Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įžūliu pabėgimu iš avarijos su visureigiu išgarsėjusiai „Ford“ vairuotojai – minimali teismo nuobauda

Jūratė Kvartūnienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jūratė Kvartūnienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilnietei Jūratei Kvartūnienei teismas už sukeltą avariją ir pasišalinimą iš įvykio vietos skyrė 3 000 litų baudą ir uždraudė trejus metus vairuoti transporto priemones.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienio ankstų rytą paskelbė nutarimą rezonsinėje Kelių eismo taisyklių pažeidimų byloje, kurioje vilnietė Jūratė Kvartūnienė buvo kaltinama sukėlusi eismo įvykį ir piktybiškai pasišalinusi iš jo vietos.

Teismas konstatavo, kad pažeidėjos kaltė visiškai įrodyta (juolab avarija ir kaltininkės gaudynės buvo nufilmuotos), tačiau skyrė J.Kvartūnienei tik minimalią už tokius pažeidimus numatytą nuobaudą: 3 000 litų baudą ir vairuotojos pažymėjimo atėmimą trejiems metams.

Griežčiausia bausmė „Ford Fiesta“ vairuotojai galėjo būti draudimas vairuoti iki 5 metų ir piniginė bauda iki 4 000 litų.

J.Kvartūnienės vairuojamas „Ford Fiesta“ automobilis sostinės T.Narbuto gatvėje kovo 10 d. taranavo visureigį „Toyota RAV4“.

J.Kvartūnienė sakė, kad vairuotojos pažymėjimo atėmimas prilygsta mirties nuosprendžiui jos karjerai – be automobilio ji netenka darbo.

Moteris avarijos vietoje nesustojo, tarsi nieko nebūtų atsitikę. Beje, KET reikalavimus apie vairuotojų pareigas po eismo įvykių akivaizdžiai pažeidė ir „Toyota RAV4“ vairuotoja, tačiau policija į jos poelgį pažiūrėjo atlaidžiai. Pareigūnai supranta, kad vilnietė patyrė stresą, buvo priblokšta, o atsitokėjusi namuose ji pati paskambino į policiją.

Svarbiu įrodymu šioje byloje tapo vieno vilniečio mašinoje įrengto vaizdo registratoriaus užfiksuota medžiaga, kurioje matyti ne tik avarijos scenarijus, bet ir kaltininkės veiksmai po įvykio, taip pat aiškiai užfiksuotas fordo vairuotojos veidas. Po tokios pilietiško vairuotojo paslaugos kelių policininkai net neužsiminė apie tai, kad jis irgi gali būti nubaustas už greičio viršijimą ar važiavimą degant raudonam šviesoforo signalui.

VIDEO: Visureigį taranavusi vairuotoja po susidūrimo nutaisė veidą, lyg nieko nebūtų atsitikę ...

Ketvirtadienį J.Kvartūnienė į teismą išklausyti nutarimo neatvyko. Formaliai šiandienis teisėjos Aivos Survilienės nutarimas dar neįsiteisėjo, per 20 dienų jis gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Tačiau pažeidėja vargu ar pasinaudos apeliacijos teise, nes pripažino kaltę, gailėjosi ir pasiekė jai palankiausią rezultatą – gavo minimalią nuobaudą. Teismas galėjo tokią skirti, atsižvelgdamas į atsakomybę lengvinančias aplinkybes, ankstesnę drausmingą J.Kvartūnienės vairavimo patirtį.

Tiesa, posėdžio metu J.Kvartūnienė buvo užsiminusi, kad vairuotojos pažymėjimo atėmimas prilygs mirties nuosprendžiui jos karjerai – be transporto ji automatiškai netenka darbo. Tačiau išsaugoti teisės vairuoti po tokių nuotykių kelyje faktiškai yra neįmanoma.

Vilnietė 15min.lt yra sakiusi, kad iki šiol net pati sau negali paaiškinti savo poelgių motyvų. Dėl to, kaip viskas išėjo, moteris labai išgyvena ir vertina kaip brangią pamoką iš savos klaidos. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min