Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medikai vis dar kovoja dėl Kauno rajone iš nuolaužų ištrauktų čekų dviratininkų gyvybių (nuotraukos)

Konstrukcijos užgriuvo 20 dviratininkų
kedainietis.lt nuotr. / Konstrukcijos užgriuvo 20 dviratininkų
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį iš Kauno rajone nuo vėtros nuvirtusio apleisto pastato nuolaužų ištraukti keliolika Čekijos dviratininkų vis dar prižiūrimi medikų. Dalies jų būklė labai sunki – 17–19 metų jaunuoliai gydomi reanimacijoje. Sveikesni laikinąjį prieglobstį rado pas ugniagesius.

Šilainiuose esančiose Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos patalpose apsistoję dviratininkai vis dar neatsigauna nuo patirto šoko, kai dalį jų grupės narių užgriuvo mūrinė pastato siena.

15min.lt rašė, kad nelaimė, per kurią nukentėjo Kauno rajone dviračiais keliaudama Čekijos skautų grupė, įvyko sekmadienį vakare Pakapių kaime. Iš įvykio vietos sunkiai sužaloti jaunuoliai išvežti į Kėdainių ligoninę ir Kauno medicinos universiteto klinikas (KMUK).

Pasak Kauno klinikų medikų, iš viso pas juos iš Pakapių atvežti 9 pacientai, vienas jų pirmadienį išleistas gydytis ambulatoriškai. Tačiau 4 iš 8 ligoninėje likusių Čekijos jaunuolių būklė labai sunki, jie gydomi reanimacijose (3 – vaikų, vienas – suaugusiųjų).

Jie visi jauni – 17–19 metų. Todėl tikimės, kad jie išgyvens. Labai norėtųsi, kad taip būtų, – sakė KMUK direktorius operacinei medicinai prof. R.Rimdeika.

Pasak KMUK direktoriaus operacinei medicinai prof. Ryčio Rimdeikos, tai, kad sužeistieji – jaunuoliai, kurių didesnė dalis net nėra sulaukę 18 metų, yra šviesioji kraupios nelaimės pusė.

„Jie jauni, todėl, tikėtina, kad visi išgyvens ir pasveiks. Tačiau kol kas pavojus yra visų pacientų gyvybėms, nes neaišku, kokių gali kilti komplikacijų“, – sakė medikas.

Pasak prof. R.Rimdeikos, dviratininkų patirti sužalojimai įvairūs: „Visiems pažeistos kelios organų sistemos: patirtos galvos smegenų, krūtinės traumos, sudėtingi dubens, ilgųjų kaulų lūžiai, yra įvairių žaizdų ir kitų ne tokių gyvybei pavojingų organų sužalojimų.“

Mediko teigimu, žmonių, patyrusių tokių rimtų sužalojimų, laukia ilgas gijimo procesas. Kol kas nesvarstoma galimybė jų išvežtii į gimtosios šalies Čekijos gydymo įstaigą, nes ligonių būklė nestabili.

„Tokių traumų, kurias patyrė šie žmonės, gydymas gali trukti keletą mėnesių priklausomai nuo to, ar kils komplikacijų. Tačiau jau dabar aišku, kad jų gydymas vienoje ar kitoje ligoninėje truks mažiausiai mėnesį. Dabar nesvarstome jokių pervežimo galimybių, nes jų būklė nestabili. Tačiau šnekėsimės su Sveikatos apsaugos ministerija, su Ligonių kasomis, Čekijos ambasada. Jeigu bus pageidavimų, mes visada pasirengę juos vykdyti. Atsižvelgiame tik į tai, kokia paciento būklė (galima jį pervežti į kitą gydymo įstaigą ar ne – aut. past.)“, – 15min.lt sakė prof. R.Rimdeika.

Pastato savininkas kratosi atsakomybės

Kauno rajono policijos komisariate dėl nelaimės Pakapių kaime pradėtas tyrimas. Pareigūnai nesunkiai nustatė, kad apleistas pastatas, virtęs spąstais čekams, priklausė netoli Antanui Koženiauskui, kuris gyvena vos už kelių kilometrų esančiame Dasiūnų kaime. Tačiau pirmadienį atvykusiems policininkams A.Koženiauskas prisiekinėjo, jog sugriuvęs pastatas – ne jo. Savo žodžius Kauno rajono gyventojas pakartojo ir Babtų seniūnijos, kuriai priklauso Pakapių bei Dasiūnų kaimai, seniūnui Jonui Praškevičiui.

Pastarasis 15min.lt pasakojo, jog Tarybų Sąjungos laikais šiame pastate veikė pašarų gamybos cechas.

„Atkūrus nepriklausomą Lietuvą, 1992–1993 metais, kolūkiui priklausęs pastatas, kaip ir dauguma panašių, už pajus buvo parduotas bendrovėms ar privatiems asmenims. Nugriuvęs pastatas, mano žiniomis, kadaise priklausė Dasiūnų bendrovei, o vėliau jo šeimininku lyg ir tapo A.Koženiauskas. Tačiau dabar jis aiškina, kad neturi jokių dokumentų, kurie įrodytų, kad jis – pastato šeimininkas. Taip pat sako niekada jo neužregistravęs Registrų centre. Ten tokių duomenų (kad pastato savininkas – A.Koženiauskas – aut. past.) iš tiesų nėra. Tačiau visi vietiniai žino, jog pastatas buvo jo“, – sakė Babtų seniūnas.

Seniūno teigimu, tai, kad dabar atsakomybės už pastatą vengiantis A.Koženiauskas yra jo savininkas, galėtų padėti įrodyti skundas policijoje.

Ugniagesiams čekai pasakojo esantys skautai. Dviračiais ir kitu transportu jie keliauja po Europą. Kauno rajoną jie pasiekė iš Vilniaus, vėliau ketino važiuoti į Estijos miestus. Iš viso Kauno rajone dviračiais keliavo 24 čekai.

„Prieš keletą metų A.Koženiauskas kreipėsi į policiją ir pranešė, jog iš to pastato kažkas dingo. Tai turėtų būti užregistruota policijoje“, – įsitikinęs J.Praškevičius. Jis taip pat prisiminė, jog prieš porą metų buvo įspėjęs A.Koženiauską dėl pavojingos statinio būklės.

„Jis lyg ir ketino pastatą nugriauti“, – kalbėjo Babtų seniūnas.

Susisiekti su A.Koženiausku nepavyko: ūkininkaujantis vyras su žiniasklaida nesutinka bendrauti.

Žurnalistų dėmesio nepageidauja ir nukentėję Čekijos dviratininkai. 

Nelaimę patyrę čekai – skautai

Kauno ugniagesių patalpose esančiuose svečių kambariuose įsikūrę užsieniečiai jau susisiekė su nukentėjusių žygeivių artimaisiais. Dalis jų artimiausiomis dienomis ketina atvykti į Lietuvą.

Pasak Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prevencinės veiklos poskyrio specialistės Eglės Kačinskaitės, kol kas neaišku, kiek ilgai dviratininkai gyvens pas ugniagesius.

Kiek reikės, tiek jie čia galės būti. Suteikėme jiems stogą, dalinius patogumus, tačiau maisto jie atsisakė. Tikino, kad žygiui buvo pasiruošę, todėl turi ir maisto atsargų. Kai kurie miega savo miegmaišiuose“, – pasakojo ugniagesių gelbėtojų atstovė.

Ugniagesiams čekai pasakojo esantys skautai. Dviračiais ir kitu transportu jie keliauja po Europą. Kauno rajoną jie pasiekė iš Vilniaus, vėliau ketino važiuoti į Estijos miestus. Iš viso Kauno rajone dviračiais keliavo 24 čekai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min