Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 11d. 19:58

Girti policininkai prie vairo – kraują stingdantis avarijų ir mirčių sąrašas

Saulius Paulikas teisme
Egidijaus Jankausko nuotr. / Policininkas Saulius Paulikas, kuris girtas užmušė tris vaikus Aleksandrijoje, teisme

Antradienį Lietuvą sukrėtusi avarija Panevėžyje, kurios metu girtas Panevėžio miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas Valerijus Salmanas pražudė du senjorus, o vieną sunkiai sužeidė, papildė ir taip netrumpą policininkų nuodėmių sąrašą.

Apie pareigūnų nuodėmes – trumpai

2000 m. spalį Šilutės rajone kolegas vežęs girtas policijos inspektorius Algirdas Ruškys trenkėsi į medį, užmušė du policininkus, tris sužeidė.

2001 m. gegužę neblaivus Panevėžio policininkas Audrius Mackevičius per avariją užmušė kartu važiavusį kolegą.

2001 m. spalį girtas Vilniaus kelių patrulis Darius Narkevičius mirtinai sužalojo krepšinio trenerį Gediminą Ulį, nuo sužalojimų mirė ir jo močiutė.

2002 m. rugsėjį Jonavoje neblaivus Kėdainių policininkas Igoris Sizovas pėsčiųjų perėjoje partrenkė trimetį.

Julius Karvelis turėjo prižiūrėti vaiką, vietoj to pasiuntė jį į reanimaciją

2003 m. birželį 47-erių Kauno eismo priežiūros tarnybos jaunesnysis inspektorius Julius Karvelis, vairuodamas nuosavą „Opel Vectra“, girtas sukėlė avariją, kurios metu sužalotas kartu važiavęs pustrečių metų vaikas, kurį draugai paprašė prižiūrėti.

J.Karvelio kraujyje – beveik 3 promilės. Vaikui buvo skilusi kaukolė, sutrenktos smegenys, jis buvo palaikomas dirbtinio kvėpavimo aparato.

2003 m. birželį Akmenės rajono policijos inspektorius Pranas Skatikas sužeidė bendrakeleivę ir iš įvykio vietos pabėgo.

Rimantas Janušauskas teismą bandė tikinti, kad vairavo ne jis

2004 m. vasarį girtas (2 promilės) Kauno rajono Garliavos nuovados pareigūnas Rimantas Janušauskas savo automobiliu „Mazda“ iššokęs į priešpriešinę juostą trenkėsi į du automobilius. Žuvo studentė, dar du žmonės sužaloti. Pareigūnas iš įvykio vietos paspruko.

Vėliau teisme jis teigė, kad vairavo ne jis, o teismo metu jau miręs vyras. Kauno apylinkės teismo teisėja Liuba Kymantienė išteisino R.Janušauską, tačiau apygardos teismas panaikino L.Kymantienės sprendimą ir paskyrė pareigūnui pusseptintų metų kalėjimo.

2004 m. vasarį Kauno rajone girtas policijos patrulis Petras Dambrava sukėlė avariją – susidūrė du automobiliai, trys žmonės žuvo.

2004 m. birželį Vilniuje Savanorių prospekte girtas Vilniaus policijos Patrulių rinktinės vyresnysis patrulis Aleksandras Čevyčelovas pėsčiųjų perėjoje užmušė dvi moteris ir iš įvykio vietos paspruko. Jo kraujyje buvo aptikta beveik pusketvirtos promilės alkoholio.

2004 m. gruodį girtas Vilniaus kriminalinės policijos pareigūnas Edvardas Lebionka Nemenčinėje užmušė dviratininkę.

2005 m. gegužę neblaivus (2,37 promilės) Šiaulių miesto policijos patrulinės rinktinės vyr. patrulis Romualdas Kundrotas automobiliu „Audi 100“ partrenkė du dešimtokus ir paspruko iš įvykio vietos. Netrukus sužalota septyniolikmetė mirė.

2007 m. balandį Radviliškyje girtas policininkas Tomas Kliorė pėsčiųjų perėjoje partrenkė moterį.

