Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Paauglę Šiauliuose, įtariama, nužudę jaunuoliai buvo apsvaigę nuo narkotikų

Pernai vasarą 15-metę paauglę Šiauliuose, kaip įtariama, nužudę trys jaunuoliai nusikaltimo metu buvo apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, paaiškėjo per ikiteisminį tyrimą. Iš viso byloje yra keturi kaltinamieji, vienam jų gyvybės atėmimas tiesiogiai neinkriminuojamas.
Įtariamųjų susirašinėjimai
Įtariamųjų susirašinėjimai / „Facebook“

Nuo narkotinių medžiagų buvo apsvaigęs ir ketvirtasis kaltinamasis, kuriam vėliau kaltinimai dėl nužudymo panaikinti. Jis bus teisiamas tik dėl nusikaltimo slėpimo.

„Visi kaltinamieji buvo apsvaigę, tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, tai pripažinta kaip sunkinanti aplinkybė“, – BNS trečiadienį sakė Šiaulių prokuratūros atstovė Rasa Gelžinytė.

VIDEO: Šiaulių prokuratūroje – ikiteisminio tyrimo išvados dėl nužudytos nepilnametės

Šiaulių apygardos prokuratūra antradienį pranešė nagrinėti teismui perdavusi itin žiauraus 15-metės paauglės nužudymo pernai liepą bylą. Trys jaunuoliai bus teisiami dėl tyčinio nužudymo, dar vienas asmuo, anksčiau neteistas 21 metų jaunuolis bus teisiamas, kad slėpė šį labai sunkų nusikaltimą.

15min primena, kad liepos 4-osios, pirmadienio, vakarą Šiauliuose buvo nužudyta 15-metė (kūnas rastas susuktas į kilimą prie šiukšlių konteinerių), o teismas netrukus leido suimti visus keturis įtariamuosius. Nužudyta paauglė gyveno globos įstaigoje.

Keturi kaltinamieji nelinkę atskleisti nusikaltimo motyvų.

Jauniausiai įtariamajai – 14-metei merginai, buvo skirtas suėmimas maksimaliam (kaip nepilnamečiui asmeniui) 2 mėnesių laikotarpiui. 2001-siais metais gimęs įtariamasis taip pat suimtas dviem mėnesiams. Tuo metu 1999-aisiais ir 2004-siais gimę įtariamieji suimti trims mėnesiams.

Paaiškėjo, kad kompanija galbūt net neslėpė savo žiaurių ketinimų – puikavosi nusikalstamais planais socialiniuose tinkluose.

Prokuratūros teigimu, joje figūruojantys keturi kaltinamieji nelinkę atskleisti nusikaltimo motyvų.

Remiantis bylos duomenimis, 18-metis O. Ž., 23-ejų E. B. ir nepilnametė mergina, būdami apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, įtariama, pasikvietė pažįstamą paauglę atvykti į E. Ž. ir O. Ž. gyvenamą butą, atėmė iš jos mobilųjį telefoną ir mirtinai sužalojo.

Paauglės nužudymas itin žiauriu pripažintas dėl jai suduotų „ne vienos dešimties“ smūgių.

Pasak prokurorės Jūratė Tamašauskienės, paauglės nužudymas itin žiauriu pripažintas dėl jai suduotų „ne vienos dešimties“ smūgių skaičiaus ir padarytų sužalojimų.

Teisėsauga mano, kad jaunuoliai mirusiosios kūną bandė paslėpti išnešdami jį prie konteinerių. Nepilnametė apie neva jos surastą mirusiosios kūną pati pranešė policijos pareigūnams. Prokuratūra mano, kad įtariamieji patys iškvietė policijos pareigūnus mėgindami nuslėpti nusikalstamą veiką.

VIDEO: Šiauliuose nužudyta 15-metė: internete pasklido vaizdai, kuriuose tariamai užfiksuotas „pasiruošimas“ žmogžudystei

Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų, arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Vieni kaltinamieji kaltę pripažįsta, kiti nepripažįsta, kiti – iš dalies.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius