Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujasis Laimutės Stankūnaitės advokatas Vitalijus Vasilionokas nesijaučia skystablauzdis

Naujasis L.Stankūnaitės advokatas nėra naujokas teismų salėse. Pavyzdžiui, dar 2006 metais V.Vasilionokas bandė padėti garsiam buvusios „Vilniaus brigados“ nariui Igoriui Achremovui lygtinai išeiti į laisvę.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Naujasis L.Stankūnaitės advokatas nėra naujokas teismų salėse. Pavyzdžiui, dar 2006 metais V.Vasilionokas bandė padėti garsiam buvusios „Vilniaus brigados“ nariui Igoriui Achremovui lygtinai išeiti į laisvę.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusią savaitę kaip Laimutės Stankūnaitės gynėjas visuomenei prisistatęs jaunas teisininkas Vitalijus Vasilionokas profesinėje veikloje stengiasi nepasiduoti emocijoms.

„Tikiuosi, neparašysite apie mane labai baisiai. Juk suprantate, visi mes žmonės“, – po posėdžio teismo koridoriuje sakė 33 metų V.Vasilionokas.

Šias žmogiškas, o ne teisines frazes advokatas ištarė tik kai keli jį kalbinę žurnalistai jau išjungė diktofonus.

Prieš tai kamantinėjamas, kokias emocijas jaučia dirbdamas šioje rezonansinėje, su visą Lietuvą sukrėtusiu pedofilijos skandalu tiesiogiai susijusioje byloje, teisininkas V.Vasilionokas kalbėjo kur kas oficialiau.

„Aš tiesiog dirbu darbą, dėl kurio ilgai mokiausi ir stengiausi“, – pašnekovas tikino išvengiantis jaudulio ar ypatingos įtampos.

Kaip rašė 15min.lt, užpraėjusią savaitę Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas išnagrinėjo privataus kaltinimo baudžiamąją bylą pagal Neringos Venckienės ir Laimutės Kedienės pareiškimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn 24 metų L.Stankūnaitę už jų šeimos šmeižimą per „Lietuvos ryto“ televiziją (dėl žodžių apie mažametę „jinai buvo tvirkinta tos pačios šeimos visus tuos devynis mėnesius“).

Pernai gruodį šioje byloje vyko taikinamasis posėdis, jo metu atsakovė L.Stankūnaitė sugebėjo apsieiti be gynėjo.

V.Vasilionokas yra L.Stankūnaitei valstybės skirtas pagalbininkas, už jo paslaugas mokama iš mokesčių mokėtojų pinigų. Beje, teismo rūmuose buvusio Drąsiaus Kedžio rėmėjų būrelio moterys pusbalsiu aptarinėjo, esą L.Stankūnaitė vėl išsirinko užtarėją pagal savo skonį – įžvelgta išvaizdos panašumų tarp velionio Andriaus Ūso ir naujojo valdiško advokato.

Andrius Ūsas
Andrius Ūsas

Bylą išnagrinėjus, advokatas V.Vasilionokas po posėdžio žurnalistams leido suprasti manantis, kad procesas nebuvo itin sudėtingas ir jam pavyko apginti klientę L.Stankūnaitę.

Atsakovės ir jos gynėjo pozicija: Drąsiaus Kedžio dukters motina turėjo teisę viešai pareikšti nuomonę, kad mažametė devynis mėnesius buvo tvirkinama Kedžių ir Venckų namuose, nes ten buvo filmuojami skandalingi vaizdo įrašai su pasakojimu, kaip mergaitę galimai išnaudojo blogi dėdės.

Neviešo posėdžio metu V.Vasilionokui teko peržiūrėti ne tik į kaltinamosios suolą L.Stankūnaitę atvedusį interviu, bet ir svarbiuosius D.Kedžio mažametės dukrytės liudijimus.

Ar jaunas teisininkas sugeba atsiriboti nuo šios istorijos dramatizmo, interesų grupių spaudimo, neparsinešti profesinių išgyvenimų į namus?

„Profesinė patirtis išmokė mane“, – tikino pašnekovas.

Ką jis mano apie savo kolegę advokatę Loretą Kraujutaitienę, viešai išsižadėjusią buvusios klientės L.Stankūnaitės dėl jai bei jos šeimai daryto psichologinio spaudimo?

„Niekaip negaliu to komentuoti“, – nuo atsakymo išsisuko V.Vasilionokas.

Pagrindinėje pedofilijos byloje, kurioje įtarimai L.Stankūnaitei nėra pateikti, A.Ūsą bei velionio našlę Guodą Ūsienę ginantis garsus advokatas Adomas Liutvinskas 15min.lt yra sakęs nejaučiantis jokio visuomenės ar žiniasklaidos, išskyrus vieno TV kanalo, spaudimo, todėl žadėjo ramiai dirbti su ta byla iki galo.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Su naujuoju kaltinamosios gynėjo teisme turėjo progą susipažinti ir D.Kedžio rėmėjai, kai kam ia jų advokatas pasirodė panaaus į velionį A.Ūsą.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Su naujuoju kaltinamosios gynėju teisme turėjo progą susipažinti ir D.Kedžio rėmėjai, kai kam iš jų advokatas pasirodė panašus į velionį A.Ūsą.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min