Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 11d. 19:58

Girti policininkai prie vairo – kraują stingdantis avarijų ir mirčių sąrašas

Saulius Paulikas teisme
Egidijaus Jankausko nuotr. / Policininkas Saulius Paulikas, kuris girtas užmušė tris vaikus Aleksandrijoje, teisme

Antradienį Lietuvą sukrėtusi avarija Panevėžyje, kurios metu girtas Panevėžio miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas Valerijus Salmanas pražudė du senjorus, o vieną sunkiai sužeidė, papildė ir taip netrumpą policininkų nuodėmių sąrašą.

Apie pareigūnų nuodėmes – trumpai

2000 m. spalį Šilutės rajone kolegas vežęs girtas policijos inspektorius Algirdas Ruškys trenkėsi į medį, užmušė du policininkus, tris sužeidė.

2001 m. gegužę neblaivus Panevėžio policininkas Audrius Mackevičius per avariją užmušė kartu važiavusį kolegą.

2001 m. spalį girtas Vilniaus kelių patrulis Darius Narkevičius mirtinai sužalojo krepšinio trenerį Gediminą Ulį, nuo sužalojimų mirė ir jo močiutė.

2002 m. rugsėjį Jonavoje neblaivus Kėdainių policininkas Igoris Sizovas pėsčiųjų perėjoje partrenkė trimetį.

Julius Karvelis turėjo prižiūrėti vaiką, vietoj to pasiuntė jį į reanimaciją

2003 m. birželį 47-erių Kauno eismo priežiūros tarnybos jaunesnysis inspektorius Julius Karvelis, vairuodamas nuosavą „Opel Vectra“, girtas sukėlė avariją, kurios metu sužalotas kartu važiavęs pustrečių metų vaikas, kurį draugai paprašė prižiūrėti.

J.Karvelio kraujyje – beveik 3 promilės. Vaikui buvo skilusi kaukolė, sutrenktos smegenys, jis buvo palaikomas dirbtinio kvėpavimo aparato.

2003 m. birželį Akmenės rajono policijos inspektorius Pranas Skatikas sužeidė bendrakeleivę ir iš įvykio vietos pabėgo.

Rimantas Janušauskas teismą bandė tikinti, kad vairavo ne jis

2004 m. vasarį girtas (2 promilės) Kauno rajono Garliavos nuovados pareigūnas Rimantas Janušauskas savo automobiliu „Mazda“ iššokęs į priešpriešinę juostą trenkėsi į du automobilius. Žuvo studentė, dar du žmonės sužaloti. Pareigūnas iš įvykio vietos paspruko.

Vėliau teisme jis teigė, kad vairavo ne jis, o teismo metu jau miręs vyras. Kauno apylinkės teismo teisėja Liuba Kymantienė išteisino R.Janušauską, tačiau apygardos teismas panaikino L.Kymantienės sprendimą ir paskyrė pareigūnui pusseptintų metų kalėjimo.

2004 m. vasarį Kauno rajone girtas policijos patrulis Petras Dambrava sukėlė avariją – susidūrė du automobiliai, trys žmonės žuvo.

2004 m. birželį Vilniuje Savanorių prospekte girtas Vilniaus policijos Patrulių rinktinės vyresnysis patrulis Aleksandras Čevyčelovas pėsčiųjų perėjoje užmušė dvi moteris ir iš įvykio vietos paspruko. Jo kraujyje buvo aptikta beveik pusketvirtos promilės alkoholio.

2004 m. gruodį girtas Vilniaus kriminalinės policijos pareigūnas Edvardas Lebionka Nemenčinėje užmušė dviratininkę.

2005 m. gegužę neblaivus (2,37 promilės) Šiaulių miesto policijos patrulinės rinktinės vyr. patrulis Romualdas Kundrotas automobiliu „Audi 100“ partrenkė du dešimtokus ir paspruko iš įvykio vietos. Netrukus sužalota septyniolikmetė mirė.

2007 m. balandį Radviliškyje girtas policininkas Tomas Kliorė pėsčiųjų perėjoje partrenkė moterį.