Egidijaus Jankausko/15min.lt archyvo nuotr./S.Paulikas
Egidijaus Jankausko/15min.lt archyvo nuotr./S.Paulikas

Aleksandrijos tragedija – viena didžiausių dėmių ant policijos munduro

Lietuva dar nepamiršo 2007 m. lapkritį Skuodo rajone, Aleksandrijos gyvenvietėje, girto 27-erių policijos pareigūno Sauliaus Pauliko sukeltos „BMW 524“ avarijos, kurios metu jis įsirėžė į iš mokyklos ėjusius tris ketvirtokus.

S.Paulikas partrenktus vaikus paliko avarijos vietoje, o pats iš eismo įvykio pasišalino ir, brolio, taip pat policijos pareigūno, dirbusio tame pačiame Skuodo rajono policijos komisariate, padedamas, slapstėsi Klaipėdos viešbutyje. Du berniukai žuvo avarijos vietoje, vienas – vėliau ligoninėje.

Bylos duomenimis, per miestelį, kur leistinas greitis yra 50 km/val., S.Pauliko vairuojamas BMW skriejo apytikriai 105 km/val. greičiu.

Bylos duomenimis, per miestelį, kur leistinas greitis yra 50 km/val., S.Pauliko vairuojamas BMW skriejo apytikriai 105 km/val. greičiu.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad lemtingą dieną S.Paulikas su draugais pietaudamas Aleksandrijos kavinėje „Gintagnė“ vartojo alkoholį. Teisme pavyko įrodyti, kad Skuodo patrulis vairavo neblaivus, nors jo kraujo ir šlapimo mėginiuose alkoholio nebuvo rasta.

Už šią siaubingą avariją buvęs policininkas sulaukė 10 metų nelaisvės bausmės. Taip pat Klaipėdos miesto apylinkės teismas buvo jį įpareigojęs žuvusių berniukų artimiesiems sumokėti 3 milijonus neturtinės žalos.

Vėliau teismas sušvelnino bausmę ir sumažino kalėjimo laiką iki 9 metų, o žuvusių berniukų artimiesiems priteisė sumokėti po 150 tūkst. litų – iš viso 450 tūkst. litų.

2009 metų gegužės 21 dieną S.Paulikas įkalinimo įstaigoje rastas neblaivus, už tai buvo dešimčiai parų uždarytas į baudos izoliatorių. Nuteistasis priklausomybę alkoholiui neigė, sakė, kad gali kontroliuoti alkoholio vartojimą.

Ekspolicininko bausmės laikas baigiasi 2016 metų lapkričio 8 dieną. S.Paulikas dabar yra atlikęs daugiau nei pusę bausmės.

Robertas Strolia du partrenktus žmonės supainiojo su stirna

2009 lapkritį Anykščių ir Utenos policijos komisariatų kelių patrulis 37-erių Robertas Strolia Kupiškio rajone, Nociūnų kaimo teritorijoje, vairuodamas automobilį „VW Sharan“ su tranzitiniais numeriais, partrenkė dviračiu važiavusius to paties kaimo gyventojus 50 metų Petrą Vanagą ir 58 metų Marę Alvyrą Leikaitę. Partrenktas vyras mirė vietoje, o moteris – greitosios pagalbos automobilyje.

Pareigūnas iš įvykio vietos paspruko. Svarstyta galimybė, kad pareigūnas iš įvykio vietos paspruko, nes buvo neblaivus. Žmonės liudijo, kad tą dieną R.Strolią matė geriant degtinę.

Pareigūnas iš įvykio vietos paspruko. Svarstyta galimybė, kad pareigūnas iš įvykio vietos paspruko, nes buvo neblaivus. Žmonės liudijo, kad tą dieną R.Strolią matė geriant degtinę.

R.Strolios automobilis buvo rastas taisomas atokioje negyvenamoje sodyboje.

Teismo metu R.Strolia teisėjus bandė įtikinti, kad tai ne jis, o pakelėje paimtas vyras, teismo metu jau miręs žmogus, lemtingą dieną vairavo jo automobilį, esą jis buvo tik keleivis. R.Srolia teigė nematęs avarijos, o jo automobilį vairavęs žmogus jam pasakė, kad susidūrė su stirna.

