Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 30d. 10:46

Dar viena atskira byla iš didžiojo teisėjų skandalo: ar bus skirta 39 tūkst. eurų bauda?

Specialųjų tyrimų tarnyba
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Specialųjų tyrimų tarnyba

Iš rezonansinio ikiteisminio tyrimo atskirta dar viena byla dėl galimos prekybos poveikiu.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą su pareiškimu užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu pripažįstant kaltinamąjį P. K. padarius nusikalstamas veikas, numatytas Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio „Prekyba poveikiu” 1 dalyje ir Baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d. „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“.

Ši baudžiamoji byla yra atskirta iš tebevykstančio didelės apimties rezonansinio ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

Generalinės ir Vilniaus apygardos prokurorų organizuojamame, Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl įvairaus pobūdžio korupcinių nusikaltimų pareikšti daugiau nei 50 asmenų, tiriama daugiau kaip 110 nusikalstamų veikų.

Teismui perduotoje atskirtoje byloje surinkti duomenys leidžia įtarti, kad kaltinamasis P. K.

2018 m. lapkričio–2019 m. sausio mėnesiais ne kartą susitiko su kitu įtariamu asmeniu, siekdamas kad šis, pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, pažintimis ar kita tikėtina įtaka valstybės tarnautojams, už savo ir kitų asmenų naudai priimtą 5 000 eurų kyšį per tarpininkus paveiktų Vilniaus apylinkės teismo teisėją.

Buvo siekiama, kad teisėjas priimtų norimą nuosprendį ir P.K. padarytą nusikalstamą veiką dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis perkvalifikuotų iš sunkesnės į lengvesnę. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2019 m. sausio mėnesį kaltinamasis P.K. Vilniuje per kelis kartus kitam įtariamam asmeniui perdavė 5 000 eurų kyšį.

Taip pat P. K. kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, pažymima trečiadienį Generalinės prokuratūros paviešintame pranešime.

Prokuroras prašo teismo pripažinti P. K. kaltu dėl prekybos poveikiu ir neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir paskirti 780 MGL, t. y. 39 000 eurų, baudą.

Kaip BNS informavo Lietuvos apeliacinis teismas, sprendęs dėl P. K. bylos teismingumo, ji perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismui.

Iš to paties rezonansinio tyrimo atskyrus kitą bylą š. m. spalio 28 d. Šiaulių apygardos teismas baudžiamuoju įsakymu Giedrių Rimkų pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu ir pasipriešinimo policijos pareigūnui. Teismas skyrė prokuroro prašytą 55 000 eurų dydžio baudą, o pritaikius Baudžiamojo kodekso nuostatas, bauda buvo sumažinta vienu trečdaliu ir įskaičiavus sulaikymo ir suėmimo laiką paskirta galutinė 34 650 eurų bauda.

2019 m. rugpjūčio mėn. Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs iš to paties rezonansinio tyrimo atskirą dar vieną bylą ir prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, pripažino Vilių Karalių kaltu dėl prekybos poveikiu ir skyrė jam 37 500 eurų baudą. Bausmę sumažinus vienu trečdaliu ir įskaičius laikinajame sulaikyme ir suėmime išbūtą laiką, Viliui Karaliui skirta galutinė 21 600 eurų bauda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min