Egidijaus Jankausko/15min.lt archyvo nuotr./S.Paulikas
Egidijaus Jankausko/15min.lt archyvo nuotr./S.Paulikas

Aleksandrijos tragedija – viena didžiausių dėmių ant policijos munduro

Lietuva dar nepamiršo 2007 m. lapkritį Skuodo rajone, Aleksandrijos gyvenvietėje, girto 27-erių policijos pareigūno Sauliaus Pauliko sukeltos „BMW 524“ avarijos, kurios metu jis įsirėžė į iš mokyklos ėjusius tris ketvirtokus.

S.Paulikas partrenktus vaikus paliko avarijos vietoje, o pats iš eismo įvykio pasišalino ir, brolio, taip pat policijos pareigūno, dirbusio tame pačiame Skuodo rajono policijos komisariate, padedamas, slapstėsi Klaipėdos viešbutyje. Du berniukai žuvo avarijos vietoje, vienas – vėliau ligoninėje.

Bylos duomenimis, per miestelį, kur leistinas greitis yra 50 km/val., S.Pauliko vairuojamas BMW skriejo apytikriai 105 km/val. greičiu.

Bylos duomenimis, per miestelį, kur leistinas greitis yra 50 km/val., S.Pauliko vairuojamas BMW skriejo apytikriai 105 km/val. greičiu.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad lemtingą dieną S.Paulikas su draugais pietaudamas Aleksandrijos kavinėje „Gintagnė“ vartojo alkoholį. Teisme pavyko įrodyti, kad Skuodo patrulis vairavo neblaivus, nors jo kraujo ir šlapimo mėginiuose alkoholio nebuvo rasta.

Už šią siaubingą avariją buvęs policininkas sulaukė 10 metų nelaisvės bausmės. Taip pat Klaipėdos miesto apylinkės teismas buvo jį įpareigojęs žuvusių berniukų artimiesiems sumokėti 3 milijonus neturtinės žalos.

Vėliau teismas sušvelnino bausmę ir sumažino kalėjimo laiką iki 9 metų, o žuvusių berniukų artimiesiems priteisė sumokėti po 150 tūkst. litų – iš viso 450 tūkst. litų.

2009 metų gegužės 21 dieną S.Paulikas įkalinimo įstaigoje rastas neblaivus, už tai buvo dešimčiai parų uždarytas į baudos izoliatorių. Nuteistasis priklausomybę alkoholiui neigė, sakė, kad gali kontroliuoti alkoholio vartojimą.

Ekspolicininko bausmės laikas baigiasi 2016 metų lapkričio 8 dieną. S.Paulikas dabar yra atlikęs daugiau nei pusę bausmės.

Robertas Strolia du partrenktus žmonės supainiojo su stirna

2009 lapkritį Anykščių ir Utenos policijos komisariatų kelių patrulis 37-erių Robertas Strolia Kupiškio rajone, Nociūnų kaimo teritorijoje, vairuodamas automobilį „VW Sharan“ su tranzitiniais numeriais, partrenkė dviračiu važiavusius to paties kaimo gyventojus 50 metų Petrą Vanagą ir 58 metų Marę Alvyrą Leikaitę. Partrenktas vyras mirė vietoje, o moteris – greitosios pagalbos automobilyje.

Pareigūnas iš įvykio vietos paspruko. Svarstyta galimybė, kad pareigūnas iš įvykio vietos paspruko, nes buvo neblaivus. Žmonės liudijo, kad tą dieną R.Strolią matė geriant degtinę.

Pareigūnas iš įvykio vietos paspruko. Svarstyta galimybė, kad pareigūnas iš įvykio vietos paspruko, nes buvo neblaivus. Žmonės liudijo, kad tą dieną R.Strolią matė geriant degtinę.

R.Strolios automobilis buvo rastas taisomas atokioje negyvenamoje sodyboje.

Teismo metu R.Strolia teisėjus bandė įtikinti, kad tai ne jis, o pakelėje paimtas vyras, teismo metu jau miręs žmogus, lemtingą dieną vairavo jo automobilį, esą jis buvo tik keleivis. R.Srolia teigė nematęs avarijos, o jo automobilį vairavęs žmogus jam pasakė, kad susidūrė su stirna.