Už šį nusikaltimą pareigūnui buvo skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant atviroje kolonijoje, taip pat iš R.Strolios atimta teisė 3 metus vairuoti transporto priemones ir skirta 5 850 Lt bauda.

Egidijui Merkeliui – atleista

Tų pačių metų gruodžio pradžioje, Kaune, Europos prospekte, 39-erių Centro policijos komisariato darbuotojas–kriminalistas Egidijus Merkelis nuosavu automobiliu „Volvo S60“ atostogų metu partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią 71-erių Kauno jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją Genovaitę Kuckailienę.

Tuo metu įtarta, kad pareigūnas vairavo neblaivus, tačiau pareigūno kraujyje alkoholio nerasta. Tačiau du verslininkai, važiavę automobiliu kartu su E.Merkeliu, buvo vartoję alkoholio. Tiriant avarijos aplinkybes, nepasitvirtino ir spėlionės, kad pareigūnas viršijo greitį.

Moters artimiesiems atleidus E.Merkeliui dėl G.Kuckailienės žūties, Kauno miesto apylinkės teismas skyrė E.Merkeliui papildomą poveikio priemonę – sumokėti į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą 650 litų.

Po girto Sigito Šostako ratais žuvo trys medikai

2011 m. vasarį Trakų rajono komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio vyresniojo patrulio 40-mečio Sigito Šostako vairuojamas „Audi A6“ nubloškė nuo greitkelio ta pačia kryptimi važiuojantį automobilį „Opel Vectra“. Taranuotas “Opel” nulėkė nuo kelio ir keletą kartų vertėsi.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sigito Šostako byla
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sigito Šostako byla

Avarijos metu žuvo patyrę Kauno medikai Rimgaudas Kazimieras ir Vida Žukai. Traumatologas R.K.Žukas buvo Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės 2-ojo traumatologijos skyriaus vedėjas, o jo žmona ėjo Vaikų skyriaus vedėjos pareigas Kauno centro poliklinikoje.

Vėliau ligoninėje užgeso ir Kauno medikės Audronės Golubovienės, žuvusiosios sesers, gyvybė. Po šios avarijos gyvas liko tik pastarosios medikės vyras neurologas Andrejus Golubovas.

S.Šostakui nustatytas 1,16 promilės alkoholio girtumas.

S.Šostakui nustatytas 1,16 promilės alkoholio girtumas. Teigiama, kad Elektrėnuose gyvenantis pareigūnas šeštadienį dirbo, jo tarnybos laikas tęsėsi iki 21 val. Avarija įvyko po vidurnakčio.

S.Šostakas buvo atleistas iš tarnybos ir nuteistas 8 metams nelaisvės.

2012 m. gegužės mėnesį. Šakių rajone, kelio Kaunas-Zapyškis-Šakiai 56-ajame kilometre, girtas Šakių rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Patrulių būrio vadas 55-erių Vytautas Demenius sukėlė eismo įvykį, per kurį sužalojo kelkraščiu važiavusį 15-metį dviratininką Joną Š.

Pareigūnas iš įvykio vietos pasišalino.

Sunkiai sužalotas ir komos ištiktas paauglys, patyręs galvos traumą, stuburo ir kojos lūžius, mirė Kauno klinikose.

Jam teismas skyrė beveik 7 metus nelaisvės.

Kadras iš LNK žinių/Vytautas Demenius
Kadras iš LNK žinių/Vytautas Demenius

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai: mylimiausią žaidėją nulemia plaukų spalva ir kodėl trečia vieta geriau už auksą

Pasaulis kišenėje

Naujutėlaitis milžinas už 625 milijonus: į Klaipėdą atplaukė ką tik pakrikštytas kruizinis laivas

Aktualu

Papiktino užtvertas Kauno klinikų vaistinės įėjimas neįgaliesiems: įrengia ir nenaudoja?

