Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 7d. 23:47

Ekstradicijos metu „dingusiu be žinios“ paskelbtas Skomantas Pakalka atsirado, jis jau Lukiškėse

S.Pakalką palaikantis plakatas
15min.lt iliustracija / S.Pakalką palaikantis plakatas

Riaušių bylos įtariamasis S.Pakalka, kurio ilgai ieškojo policija, trumpam buvo dingęs iš akiračio net ekstradicijos metu. Tačiau jaunuolis sėkmingai atvežtas į Lietuvą ir su teismo leidimu pasodintas į areštinę.

Prieš keletą savaičių 15min.lt pasakojo, kad iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą išsiųstas riaušių bylos įtariamasis Skomantas Pakalka (gim. 1991 m.) dingo kaip į vandenį.

Lietuvos pareigūnų ilgai ieškotas vaikinas buvo sulaikytas Anglijoje, britų teismas sutiko perduoti jį Lietuvai. Broliui nusamdytą teisininką S.Pakalkos sesuo buvo informavusi, kad vaikino Didžiojoje Britanijoje nebėra, nes jis išsiųstas iš šalies, tačiau advokatas Mindaugas Paukštė Lietuvoje savo kliento taip pat nesulaukė.

Pirmadienį M.Paukštė 15min.lt informavo, kad S.Pakalka ne tik atsirado – teismas jau spėjo skirti vaikinui griežčiausią kardomąją priemonę. Artimiausius 3 mėnesius įtariamasis prokurorų prašymu praleis Lukiškėse.

Tokį griežtą verdiktą S.Pakalkai jo gynėjas vertina kaip tam tikrą išankstinę teismo nuostatą skirti jam realų laisvės atėmimą ir pagrindinėje riaušių prie Seimo baudžiamojoje byloje.

Kaip žinoma, Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme jau į pabaigą eina baudžiamosios bylos nagrinėjimas, kurioje kelios dešimtys asmenų kaltinami dėl garsiųjų riaušių prie Seimo 2009-ųjų sausio 16 dieną.

Trys kaltinamieji, tarp jų ir S.Pakalka, nuo pareigūnų ilgai slapstėsi, todėl bylos ilgai nebuvo galima atversti. Tačiau vėliau nutarta bylą S.Pakalkos ir kitų bėglių atžvilgiu atskirti.

Pernai rudenį buvo išduotas S.Pakalkos Europos arešto orderis, po Naujųjų vaikinas įkliuvo britų policijai.

Vestminsterio teismas lengvai sutiko perduoti jį Lietuvai.

Tuo pačiu internete prasidėjo S.Pakalkos palaikomoji kampanija: buvo siuntinėjami savotiški plakatai su prieraišais, kad vaikinas, tuo metu būdamas 17 metų, tik dalyvavo proteste Vilniuje, „kurio metu Lietuvos gyventojai galėjo laisvai išreikšti savo nuomonę bei nepasitenkinimą tuomete Vyriausybe. Kitą rytą paauglys buvo suimtas tėvų namuose ir apkaltintas riaušių kėlimu bei jų organizavimu. S.Pakalka yra kaltinamas siekiant parodyti Vyriausybės galią ir įbauginti žmones. Lietuvoje jis gali būti nuteistas iki 6 metų nelaisvės. Jei valdžia sako, kad vaikai yra mūsų ateitis, kodėl ji kiša juos į kalėjimą?“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min