Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 8d. 15:03

Chloru apsinuodiję vaikai stiprėja, o juos susargdinę kaltininkai tebeieškomi (nuotraukos)

Vaikas dienas leidžia ligoninės palatoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Chloru apsinuodijęs Povilas ligoninėje nenuobodžiauja. Tačau labai nori namo.

Kauno pramogų ir laisvalaikio centre „Oazė“ įsikūrusio „Impuls“ baseino, kuriame sausio 2 dieną chloru apsinuodijo trys žmonės, istoriją tirianti Kauno policija kol kas tebeieško kaltųjų. Baseiną valdančios bendrovės teiginius apie „diversijos galimybę“ pareigūnai kategoriškai atmeta, prilygindami juos „marsiečių apsilankymui“.

Pirmadienį Kauno Santakos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl darbų saugos reikalavimų pažeidimų. Tačiau apklausus baseino, kitus pramogų ir sporto centro darbuotojus bei įvykio liudininkus aiškėja, jog darbų saugos reikalavimai nebuvo pažeisti. Todėl tyrimą artimiausiu metu ketinama perkvalifikuoti į sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo.

Santakos policijos komisariato viršininkas, komisaras Raimondas Abugelis 15min.lt sakė, kad kol kas įtariamųjų nėra. „Čia netipinis nusikaltimas, kuriame kažkas ateina ir pripila tyčia (cheminių medžiagų – aut. past.). Gal buvo koks techninis nesklandumas. Plius – žmogiškasis faktorius. Tyrimą apsunkina, kad baseino automatiką prižiūrinti bendrovė yra Vilniuje. Reikia užsisakyti visą mus dominančią medžiagą. Renkame, sisteminame duomenis ir žiūrime. Nesinori per skubėjimą suklysti“, – sakė komisaras.

Verslininkų įtarimus policija laiko nerimtais

Savaitės viduryje medikai patvirtino, jog Kauno medicinos universiteto klinikose (KMUK) gydyti baseino lankytojai – du vaikai ir suaugęs vyras – buvo apsinuodiję chloru. Tačiau, kaip šios medžiagos perviršis atsirado, kol kas neaišku. Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) atstovai, atlikę du vandens ir oro mėginių tyrimus, viršytos leistinos chloro normos nerado. O patys „Impuls“ sporto klubo atstovai tikino, jog vėdinimo įranga nebuvo sugedusi, todėl į aplinką teoriškai neturėjo patekti neleistinas kiekis chloro.

Tinklo „Impuls“ atstovaujančios bendrovės „Neo Aljansas“ administracijos teigimu, nelaimė galėjo būti sukelta tyčia, dėl „piktybiškų veiksmų“. Įmonės atstovai neatmetė „diversijos galimybės“.

Tuo metu policijos pareigūnams tokie „Neo Aljanso“ atstovų teiginiai atrodo visiškai nepagrįsti.

„Žmonės gali kelti versijas. Tačiau reikia turėti realius faktus, o ne tik kalbėti. Priešingu atveju tokia versija bus lygiai tokia pati kaip ir teiginys, kad buvo atskridę marsiečiai“, – teigė R.Abugelis. Pasak komisaro, artimiausiu metu laukiama specialistų išvadų, kuriose būtų aiškiai nurodyta, kaip stipriai dėl incidento baseine nukentėjo du vaikai ir suaugęs vyras. „Nuo to priklauso ir mūsų priemonės, ir įrankiai. Tačiau greičiausiai tyrimas bus perkvalifikuotas į sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo“, – sakė Santakos policijos komisariato viršininkas.

Povilas stiprėja

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vaikas dienas leidžia ligoninės palatoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Povilas dienas leidžia ligoninės palatoje

15min.lt penktadienį rašė, kad sporto ir pramogų parkų tinklą „Impuls“ valdanti bendrovė „Neo Aljansas“ tikina atsiprašiusi jų baseine Kaune chloru apsinuodijusių vaikų šeimos ir žada su jais tartis dėl žalos atlyginimo. Bendrovės teigimu, šios derybos bus pradėtos, vos tik vaikai visiškai pasveiks. Kada tai bus, kol kas neaišku. Šiuo metu Šakių rajone gyvenančios Juškaičių šeimos vaikai sveiksta. Stiprėja ir daugiausia nerimo sukėlęs 11-metis Povilas Juškaitis. Chloru apsinuodijęs berniukas ketvirtadienį iš reanimacijos perkeltas į skyrių. Tėvų džiaugsmui, sūnus sparčiai sveiksta.

Kaip 15min.lt penktadienį sakė vaiko tėvas Gintautas Juškaitis, mamos padedamas sūnus jau bandė vaikščioti. „Mums tai labai gera naujiena, nes vos prieš kelias dienas jis gulėjo pats negalėdamas kvėpuoti. Dabar visi vamzdeliai jau ištraukti, Povilas sveiksta. Matyt, dėl to, kad jaunas, stiprus organizmas“, – džiaugsmo neslėpė berniuko tėvas. Kartu su broliu baseine pramogavusi ir chloru taip pat apsinuodijusi kita Juškaičių atžala – 15-metė dukra Gintė – šią savaitę jau buvo išleista namo. „Tačiau gydytojai patarė, kad į mokyklą dar kurį laiką neitų. Ji jaučiasi gerai, vaistų jokių nevartoja, bet, matyt, reikia, kad sustiprėtų“, – pasakojo tėvas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min