Vardai

Pirmagimio besilaukianti Greta Lebedeva: „Svajojam apie du ar tris vaikučius, kaip Dievas duos“

Aktualu

Premjeras Saulius Skvernelis apie galimus konkurentus: „Tegul pasinervina“

Gyvenimas

Trenerė A.Pakalenkaitė: „Jei figūrą paveldime, kodėl tiek daug žmonių priauga po 6–20 kg per kelis mėnesius?“

15min tema Verslas

Sulieknėk, keliauk, atsinaujink, pirk – asmenines reklamas jau galima užčiaupti

Sportas

Į kovą dėl Baltijos taurės lietuviai stos apkarpytu sąrašu, bet nesumažinę ambicijų

Mokslas.IT

„Xiaomi Mi“ robotas siurblys: kaip kinai išvalė grindis ir nušluostė nosis

22 kartus į Everestą užkopęs nepalietis pagerino savo paties pasiektą pasaulio rekordą

Vardai

Seserys Puzaraitės ir Katažina: ar jos išdrįsta pasirodyti mieste be jokio makiažo?

Aktualu

Kaune besiblaškiusio čiau čiau veislės šuns likimas nežinomas: nepavyko net jo pašauti

Klajokliai elnių augintojai Mongolijoje siekia išsaugoti tradicijas

Kurios įmonės indėlis Kauno miesto gerovei svarbiausias?

Maistas

Nidos receptas: kaip teisingai iškepti „steiką“?

Vardai

15min studijoje – „Galapagų“ desantas: A.Barniškis-Blėka, V.Bareikis, „G&G Sindikatas“

Verslas

LRT tarybos pirmininku išrinktas Liudvikas Gadeikis

Aktualu

Laurynas Totoraitis: Kokią reikšmę baudžiamojoje byloje turės E.Masiulio gautas teismo įsakymas dėl skolos priteisimo?

Vardai

Jazzu staigmena gerbėjams – solinis koncertas Palangoje

24sek

Šaras ir CSKA: ar „Žalgiriui“ reikia nerimauti dėl rusų milijonų?

Naujienos

24sek

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai: mylimiausią žaidėją nulemia plaukų spalva ir kodėl trečia vieta geriau už auksą

Pasaulis kišenėje

Naujutėlaitis milžinas už 625 milijonus: į Klaipėdą atplaukė ką tik pakrikštytas kruizinis laivas

Aktualu

Papiktino užtvertas Kauno klinikų vaistinės įėjimas neįgaliesiems: įrengia ir nenaudoja?

24sek

NBA komandos vadovas: kodėl „Raptors“ neišmainys Jono Valančiūno?

Vardai

Pirmagimio besilaukianti Greta Lebedeva: „Svajojam apie du ar tris vaikučius, kaip Dievas duos“

Pasaulis kišenėje

Turkiškų atostogų prisiminimai: kaip namuose pasigaminti tikrą kebabą

Aktualu

Premjeras Saulius Skvernelis apie galimus konkurentus: „Tegul pasinervina“

Gyvenimas

Trenerė A.Pakalenkaitė: „Jei figūrą paveldime, kodėl tiek daug žmonių priauga po 6–20 kg per kelis mėnesius?“

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: „Holigans“ trispalvis datulių ir anakardžių tortas

22 kartus į Everestą užkopęs nepalietis pagerino savo paties pasiektą pasaulio rekordą

15min tema Verslas

Sulieknėk, keliauk, atsinaujink, pirk – asmenines reklamas jau galima užčiaupti

Mokslas.IT

„Xiaomi Mi“ robotas siurblys: kaip kinai išvalė grindis ir nušluostė nosis

Klajokliai elnių augintojai Mongolijoje siekia išsaugoti tradicijas

Vardai

Seserys Puzaraitės ir Katažina: ar jos išdrįsta pasirodyti mieste be jokio makiažo?

Kurios įmonės indėlis Kauno miesto gerovei svarbiausias?

Vardai

15min studijoje – „Galapagų“ desantas: A.Barniškis-Blėka, V.Bareikis, „G&G Sindikatas“

Verslas

LRT tarybos pirmininku išrinktas Liudvikas Gadeikis

Sportas

Į kovą dėl Baltijos taurės lietuviai stos apkarpytu sąrašu, bet nesumažinę ambicijų

Gyvenimas

Psichologė A.Blandė apie egzaminus: 5 esminiai patarimai jaunuoliams

Verslas

LRT steigs žurnalistinių tyrimų padalinį, svarsto keisti „LRT Kultūros“ pavadinimą,

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min