Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 balandžio 22d. 21:37

Gaisras „Belmonto“ restorane priminė: Lietuva – pleškančių restoranų šalis

Įvykio vietoje
Valerijaus M./15min.lt skaitytojo nuotr. / Įvykio vietoje
Kodėl sudegė viename gražiausių Vilniaus kampelių esančio „Belmonto“ restorano stogas, vis dar tebėra mįslė. Kol kas neaiškios nei gaisro, kurį gesino ir patys darbuotojai, ir net devyni ugniagesių automobiliai, priežastys, nei savininkų patirti nuostoliai. Lietuvoje – tai ne pirmas ir, ko gero, ne paskutinis restoranas, kuris krito nelygioje kovoje su ugnimi. Gaisro scenarijus dažniausiai būna panašus – viskas vyksta labai greitai.

Apie gaisrą kol kas nekalba

Mūrinio dviejų aukštų restorano „Joanos Carinovos smuklė“ skiedromis dengtas stogas užsiliepsnojo greitai ir degė atvira liepsna. Nudegė ir išardyta 300 m² stogo konstrukcijų, vandeniu užlietos restorano patalpos.

Apie tai, kas galėjo iššaukti restorano gaisrą, „Belmonto“ atstovai kalbėti nenori.

Renginių organizatorė Šarūnė Ražanauskienė teigė, kad kol kas nenori komentuoti, kodėl užsidegė restorano stogas ir kokie galėtų būti gaisro nuostoliai: „Galime pranešti tik tai, kad ir toliau dirbame: veikia kiti restorano padaliniai, lauko kavinės. Tik šeštadienį nedirbo minėtas pastatas, tačiau jau sekmadienį dirbome kaip visada.“

„Gaisro dieną „Joanos Carinovos smuklėje“ buvo rezervuotų staliukų, kurių rezervaciją teko atšaukti, tačiau jokių banketų ar vestuvių tą dieną pastate neturėjo vykti, jokia šventė nenukentėjo. O šventės, kurios buvo planuotos sekmadienį ir artimiausiomis dienomis, nukeltos į kitas patalpas“, – pridūrė Š.Ražanauskienė.

Kaip šio prabangaus restorano šeimininkas yra minimas prieštaringai vertinamas sostinės verslininkas Anupras Mišeikis.

Sudegę restoranai ir kavinės prisikelia antram gyvenimui

2009 m. rugsėjį Vilniuje, Užupyje, degė pastatas, kuriame buvo įsikūręs restoranas „Tores“. Restoranas kurį laiką buvo renovuojamas.

2010 m. liepą sudegė prie kelio Vilnius-Kaunas, Trakų rajone, stovėjęs 16 mln. Lt įvertintas kibininių kompleksas „Karališka senoji kibininė“ ir „Kibin drive“, priklausęs Zinaidai ir Vladimirui Juškiams.

Praėjus daugiau nei metams gigantiškas kompleksas atstatytas. Tokia buvo savininkų valia - kuo greičiau atstatyti restoraną.

Tų pačių metų spalio mėnesį užsidegė sodyba „Vienkiemis“, įsikūrusi Kretingos rajone. 

VIDEO: Gaisras sodyboje "Vienkiemis"

Maža to, ji buvo ir užsemta. Sodyba po remonto toliau tęsia savo veiklą.

2012 m. gegužę Birštone sudegė kavinė „Birštono sėklytėlė“. Ji buvo atkurta.

Tų pačių metų lapkritį sudegė Kaišiadorių rajone įsikūręs žinomo restorano „Bajorkiemio“ pagrindinis pastatas. Pastatas priklausė bankrutuojančiai įmonei UAB „Bajorkiemis“.

Apdegę didžiulio restorano griuvėsiai puikiai matyti važiuojant greitkeliu Vilnius-Kaunas.

Šių metų vasarį Vilniuje degė restoranas „Laimos smuklė“, esantis Žirmūnų gatvėje. Restoranas tebeveikia.

Vilniaus „Brodvėjus“ – amžina kova su ugnimi 

2013 m. lapkritį, Vilniaus Mėsinių gatvėje degė klubas „Brodvėjus“. Gaisras kilo kai Vitalijaus Kairiūkščio ir grupės SBS koncerto metu buvo padegtas kryžius.

Tai buvo jau ketvirtas šio klubo gaisras per kelerius metus.

Garsiausias – Kurhauzo gaisras

Senoji karta taip pat prisimena, kai maždaug prieš 50 metų Palangoje degė restoranas „Jūra“. Per kelias valandas supleškėjo ypač populiarus tarp to meto poilsiautojų restoranas. Jis taip ir nebuvo atstatytas.

Gaisras buvo sunaikinęs ir šiaudinę pastogę turėjusį bei Birutės kalno papėdėje stovėjusį restoraną „Vaidilutė“. Vėliau jis buvo atstatytas, bet buvusios šlovės nesusigrąžino.

Bene garsiausias ir seniausias, dar prieškario metais statytas ir miesto simboliu tapęs, restoranas-kazino Kurhauzas bėgant metams sunyko, o 2002 m. dar ir sudegė.

Jis yra valstybės saugomų objektų sąraše. 2013 m. gruodį Kurhauzas renovuotas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:31
01:42
45:27

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min