Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 14d. 18:59

O.Pikul brolis po šūvių Vilniuje slapstosi beveik metus: „Kas buvo, tas pražuvo – pamirškit!“

Oksana Pikul ir Jonas Baronas
Oksana Pikul ir Jonas Baronas

Nuo tada, kai praėjusią vasarą Vilniaus Antakalnio rajone aidėjo šūviai, pasikėsinimą nužudyti tiriantys kriminalistai tebeieško garsios atlikėjos Oksanos Pikul-Jasaitienės brolio Jono Barono (gim. 1995 m.). Pasislėpusio įtariamojo dairomasi nuo, pavyzdžiui, Pabradės iki viso pasaulio užkampių, tačiau jo atžvilgiu dėl objektyvių priežasčių net nėra išduotas Europos arešto orderis.

Tuo metu Turkijoje su šeima šiuo metu atostogaujanti pramogų pasaulio atstovė O.Pikul pasiūlė tiesiog užmiršti šią pavojingai prasidėjusią, bet niekuo taip ir nesibaigusią istoriją.

Suprasti akimirksniu

  • 2017 m. rugpjūčio 21 d. vakarą, Vilniuje, per konfliktą viešoje vietoje prestižiniame Antakalnio rajone nuaidėjo 4 šūviai, o atsitiktinai atšokusi kulka sužalojo niekuo dėtą merginą į koją. Konfliktas kilo tarp dviejų kompanijų, kurios sėdėjo vienos kavinės Antakalno g. lauko terasoje. Konflikto įkarštyje buvo panaudotas šaunamasis ginklas, o po šūvių kompanijos išsiskirstė.
  • Netrukus po šaudynių buvo sulaikyti keturi įtariamieji (vienas jų dėvėjo neperšaunamą liemenę – matyt, buvo nusiteikęs aštriam santykių pasiaiškinimui), o vienam pavyko pasislėpti.
  • Policija paskelbė, kad dėl neteisėto ginklo ir pasikėsinimo į žmogaus gyvybę ieškomas įtariamasis – garsios atlikėjos brolis J.Baronas, jau anksčiau turėjęs rimtų bėdų su teisėsauga (jis buvo sulaukęs kaltinimų dėl narkotikų, vienu metu vyrui netgi teko nešioti apykoję, o už sistemingą KET pažeidinėjimą teismas yra konfiskavęs jo motinai priklausantį BMW limuziną).
  • Vilniečiui siūlyta pasiduoti, pareigūnai tikėjo, kad sulaikymas – tik laiko klausimas.
  • Eidami įtariamojo J.Barono pėdomis, sekliai jo namuose (pas motiną Laimą Pikul) atliko kratą.Tuo metu prokuratūros atstovai po dviejų parų kreipėsi į teismą, prašydami už akių skirti ieškomam asmeniui griežčiausią kardomąją priemonę. Vilniaus miesto apylinkės teismas suėmimą J.Baronui paskyrė, tačiau vyras yra dingęs kaip į vandenį iki šiol.
  • Sostinės policijos vadovybė tik yra išplatinusi J.Barono nuotraukas ir paprašiusi visuomenės pagalbos nustatant šio įtariamojo buvimo vietą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyryje 15min sužinojo, kad įtariamojo J.Barono paieška vykdoma iki šiol, tačiau jokių apčiuopiamų rezultatų per beveik metus nėra. Pasislėpusio jauno vyro ieško įprastai paslapčia dirbantys Vilniaus apskrities policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo valdybos kriminalistai, kurie savo veiklos metodų, tyrimo eigos ir tarpinių rezultatų komentuoti žiniasklaidai nenori.

Savo ruožtu šią rezonansinę bylą kontroliuojantis prokuroras Rolandas Imbrasas 15min informavo, kad J.Barono yra ieškoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tiesa, paieškos efektyvumo tikėtis leidžiantis Europos arešto orderis šio asmens atžvilgiu nėra išduotas.

„Europos arešto orderis yra išduodamas tais atvejais, jeigu yra konkretūs duomenys apie konkrečią ieškomo asmens buvimo šalį. Jeigu tokių duomenų nėra – orderis neišduodamas“, – teigė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnas.

V.Miškinio nuotr./Prokuroras Rolandas Imbrasas
V.Miškinio nuotr./Prokuroras Rolandas Imbrasas

Pasak R.Imbraso, šiuo atveju įtariamasis ieškomas įprasta tvarka per Interpolą, per „policijos liniją“.

Jei tarptautinio policijos tinklo vienijamoje užsienio valstybėje J.Baronas būtų sulaikytas – apie tai vietos pareigūnai praneštų kolegoms iš Lietuvos.

Gal kokioj Pabradėj sėdi miške pasislėpęs. Galima numatyti, kad jis su kitais žmonėmis arba minimaliai kontaktuoja, arba išvis nekontaktuoja, jei jo sugauti nepavyksta, – svarstė prokuroras.

Kaip reikėtų vertinti užsitęsusią J.Barono paiešką: galbūt asmuo itin gerai užsimaskavo, o galbūt tiesiog pėdsekiai šiuo atveju neturi ypatingo intereso bėglį pričiupti? Juk mūsų šalies pareigūnai, su užsienio partnerių pagalba, yra suradę ir pristatę į teismą ne vieną garsų įtariamąjį.

„Sunku pasakyti, kaip čia reikėtų vertinti. Gal gerai pasislėpė? Prielaidų galima daryti įvairių. Gal kokioj Pabradėj sėdi miške pasislėpęs. Galima numatyti, kad jis su kitais žmonėmis arba minimaliai kontaktuoja, arba išvis nekontaktuoja, jei jo sugauti nepavyksta“, – svarstė prokuroras.

R.Imbraso požiūriu, nereikėtų asmens paieškų skirstyti į prioritetines ir mažiau svarbias. Lygiai taip pat, kaip ne visada tikslinga vertinti, ar paieškos jau užsitęsusios, ar ne.

„Nėra kažkokių kriterijų, per kiek laiko žmogus neabejotinai surandamas. Kartais asmuo ir 10 metų sugeba slapstytis“, – pavyzdį pateikė 15min pašnekovas.

O.Pikul-Jasaitienė įsitikinusi, kad pernykščių įvykių narplioti neverta: „Kas įvyko – tas įvyko. Kas buvo, tas pražuvo – viskas, pamirškit!“

Tuo metu atlikėja O.Pikul-Jasaitienė, 15min paprašyta prisiminti prieš metus visuomenę sujaudinusią, tačiau iki šiol neišnarpliotą istoriją, susijusią su jos broliu, neslėpė pasipiktinimo.

„Žinokit, nesąmonių klausinėjat! Klausinėjat apie kažkokius kriminalinius dalykus, kurie buvo prieš metus įvykę!“ – tarsi barėsi pašnekovė.

O.Pikul-Jasaitienė griežtai pamėgino įtikinti, kad prie pernykščių įvykių grįžti neverta, o apie jos pagalbą siekiant įtikinti brolį nesislapstyti, bet vyriškai pasiaiškinti su teisėsauga, negali būti nė kalbos: „Kas įvyko – tas įvyko. Kas buvo, tas pražuvo – viskas, pamirškit!“

Beje, atlikėja apie J.Baroną buvo kamantinėjama ir pernykščių šaudynių įkarštyje, tačiau tuomet moteris aiškino negalinti staiga mesti visų savo reikalų ir pulti aiškintis, į kokią istoriją galbūt įsivėlė jos brolis. Tuo pačiu O.Pikul svarstė, kad policija galbūt apskritai apsipažino ir iš tiesų turėtų ieškoti visai kito asmens.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min