Už šį nusikaltimą pareigūnui buvo skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant atviroje kolonijoje, taip pat iš R.Strolios atimta teisė 3 metus vairuoti transporto priemones ir skirta 5 850 Lt bauda.

Egidijui Merkeliui – atleista

Tų pačių metų gruodžio pradžioje, Kaune, Europos prospekte, 39-erių Centro policijos komisariato darbuotojas–kriminalistas Egidijus Merkelis nuosavu automobiliu „Volvo S60“ atostogų metu partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią 71-erių Kauno jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją Genovaitę Kuckailienę.

Tuo metu įtarta, kad pareigūnas vairavo neblaivus, tačiau pareigūno kraujyje alkoholio nerasta. Tačiau du verslininkai, važiavę automobiliu kartu su E.Merkeliu, buvo vartoję alkoholio. Tiriant avarijos aplinkybes, nepasitvirtino ir spėlionės, kad pareigūnas viršijo greitį.

Moters artimiesiems atleidus E.Merkeliui dėl G.Kuckailienės žūties, Kauno miesto apylinkės teismas skyrė E.Merkeliui papildomą poveikio priemonę – sumokėti į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą 650 litų.

Po girto Sigito Šostako ratais žuvo trys medikai

2011 m. vasarį Trakų rajono komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio vyresniojo patrulio 40-mečio Sigito Šostako vairuojamas „Audi A6“ nubloškė nuo greitkelio ta pačia kryptimi važiuojantį automobilį „Opel Vectra“. Taranuotas “Opel” nulėkė nuo kelio ir keletą kartų vertėsi.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sigito Šostako byla
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sigito Šostako byla

Avarijos metu žuvo patyrę Kauno medikai Rimgaudas Kazimieras ir Vida Žukai. Traumatologas R.K.Žukas buvo Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės 2-ojo traumatologijos skyriaus vedėjas, o jo žmona ėjo Vaikų skyriaus vedėjos pareigas Kauno centro poliklinikoje.

Vėliau ligoninėje užgeso ir Kauno medikės Audronės Golubovienės, žuvusiosios sesers, gyvybė. Po šios avarijos gyvas liko tik pastarosios medikės vyras neurologas Andrejus Golubovas.

S.Šostakui nustatytas 1,16 promilės alkoholio girtumas.

S.Šostakui nustatytas 1,16 promilės alkoholio girtumas. Teigiama, kad Elektrėnuose gyvenantis pareigūnas šeštadienį dirbo, jo tarnybos laikas tęsėsi iki 21 val. Avarija įvyko po vidurnakčio.

S.Šostakas buvo atleistas iš tarnybos ir nuteistas 8 metams nelaisvės.

2012 m. gegužės mėnesį. Šakių rajone, kelio Kaunas-Zapyškis-Šakiai 56-ajame kilometre, girtas Šakių rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Patrulių būrio vadas 55-erių Vytautas Demenius sukėlė eismo įvykį, per kurį sužalojo kelkraščiu važiavusį 15-metį dviratininką Joną Š.

Pareigūnas iš įvykio vietos pasišalino.

Sunkiai sužalotas ir komos ištiktas paauglys, patyręs galvos traumą, stuburo ir kojos lūžius, mirė Kauno klinikose.

Jam teismas skyrė beveik 7 metus nelaisvės.

Kadras iš LNK žinių/Vytautas Demenius
Kadras iš LNK žinių/Vytautas Demenius

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Treti Eurolygoje – „Žalgiris“ po trilerio palaužė įspūdingai atgijusią CSKA

15min iš Belgrado 24sek

Besišypsantis Edgaras Ulanovas apie trilerį pabaigoje: „Geriau neklauskit“

Verslas

Italija netrukus turės naują Vyriausybę – ar tai lems kitą Europos krizę?

