šadžius 2014 m. jo naujai kadencijai nebesiūlė.

2012 m. VMI vadovas už neteisėtą asmens duomenų tvarkymą teisme gavo įspėjimą, o darbe jo klaidos buvo įvertintos griežtu papeikimu. Dėl pastarosios tarnybinės nuobaudos panaikinimo M.Kaseliauskas yra mėginęs bylinėtis, tačiau nesėkmingai.

2019 m. M.Kaseliauską, kaip buvusį Mokesčių inspekcijos vadovą, apklausė politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas. VMI vadovavęs M.Kaseliauskas vadinamojoje „MG Baltic“ byloje sulaukė klausimų apie buvusio liberalo, europarlamentaro Antano Guogos prieš kelerius metus vykusius susitikimus su R.Kurlianskiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

11:59
01:00:04
01:26

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min