Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių policijos Specialiųjų užduočių biuro viršininkui Kęstučiui Babičui skirtas namų areštas

Kęstutis Babičas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Kęstutis Babičas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių futbolo klubo „Juventa 99“ prezidentas Kęstutis Babičas, taip pat einantis ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Specialiųjų užduočių biuro viršininko pareigas, penktadienio rytą iš sulaikymo vietos buvo atvežtas į Šiaulių apylinkės teismą, kur jam skirta kardomoji priemonė – namų areštas šešiems mėnesiams.

Šiaulių apylinkės teisme buvo skirta kardomoji priemonė Kęstučiui Babičui, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Specialiųjų užduočių biuro viršininkui.

Pusmetis arešto namuose

Šiaulių apylinkės teismas patenkino prokuroro prašymą ir skyrė K.Babičui šešių mėnesių namų arešto. Nuo 21 val. iki 7 val. K.Babičas privalės būti namie. Taip pat išvardintas asmenų sąrašas, su kuriais K.Babičas negalės bendrauti.

Šiaulių apylinkės teismas patenkino prokuroro prašymą ir skyrė K.Babičui šešių mėnesių namų arešto.

STT Šiaulių valdybos pareigūnams bendradarbiaujant su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriumi, birželio 25 d. sulaikytas Šiaulių futbolo klubo „Juventa 99“ prezidentas Kęstutis Babičas, taip pat einantis ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Specialiųjų užduočių biuro viršininko pareigas.

Įtariama, kad K.Babičas, būdamas futbolo klubo „Juventa 99“ prezidentu, pagal galimai parengtą nusikalstamą planą, veikdamas kartu su Šiaulių darbo rinkos mokymo centro direktoriumi ir kitais asmenimis, siekė pasisavinti dalį futbolo klubo lėšų.

STT pareigūnai įtaria, kad 2007–2014 m. futbolo klubui kaip parama buvo pervesta daugiau kaip 1 milijonas litų, iš kurių daugiau nei 900 tūkstančių litų K.Babičas išgrynino iš futbolo klubo sąskaitos.

Policijos viršininkas savo pavaldinio pažinti nespėjo

Šiaulių apskrities VPK viršininkas Rimantas Bobinas teigia, kad, eidamas savo pareigas nuo vasario mėnesio, dar nespėjo gerai pažinti K.Babičo, tačiau priekaištų jam dėl  darbinės veiklos neturi.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Rimantas Bobinas
Alvydo Januševičiaus nuotr./Rimantas Bobinas

Sąžiningiems pareigūnams yra skaudu, kai teršiamas jų vardas, profesija.

Viršininkas situaciją vertina dvejopai: „Sąžiningiems pareigūnams yra skaudu, kai taip teršiamas jų vardas, profesija. Tai, be abejonės, kenkia teisėsaugos įvaizdžiui. Tačiau kuo daugiau tokių atvejų bus išaiškinta, tuo skaidresni mes būsime. Tokia situacija rodo, kad mes neneigiame blogybių ir stengiamės atsisakyti tokių pareigūnų paslaugų – kartais net uždedant antrankius.“

Viršininkas teigia, kad statutas nedraudžia pareigūnams užsiimti kita veikla. Svarbu kad nebūtų pažeidžiami vieši ir privatūs interesai: „Charakterizuoti jo dar negaliu – reikia su žmogumi ne vieną pūdą druskos suvalgyti.“

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min