Vardai

„Žalgirį“ Belgrade palaikė 2000 sirgalių: tarp jų – ir Arvydo Sabonio žmona Ingrida

15min tema Aktualu

Nusikaltėlių slaptavietės (1): amžina kontrabandininkų ir muitininkų kova

Teisingumo herojai Aktualu

Teismo pirmininkės L.Bajorinienės patarimas besiskiriantiems: „Geriau bloga taika nei geras karas“

Vienbalsiai: „Atsarginiai“ paskelbė NBA sezono apdovanojimus

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. gegužės 14 d.-20 d.)

Aktualu

Vilniuje gyvenantis siras kaltinamas iššvaistęs kelių įmonių lėšas

Gyvenimas

Požymiai, kad jūsų draugas santykiuose patiria emocinę prievartą: kaip galite padėti

Tik Kaune: didžiausias miesto ąžuolynas ir vieni seniausių funikulierių Europoje

Pasaulis kišenėje

Šis tas apie grikius: kaip auga, kodėl malami akmeninėmis girnomis ir kuo kvepia jų blynai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Vardai

Vyskupas Michaelis Curry pavogė karališkųjų vestuvių šou: Elizabeth II akivaizdoje priminė vergystę

Vardai

Jaunavedžiai princas Harry ir Meghan Markle atideda medaus mėnesį – iškart po vestuvių kibs į darbus

Gyvenimas

Kauniečių stilius miesto šventėje: duoklė amžinai madingiems džinsams

Maistas

Kulinarijos kursai geriausiame Lietuvos restorane: ko išmokau, kas nustebino, ar jau galiu vadintis šefe?

Kultūra

Panevėžio lėlių vežimo teatre lietuvių aktorius keičia ukrainiečiai

Aktualu

Kuršių mariose – gelbėjimo operacija apvirtus jachtai

15min iš Belgrado 24sek

„Žalgirio“ sirgaliai dominuoja Belgrade: emocijų audrą sukėlė Dalios Grybauskaitės poelgis

Naujienos

24sek

Treti Eurolygoje – „Žalgiris“ po trilerio palaužė įspūdingai atgijusią CSKA

15min iš Belgrado 24sek

Besišypsantis Edgaras Ulanovas apie trilerį pabaigoje: „Geriau neklauskit“

Aktualu

„MG Baltic“ gali sustabdyti Seimo NSGK išvadų skelbimą?

Vardai

Visų laukiamas karališkasis bučinys: kaskart santūrumo vis mažiau

Verslas

Italija netrukus turės naują Vyriausybę – ar tai lems kitą Europos krizę?

Po pergalės Paulius Jankūnas žėrė ir pokštus, ir rimtus išgyvenimus

15min tema Aktualu

Nusikaltėlių slaptavietės (1): amžina kontrabandininkų ir muitininkų kova

Vilniečių emocijos stebint Kauno „Žalgrio“ kovą su Maskvos CSKA

Vardai

„Žalgirį“ Belgrade palaikė 2000 sirgalių: tarp jų – ir Arvydo Sabonio žmona Ingrida

Vienbalsiai: „Atsarginiai“ paskelbė NBA sezono apdovanojimus

24sek

Eurolygos finalas: Madrido „Real“ – Stambulo „Fenerbahče“

Teisingumo herojai Aktualu

Teismo pirmininkės L.Bajorinienės patarimas besiskiriantiems: „Geriau bloga taika nei geras karas“

Mokslas.IT

Kartoniniai žaislai ir suaugusiems vaikams: „Nintento Labo“ užkabino jautrią stygą

Maistas

Vartojimo mažinimas su „Zero Waste“ iniciatore Bea Johnson: nuo ko gali pradėti kiekvienas?

Gyvenimas

Požymiai, kad jūsų draugas santykiuose patiria emocinę prievartą: kaip galite padėti

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Vardai

Vyskupas Michaelis Curry pavogė karališkųjų vestuvių šou: Elizabeth II akivaizdoje priminė vergystę

Aktualu

Uždarė Šilutė-Rusnė kelią: ant tilto „Ford Galaxy“ rėžėsi į „Audi“

Aktualu

Vilniuje gyvenantis siras kaltinamas iššvaistęs kelių įmonių lėšas

Gyvenimas

Kauniečių stilius miesto šventėje: duoklė amžinai madingiems džinsams

Grąžinti verta

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Praktiški patarimai

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min