Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 5d. 16:49

Iki gyvos galvos įkalintam D.Kriaučiūnui siūloma skirti papildomus 8 metus nelaisvės

Dovydas Kriaučiūnas
Dovydas Kriaučiūnas

Žmogaus pagrobimo įkaitu byloje teismas išėjo priimti sprendimo

Šiandien Šiaulių apygardos teisme baudžiamojoje byloje, kurioje 35-erių metų šiaulietis Dovydas Kriaučiūnas kaltinamas žmogaus pagrobimu įkaitu, kalinio pabėgimu, nesunkiu sveikatos sutrikdymu, pasakytos baigiamosios kalbos. Teismas sprendimą šioje byloje numato skelbti lapkričio 5 d.

Šiandien valstybės kaltinimą šioje baudžiamojoje byloje palaikanti prokurorė savo kalboje nurodė, jog kaltinamasis įvykio metu veikė itin pavojingai ir šaltakraujiškai. Anot prokurorės, kaltinamasis pats neneigė jam inkriminuotų faktinių aplinkybių ir D.Kriaučiūno kaltė yra įrodyta ne tik paties kaltinamojo, bet ir liudytojų, nukentėjusiosios parodymais, kita byloje esančia medžiaga. Valstybės kaltintoja teigė, jog D.Kriaučiūnas nusikaltimą padarė būdamas recidyvistas. Už padarytas nusikalstamas veikas ji teismui pasiūlė vyrą pripažinti kaltu ir skirti 8 metus laisvės atėmimo bausmę, subendrinus ją su anksčiau paskirta bausme – įkalinimu iki gyvos galvos – skirti galutinę bausmę – įkalinimą iki gyvos galvos.

Kaltinamojo gynėjas savo kalboje teigė, jog jo ginamasis esąs kalinamas neteisėtai, anot jo, D.Kriaučiūnas siekdamas apginti savo teisę į laisvę įvykio metu veikė būtinosios ginties sąlygomis, jos ribų jis neperžengęs. Advokatas teismo prašė jo ginamąjį išteisinti ir nutraukti bylą

D.Kriaučiūnas savo baigiamojoje kalboje teigė, jog daugiau kaip 17 metų jis kalinamas už nusikaltimą, kurio iš tiesų nepadaręs. Mėginimas pabėgti iš tardymo izoliatoriaus, anot jo, tai paskutinė galimybė apginti teisę į savo laisvę. Kaltinamasis teigė, jog dėl įkaitu pagrobtos pareigūnės dėl nežymaus jos sveikatos sutrikdymo jis jau atsiprašė, savo atsiprašymą kaltinamasis pakartojo ir baigiamojoje byloje. Vyras teismo prašė jį išteisinti.

Kalintis dėl dviejų žmonių žiauraus nužudymo ir vagystės D.Kriaučiūnas šių metų sausį mėgino pabėgti iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai. Vyras savo kaltės nepripažįsta.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas šių metų sausio 28-osios vėlų vakarą Šiaulių tardymo izoliatoriuje, kada nuteistiesiems ir suimtiesiems yra skiriamas laikas atiduoti asmeninius kompiuterius tardymo izoliatoriaus darbuotojams. Kaip įprasta, kalintiems asmenims liepiama išeiti iš kamerų ir savo kompiuterius padėti į tam skirtą vietą arba perduoti pareigūnams į rankas.

Maždaug apie 21.13 val. režiminio korpuso koridoriuje, grįždamas į savo gyvenamąją kamerą, D.Kriaučiūnas ties šia kamera puolė prie šalia stovinčios tarnybą vykdžiusios Šiaulių tardymo izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus pareigūnės ir kompiuterio krepšio diržu apjuosė jos kaklą, prisitraukė ją prie savęs, pridėjo jai prie kaklo aštrų savadarbį įrankį ir, grasindamas nužudyti pagrobtą pareigūnę, pareikalavo, kad kiti Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnai prie jo nesiartintų, atidarytų tardymo izoliatoriaus patalpas skiriančias duris ir išleistų jį iš įkalinimo įstaigos.

Nuteistasis, krepšio diržu apjuosęs pečių sritį ir kaire ranka apglėbęs pagrobtos moters kaklą, vedėsi ją kartu, išėjo iš režiminio korpuso patalpų į izoliatoriaus kiemo teritoriją, prie Kontrolės leidimo punkto įvažiavimo vartų pareikalavo juos atidaryti ir, prispaudęs pareigūnę prie tvoros, jai kelis kartus dūrė į kaklą. D.Kriaučiūnas toliau reikalavo tardymo izoliatoriaus pareigūnams nesiartinti, grasino nužudyti pareigūnę. Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnams atidarius minėtus, o po to ir pagrindinius vartus, D.Kriaučiūnas, vesdamasis kartu įkaitę, išėjo iš įkalinimo įstaigos, perėjo per gatvę ir, paleidęs moterį, pabėgo. Bėglys toli nenubėgo, maždaug 21.40 val. bėglys buvo sulaikytas netoli esančioje Vilniaus gatvėje, primenama Šiaulių teismo pranešime.

Šiaulių apygardos teismas 2004 metų lapkritį D.Kriaučiūną už dviejų merginų itin žiaurų nužudymą ir vagystę nuteisė kalėti iki gyvos galvos.

Vyro padarytas nusikaltimas visuomenėje sukėlė itin didelį atgarsį.

Lapkričio 5 d. numatytas teismo posėdis paskirtas 13.30 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min