Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl Seime demonstruoto ginklo išgarsėjęs vilnietis sulaukė apsaugininkų atakos gatvėje (nuotraukos)

Andrius buvo sulaikytas, kai darė šias nuotraukas.
A.Dambrausko nuotr. / Andrius buvo sulaikytas akimirką po to, kai padarė šį kadrą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilnietis Andrius Dambrauskas pasakoja buvęs užpultas, kai senamiestyje ketino tik nufotografuoti premjerą Andrių Kubilių. Vyras kreipėsi į medikus ir policiją, nes vadovybės apsaugininkai traumavo jo petį ir apgadino savigynai nešiojamą pistoletą.

Sostinės gyventojas, išgarsėjęs eksperimentu su ginklu, po kurio netgi buvo pakeistos Lietuvos parlamento rūmų apsaugos taisyklės, regis, ilgam užsitraukė Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnų nemalonę.

Penktadienį A.Dambrauskas tiesiog gatvėje įsivėlė į naują nuožmų incidentą, per kurį jaučiasi nukentėjęs tiek fiziškai, tiek morališkai. Medikų išduotoje pažymoje patvirtinta, kad jaunam vyrui yra patemptas petys. Be to, kaip teigia A.Dambrauskas, jį nuginkluoti bandę apsaugininkai išmetė jo legaliai turimą pistoletą ant grindinio ir jį apgadino.

Dėl visų patirtų skriaudų vadovybės apsaugininkų kritikas kreipėsi į Vilniaus 3-iąjį policijos komisariatą.

Prasidėjus savaitgaliui, 15min.lt neturi galimybės gauti oficialių kitos konflikto šalies komentarų, todėl kol kas pateikia tik A.Dambrausko išdėstytą poziciją.Rezultatai: suplėšytas striukės vidinis pamušalas, nubrozdinti batai, apgadintas ir apdaužytas ginklas ir jokio paaiškinimo. Įstatymai nedraudžia man esant ginkluotam fotografuoti viešoje vietoje, o buvo suvaržyta mano laisvė, panaudota jėga, patyriau tiek moralinę, tiek materialiną žalą.

Panašu, jog tuo, kas įvyko penktadienį, istorija tik prasideda. Tad jei pasitvirtintų, jog ginkluotas vilnietis buvo tramdomas VAD pareigūnų iniciatyva, šio departamento atstovai dar ne sykį turės šansų paviešinti ir savuosius vertinimus.

A.Dambrausko versija:

„Šiandieną eidamas Pilies gatve apie 13.00 val. pamačiau, kad prie viešbučio „Narutis“ (Pilies g. 21) vyksta Andriaus Kubiliaus ir Baltarusijos premjero spaudos konferencija, kurią saugojo VAD bei policijos pareigūnai.

Man tik priartėjus prie VAD automobilių, jų vairuotojas iškart radijo ryšiu pranešė kolegoms, jog mane atpažino kaip asmenį, surengusį provokaciją su ginklais Seime.

Tada aš pasiėmiau iš kišenės fotoaparatą, priėjau prie žmonių minios brifinge ir fotografavau A.Kubilių, kalbantį su žurnalistais. Staiga man iš galo priėjo du nenustatyti piliečiai, vilkintys kostiumus, užlaužė rankas už nugaros, ištraukė mano ginklą man iš dėklo, jo nesugraibė. Ginklas nukrito ant asfaltinio grindinio, apsibrozdino dažai bei dėtuvė. Tuo metu jie ėmė mane vilkti Pilies gatvės vadinamojo „bromo“ link.... Jie nesiteikė nei prisistatyti, nei paaiškinti, ar aš sulaikytas, jei taip, tai už ką, tik ištarė: „Dabar tai tu pamatysi...“

Ten, kur mane nuvilko, jau stovėjo normalių uniformuotų pareigūnų ekipažas, kuriam aš ir buvau perduotas.

Pareigūnai, kaip ir priklauso, patikrino mano tapatybę, leidimo nešiotis ir laikyti ginklą tikrumą, ir palinkėjo geros dienos.

Rezultatai: suplėšytas striukės vidinis pamušalas, nubrozdinti batai, apgadintas ir apdaužytas ginklas ir jokio paaiškinimo.

Vėliau nuvykau į 3-iąjį policijos komisariatą, ten parašiau pareiškimą, tada kreipiausi i Greitosios pagalbos ligoninę. Ten suteikta pagalba, nes belauždami rankas jėga patempė man petį.

Manau, tai yra susidorojimas, ir savo galių bei nebaudžiamumo demonstravimas.

Įstatymai nedraudžia man esant ginkluotam fotografuoti viešoje vietoje, o buvo suvaržyta mano laisvė, panaudota jėga, patyriau tiek moralinę, tiek materialiną žalą.

Visas įvykis yra nufilmuotas Vilniaus policijos kameromis, kurios sumontuotos Pilies gatvėje“, – laiške 15min.lt pasakoja A.Dambrauskas.

Vilnietis teigia siekiantis paviešinti šios dienos nusitikimą, nes baiminasi būti antrą sykį apkaltintas dėl tariamo ginklo demonstravimo, kas taptų pagrindu atimti iš jo leidimą.

15min.lt jau pasakojo, kad po eksperimento su ginklais Seime Andrius užsitraukė saugumiečių nemalonę ir sulaukė jų kontratakos. Pirmiausia VAD iniciatyva jis buvo iškviestas „ant kilimėlio“ pasiaiškinti, o po kelių dienų Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Licencijavimo skyriuje vilnietis nubaustas už ginklo saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo tvarkos pažeidimą. Pažeidėjui skirta minimali 100 litų bauda.

Eksperimento iliustracija/Eksperimento akimirka: lankytojas su ginklu įsiamžino apsaugininkų fone.
Eksperimento Seime akimirka: lankytojas su ginklu įsiamžino apsaugininkų fone.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min