Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 1d. 16:59

Dėl verslininko nužudymo dvejus metus teisiama jo sekretorė pagaliau parodė akis

Monika Elenbergaitė
Luko Balandžio nuotr. / Monika Elenbergaitė

Teismui sostinėje toliau sunkiai sekasi nagrinėti rezonansinę baudžiamąją bylą dėl Vilniaus verslininko Dariaus Vaisėtos žmogžudystės. Dvejus metus trunkantis procesas privertė prarasti budrumą kaltės nepripažįstančią, bet nuolat veidą slepančią kaltinamąją Moniką Elenbergaitę.

Maždaug 36 mėnesius veidą nuo žurnalistų ir visuomenės uoliai slepianti vilnietė Monika Elenbergaitė, natūralu, retsykiais praranda budrumą.

Taip šiai 25 metų merginai atsitiko ir šio pirmadienio popietę – dėl buvusio savo boso žmogžudystės teisiama kaltinamoji nenorom pažvelgė į 15min.lt fotoreporterio objektyvą.

Kaip žinoma, rezonansinė 6 kaltinamųjų baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai yra pareikšti ir M.Elenbergaitei, Vilniaus apygardos teisme yra klampiai narpliojama nuo 2010-ųjų spalio.

Mergina ir 5 vaikinai (Mantas Adomavičius, Romanas Mironiukas, Laurynas Drūteika, Dovydas Našlėnas, Lukas Blinovas) stojo prieš teismą po to, kai dar 2009-ųjų birželio 10-ąją dingo keturiasdešimtmetis vilnietis bendrovės LUX PRO vadovas Darius Vaisėta, o liepos 14-ąją jo kūnas rastas apleistų fermų teritorijoje, esančioje netoli Nemenčinės.

2012 m. vasarį po ilgo teisminio proceso prokuratūra pagaliau pasiūlė kaltinamiesiems griežtas bausmes: D.Vaisėtos bendrovėje administratore dirbusiai ir į mišką jį išviliojusiai M.Elenbergaitei – 17, o jos draugui M.Adomavičiui – 19 metų laisvės atėmimo.

Kitiems grupuotės nariams – L.Drūteikai ir R.Mironiukui, buvo siūloma taip pat 17 metų laisvės atėmimo bausmė. Švelnios bausmės buvo pasiūlytos tik D.Našlėnui bei L.Blinovui, dalyvavusiems tik vagystėje iš verslininko namų.

Tačiau nuosprendžio išėjęs rašyti teismas, galima sakyti, taip ir negrįžo. Mat teisėjų kolegijoje buvo ir Zenonas Birštonas, skandalingai kritęs nuo laiptų ir prezidentės išvytas iš teismo rūmų.

Pagal galiojančius įstatymas, Z.Birštoną kolegijoje pakeitus kitam nariui, byla turėjo būti pradėta nagrinėti iš naujo. Tiesa, senąją bylą naujasis teismas stengiasi nagrinėti greituoju būdu: kad nereikėtų visko daryti antrą sykį, yra garsinama ankstesnio proceso metu surinkta medžiaga.

Pirmadienį teisme paaiškėjo, kad vieno pagrindinių kaltinamojo – M.Adomavičiaus, advokatas guli ligoninėje, jam gresia operacija.

Kaltinamasis pareiškė, kad keisti gynėjo tikrai nenorėtų, todėl visiems proceso dalyviams teks palaukti, kol teisininkas pasveiks.

Šiais metais Vilniaus apygardos teismas yra numatęs keletą datų, kada bus tęsiamas šios bylos nagrinėjimas. Jei organizacinių bėdų nekils, tikėtina, kad byla bus išnagrinėta, kitų metų pradžioje būtų galima laukti nuosprendžio.

Beje, ilgai šių kaltinamųjų nemačiusius skaitytojus galbūt nustebins, kaip stipriai dauguma jų pasikeitę (žr. susijusią nuotraukų galeriją). Kaltinamieji ne tik pasikeitė drabužius bei šukuosenas – kitokie atrodo net jų veidų bruožai.

Visi teisiami vaikinai pirmadienį teisme, kaip visada, atrodė atsipūtę: bendravo tarpusavyje ir su aplinkiniais, šypsojosi, šmaikštavo.

M.Elenbergaitė ir vėl atvyko užsidengusi veidą. Ši mergina slėptis nuo objektyvų visada pradeda jau tada, kai konvojaus pareigūnų autobusiukas sustoja teismo rūmų kieme. Neatsipalaiduoja nei prieš posėdį, nei po jo.

Tačiau per apklausą teisme M.Elenbergaitė yra pareiškusi, kad apie suplanuotą tuometinio jos viršininko žmogžudystę nieko nežinojo, o ši žinia jai pačiai esą sukėlė šoką.

Bylos duomenimis, verslininko žmogžudystę sugalvojo Monikos sugyventinis Mantas, prie egzekucijos miške netoli Nemenčinės labiausiai prisidėjo R.Mironiukas.

Apie šią kriminalinę dramą ir teisminio proceso eigą portalas 15min.lt išsamiai pasakojo ankstesnėse publikacijose (žr. susijusius straipsnius).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min