Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 08:47 , Atnaujinta: 2011 lapkričio 9d. 09:36

Generalinis prokuroras Darius Valys nestojo prieš teismą dėl perėjoje partrenktos moters, byla per 10 minučių išnagrinėta jam už akių

Darius Valys ligoninėje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Valys ligoninėje

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas išnagrinėjo bylą dėl Dariaus Valio sukeltos avarijos, generaliniam prokurorui teisėjas skyrė minimalią 500 litų baudą.

Net ir dėl sudėtingiausių bylų į teismus nebevaikštantis, o tik tą darančius pavaldinius prižiūrintis mūsų šalies generalinis prokuroras trečiadienio rytą buvo laukiamas posėdžių salėje. Tačiau neatvyko, nes stoti prieš teismą buvo jo teisė, o ne pareiga.

Nuo ankstaus ryto Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme generaliniam prokurorui Dariui Valiui už akių išnagrinėta administracinio teisės pažeidimo (ATP) byla dėl spalio 19 dieną jo sukeltos avarijos.

Kaip tą trečiadienį pranešė 15min.lt, Ateities gatve sostinės Jeruzalės mikrorajone automobiliu „Volvo V70“ į darbą  apie 6.53 val. važiuodamas generalinis prokuroras pėsčiųjų perėjoje ties „Rimi“ (Ateities g. 2а) kliudė 58-erių metų moterį ir nesunkiai ją sužalojo.

Prie kilusio triukšmo stipriai prisidėjo ir pats 39-erių metų vairuotojas, jau nelaimės dieną nunešęs į Prezidentūrą atsistatydinimo pareiškimą. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė nelaukė, kol D.Valio vairavimą įvertins teismas – prezidentė rėmėsi tik pirmine apie įvykį surinkta medžiaga ir generalinio prokuroro, kaip galinčio ir toliau eiti pareigas, neatleido.

Šioje ATP byloje pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 127 straipsnio 1 dalį D.Valiui už KET pažeidimą, sukėlusį kito asmens nežymų sveikatos sutrikdymą, grėsė bauda nuo 500 iki 1 000 litų arba teisės vairuoti atėmimas nuo vienų iki dvejų metų.

Policijoje D.Valiui surašytame protokole pažymima, kad su žmona keliavęs vairuotojas buvo neatidus ir neatsargus, neatsižvelgė į orus bei vairavimo sąlygas, nepasirinko saugaus greičiau, nesustabdė mašinos prieš perėją, nepraleido pėsčiosios ir nežymiai sutrikdė jos sveikatą.

Paties D.Valio paaiškinime nurodoma, kad Ateities gatve jis važiavo vos apie 40 km/val. greičiu, artėdamas prie perėjos pėsčiųjų nematė, tamsų skubančio žmogaus siluetą be jokių atšvaitų pastebėjo tik paskutinę akimirką, bandė stabdyt.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas dar pačioje posėdžio pradžioje pranešė, kad šįryt susiskambino su nukentėjusia vilniete ir išgirdo, kad ji šaukimą gavo, tačiau dabar yra poliklinikoje, o dalyvauti nepageidauja nei šio ryto, nei kituose teismo posėdžiuose. Taip pat teismas turėjo duomenų, kad šaukimas D.Valį pasiekė, apie posėdžio vietą ir laiką jis žinojo.

Vienintelis posėdyje dalyvavęs asmuo buvo kelių policijos atstovas Audrius Naudžiūnas. Salėje ir teismo koridoriuje pareigūną tiesiog persekiojo būrys operatorių. „Toks jausmas, kad čia aš kažką padariau“, – juokėsi policininkas.

Bylos medžiagą pagarsinęs teisėjas pažadėjo, kad nutarimą surašys per 15 minučių ir jau 9 val. jį paskelbs.

Papildyta 9.05 val. Paskelbto nutarimo esmė: D.Valys pripažintas kaltu dėl KET pažeidimo, jam skirta 500 litų bauda.

Teisėjas pažymėjo, kad vairuotojo kaltė įrodyta bylos dokumentais, eismo įvykio aplinkybės šioje byloje yra visiškai aiškios.

Teismas kaip D.Valio atsakomybę lengvinančią aplinkybę įvertino vairuotojo prisipažinimą ir nuoširdžią atgailą. Sunkinančių aplinkybių byloje nenustatyta.

Teismo nutarime pažymima, kad D.Valys įvykio vietoje suteikė nukentėjusiajai pirmąją pagalbą, iškvietė greitosios ekipažą, po to lankė nukentėjusiąją ligoninėje, policijai padėjo tirti eismo įvykio aplinkybes.

Šiandienį teismo nutarimą ir garsusis vairuotojas, ir protokolą už KET pažeidimą jam surašiusios institucijos atstovai turi teisę per 20 dienų skųsti aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui. Tačiau manoma, kad nė viena šalis šia teise nepasinaudos, nes teismo verdiktas nekelia jokių abejonių.

Papildyta 11.38 val. Trečiadienį Lietuvos generalinis prokuroras Darius Valys netikėtai surengė trumpą spaudos konferenciją (žr. filmuotą medžiagą apačioje). Prokuratūros vadovas atsakė į klausimus ne tik apie šįryt jam skirtą baudą dėl avarijos, bet ir komentavo kitas visuomenės aktualijas. D.Valys užsiminė, kad dėl paaiškėjusių naujų Kauno pedofilijos skandalo ir dvigubos žmogžudystės aplinkybių turės būti apklausta Drąsiaus Kedžio sesuo, teisėja Neringa Venckienė.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Byla teisme
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Garsiajam vairuotojui neatvykus į teismą, žiniasklaidos dėmesį teko atlaikyti kelių policijos atstovui A.Naudžiūnui.

VIDEO: 15min.lt - D.Valio komentarai apie gautą baudą ir pedofilijos skandalo naujienas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min