Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 3d. 10:23 , Atnaujinta: 2016 sausio 3d. 12:08

Kėdainių rajone savo vaikus į šulinį įmetęs vyras suimtas trims mėnesiams

Sekmadienį į Kauno apylinkės teismą atvestas du savo vaikus – dviejų metukų sūnų ir vos 4 mėnesių dukrą – nužudęs Kėdainių rajono gyventojas A.B. Vyras prisipažino, jog naktį į šeštadienį savo namų kieme įmetė į šulinį abu mažylius, kur jie mirė. Paaiškinti motyvų, kodėl taip pasielgė, negali. Bet dėl to, ką padarė, nesigaili.

Sekmadienio rytą vyras atvežtas į Kauno apylinkės teismą, kur buvo sprendžiama dėl jo suėmimo. 

Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė Jolanta Petraitytė 15min sakė, kad teismas patenkino prokuratūros prašymą ir skyrė įtariamajam maksimalią kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams.

Pasak prokurorės, vyras visiškai pripažįsta savo kaltę. Bet dėl to, ką padarė nesigaili: „Gailesčio nerodo jokio“

„Kėdainių rajono gyventojui yra pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalį, t.y. dėl dviejų mažamečių savo šeimos narių nužudymo, jiems esant bejėgiškos būklės ir itin žiauriomis aplinkybėmis. 

Taip pat jam pateikti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2-ąją dalį – dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, kuris nustatytas jo sugyventinei.

Savo kaltę vyras pilnai pripažįsta. Aiškina aplinkybes, tačiau tikslių motyvų nurodyti negali“, – sakė prokurorė. Už žvėrišką nusikaltimą jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos. 

Anksčiau Kėdainių rajono gyventojas kartą jau teistas, taip pat 5 kartus baustas administracine tvarka. 

Pasak J.Petraitytės, šie pažeidimai būdavo nežymūs. Tačiau visus kartus A.B. juos įvykdė apsvaigęs nuo alkoholio. Tai, kad vyras daug nuolat gerdavo, pasakojo ir jo kaimynai. Kai kurie teigė, jog apgirtęs jis smurtaudavo – mušdavo savo sugyventinę.

Dėl to į šeimos sodybą ne kartą vyko policija. Tačiau oficialūs kaltinimai dėl smurto artimoje aplinkoje A.B. nebuvo pateikti nė karto.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Dviejų savo vaikų nužudymu įtariamas Kėdainių rajono gyventojas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Dviejų savo vaikų nužudymu įtariamas Kėdainių rajono gyventojas

Viešai neatgailauja

Teismo salėje vyras atrodė ir elgėsi keistai – tarsi apsvaigęs. Anot prokurorės, į klausimus dėl jo sveikatos būklės atsakys specialistai – įtariamajam paskirta psichiatrinė ekspertizė.

Žurnalistų paklaustas apie tragediją, jis sakė, jog nieko neatsimena. O į klausimą, ar gailisi nužudęs savo vaikus, jis atsakė šyptelėjimu ir galvos palingavimu, reiškiančiu, jog žvėriško savo poelgio nesigaili.

Pareigūnų į teismo pastatą įvedamas įtariamasis nesislapstė nuo žiniasklaidos. Žurnalistų paklaustas apie tragediją, jis sakė, jog nieko neatsimena. O į klausimą, ar gailisi nužudęs savo vaikus, atsakė šyptelėjimu ir galvos palingavimu, reiškiančiu, jog žvėriško savo poelgio nesigaili.

Tiesa, į kitą klausimą „Ar mylite savo vaikus?“ atsakė teigiamai. Be žuvusių mažylių su dešimt metų jaunesne sugyventine vyras buvo susilaukęs ir dar dviejų vaikų – šešerių sūnaus ir ketverių dukters.

Tragedija įvyko Kėdainių rajone, Saviečių kaime. Pirminiais duomenimis, sausio 2-osios naktį, apie 02.51 val., 36 metų vyras susipyko su dešimt metų jaunesne sugyventine ir išvarė ją iš namų.

Po to išnešė į kiemą du jauniausius savo vaikus – 2014 m. sausį gimusį berniuką bei 2015 m. rugsėjį gimusią mergaitę – ir įmetė į prie namo esantį šulinį. Dar du vyresni šeimos vaikai – šešerių berniukas ir ketverių mergaitė – nuo įpykusio tėvo slėpėsi ūkiniame pastate.

Pagalbą į nelaimės vietą iškvietė vaikų motina. Į vienkiemį Saviečių kaime, Kėdainių rajone, atskubėję ugniagesiai gelbėtojai iškėlė iš šulinio mažamečius. Tačiau išgelbėti jų nepavyko – medikai konstatavo mažųjų mirtį.

Per apklausą A.B. savo kaltės neneigė, tačiau paaiškinti motyvų, kodėl nužudė du savo vaikus, kurių vienas tądien būtų šventęs antrąjį gimtadienį, negalėjo.

Pirminiais duomenimis, nusikaltimo metu jis buvo blaivus. Tačiau kaimynų teigimu, vyras nuolat girtavo. Tad gali būti, jog nusikaltimas įvykdytas dėl vadinamojo abstinencijos sindromo.

Neatmetama, jog vyras gali turėti psichikos sutrikimų. Į visus šiuos klausimus bus atsakyta po nuodugnaus įtariamojo sveikatos patikrinimo.

Policijos pareigūnai jį sulaikė tragedijos vietoje. Sekmadienio rytą vyras atvežtas į Kauno apylinkės teismą, kur bus sprendžiama dėl jo suėmimo. Prokuratūra siūlys suimti A.B. trims mėnesiams.

Anksčiau vyras 1 kartą teistas ir 5 kartus baustas administracine tvarka. Į Saviečių kaime esantį sugyventinių vienkiemį policija yra ne kartą vykusi dėl smurto artimoje aplinkoje. Tačiau oficialių kaltinimų A.B. vaikų motina dėl galimo vyro smurtavimo nėra pareiškusi nė karto. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min