Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 13d. 12:08

G.Jauniaus konflikte su policija – netikėtas posūkis: byla nutraukta, pareigūnai atgailauja už klaidas

Gediminas Jaunius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Jaunius
Nutraukta sostinės politiko Gedimino Jauniaus administracinė teisena dėl pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo, praneša Policijos departamentas.

Policijos departamentas ketvirtadienį informuoja, kad Vilniaus m. vyriausiojo policijos komisariato trečiajame policijos komisariate nutraukta administracinė teisena dėl pareigūnų reikalavimų nevykdymo.

Primenama, kad 2021 m. balandžio 3 d. 2 val. 14 min. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Krivūlės g., bute, triukšmas, garsiai leidžiama muzika. Iš įvykio vietos į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą buvo pristatytas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Gediminas Jaunius, pradėta administracinė teisena dėl pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo.

Suprasti akimirksniu

  • Balandžio pradžioje Vilniuje, Senamiesčio rajone, 8 asmenys sulaukė policijos dėmesio ir nuobaudų už karantino metu surengtą triukšmingą vakarėlį. Į komisariatą tąsyk pakliuvo ir, kaip buvo teigiama įvykio įkarštyje, pareigūnams dirbti trukdęs kaimynas – Vilniaus miesto tarybos narys, prodiuseris G.Jaunius.
  • Politiko elgesį iškart pažadėjo svarstyti Laisvės partijos etikos komisija.
  • Pats Užupio gyventojas nuo pradžių tvirtino, kad tik mėgino pasidomėti, koks sujudimas vyksta saugią kaimynystę puoselėjančiame jo kvartale.
  • Dėl pusvalandžio, praleisto sukruvintame, bet neišvalytame, nedezinfekuotame policijos automobilyje, G.Jaunius iškart pareiškė pretenzijų.

Nuotrauka iš G.Jauniaus „Facebook“ asmeninio profilio/Kruvinas policijos automobilis
Nuotrauka iš G.Jauniaus „Facebook“ asmeninio profilio/Kruvinas policijos automobilis

Atlikus tarnybinį patikrinimą dėl galbūt neteisėtų pareigūnų veiksmų, nustatyta, kad patruliai teisės aktų nepažeidė. Tačiau pripažįstama, kad sulaikytasis vežtas nehigienišku transportu.

Dėl šio įvykio Vilniaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate atliktas tarnybinis patikrinimas dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų, kurio metu nenustatyta, kad pareigūnai pažeidė galiojančius teisės aktus. Taip pat nustatyta, kad tarnybinis automobilis, kuriuo asmuo buvo pristatomas į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą, neatitiko keliamų švaros ir higienos reikalavimų, į ką atkreiptas pareigūnų bei patruliavimo funkcijas atliekančių padalinių vadovybės dėmesys.

Pareigūnai pripažino, kad vilnietis G.Jaunius nepadarė nieko, kas turi administracinio nusižengimo požymių. Tad ir bylai nėra pagrindo.

Policijos departamentas patikslina anksčiau skelbtą pirminę informaciją – policijos rengiamoje įvykių suvestinėje paskelbta informacija, kad Vilniaus m. savivaldybės tarybos nariui surašytas protokolas dėl pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo, buvo netiksli.

Tikslinama, kad buvo pradėta administracinė teisena, kuri 2021-04-30 buvo nutraukta.

Anot PD pranešimo, G.Jauniaus atžvilgiu teisena nutraukta remiantis administracinių nusižengimų kodekso 591 str. 1 d. 1 p. – administracinių nusižengimų teisena negali būti pradėta, o pradėtoji turi būti nutraukta, kai padaryta veika neturi administracinio nusižengimo požymių).

15min primena, kad G.Jaunius nuo pradžių neigė atsakomybę dėl šio įvykio ir ne sykį turėjo progą viešai išsakyti savąją versiją dėl incidento. Vyras yra tvirtinęs, kad policijai dirbti netrukdė, savo pareigomis nesinaudojo, su pareigūnais nekonfliktavo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:41
27:12
00:40

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min