Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajono bendrovė įsigijo krovininių automobilių už 20 mln. eurų, o mokesčių nesumokėjo

Sulaikytas vilkikas
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Vilkikas/ Asociatyvi nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įtariama, kad Kauno rajono bendrovės, prekiaujančios vilkikais, sunkvežimiais ir priekabomis, direktorius sukčiaudamas į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei pusketvirto milijono eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM), – praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

FNTT Kauno apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškino, kad per kelerius metus vilkikais ir kitomis transporto priemonėmis prekiaujanti bendrovė iš Radviliškio rajone registruotos bendrovės nupirko 546 krovinines transporto priemones, kurių bendra vertė viršijo 20 mln. eurų. Tai – tarptautinio sukčiavimo tyrimo dalis.

Kauno rajono bendrovės apskaitoje buvo įtraukta 151 melaginga PVM sąskaita faktūra.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad Baisogaloje (Radviliškio rajone) registruota bendrovė buvo naudojama šimtų krovininių automobilių pirkimo–pardavimo grandinėje, kad jos vardu buvo įforminami fiktyvūs jų įsigijimo dokumentai. Pati bendrovė neturėjo lėšų ir negalėjo savarankiškai prekiauti tūkstančiais eurų kainuojančiais vilkikais ir puspriekabėmis.

Nustatyta, kad realiai krovininius automobilius bei priekabas iš įvairių pardavėjų pirkdavo įtariamojo vadovaujama bendrovė, vėliau juos parduodavo Baltarusijos ir Rusijos rinkai.

Tyrimo metu išaiškinta, kad įtraukus į daugiau nei 20 mln. 266 tūkst. eurų vertės krovininių transporto priemonių pirkimo–pardavimo grandinę fiktyvią bendrovę, Kauno rajone veikianti bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo per 3,5 mln. eurų PVM.

Atliekant šį tyrimą FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai išsiaiškino, kad Kauno rajono bendrovės apskaitoje buvo įtraukta 151 melaginga PVM sąskaita faktūra, kuriose buvo nurodyti duomenys apie transporto priemonių įsigijimą iš fiktyviai veiklai naudotos bendrovės.

FNTT, atlikdama šį tyrimą, bendradarbiavo su Lenkijos Respublikos teisėsauga, nes manoma, kad Kauno rajone registruotos bendrovės vadovas veikė kartu su dviem Lenkijos piliečiais. Dėl šių asmenų galimo tarptautinio sukčiavimo Lenkijos teisėsaugininkai tęsia tyrimą savo valstybėje.

Kauno rajone veikusios bendrovės direktoriui, įtariamam sukčiavimu, apgaulingu ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu ir neteisėtu įmonės veiklos organizavimu, gresia maksimali laisvės atėmimo iki aštuonerių metų bausmė.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Kauno apygardos prokuratūra.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min