Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 29d. 09:43

Suėmė įtariamuosius: pavojinga sveikatai jautiena iš Egipto atsidūrė ant prekystalių

Tyrimo duomenimis, importuota mėsa nebuvo tinkama vartoti žmonėms, tačiau ja buvo prekiaujama.
Klaipėdos VPK nuotr. / Tyrimo duomenimis, importuota mėsa nebuvo tinkama vartoti žmonėms, tačiau ja buvo prekiaujama.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai su Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorais atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame tiriama machinacija su iš Egipto įvežta jautiena. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, importuota mėsa nebuvo tinkama vartoti žmonėms, tačiau ja buvo prekiaujama.

Įtarimai pareikšti penkiems asmenims, iš kurių po laikino sulaikymo dviem yra paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Įtariama, kad nusikalstamą grupę subūrė vienos uždarosios akcinės bendrovės direktorius. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jis iš Egipto į Lietuvą importavo apie 50 tūkstančių eurų vertės šaldytos jautienos skerdieną, netinkamą vartoti žmogui, tačiau importo deklaracijoje sumažino krovinio vertę ir nurodė, jog ji siekia apie 15 tūkstančių eurų. Mėsa, tyrimo duomenimis, buvo prekiaujama. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 55 tonas skerdienos įtariamieji laikė kitos įmonės sandėliuose.

Kratų pas sulaikytuosius metu teisėsaugininkai aptiko ir kitų maisto produktų bei prekių be jų įsigijimą patvirtinančių dokumentų. Rasta apie 4,5 tonos šaldytų žuvų ir daržovių, daug talpų su skystu skalbikliu, dėžės su sausais pusryčiais, alkoholiniai gėrimai, konservuota žuvis, daugiau nei 1 500 stiklainių su ikrais bei apie 700 litrų spirito. Dalis maisto produktų yra su pasibaigusiu ar nenurodytu galiojimo terminu.

Savo ruožtu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai ketvirtadienį taip pat paviešino pranešimą, kad pareigūnai vykdo tyrimą dėl galimai netinkamos maistui jautienos platinimo.

Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai dalyvauja Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų ir Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorų vykdomame ikiteisminiame tyrime dėl iš Egipto įvežtos jautienos, priskirtinos šalutiniams gyvūniniams produktams, galimo neteisėto pateikimo rinkai.

55 tonos galvijienos dokumentuose įvardintos kaip 3 kategorijos šalutiniai gyvūniniai produktai (ŠGP), netinkami žmonių maistui.

Tyrimo duomenimis, mėsą buvo bandoma platinti iš sandėlio Kretingoje. Patikrinus sandėlį, nustatyta, kad įmonė įsivežė apie 55 tonas galvijienos, dokumentuose įvardintos kaip 3 kategorijos šalutiniai gyvūniniai produktai (ŠGP), netinkami žmonių maistui.

Mėsa įvežta iš Egipto, o tyrėjams kilo įtarimas, kad ŠGP produktai galėjo būti tvarkomi ne pagal paskirtį, t.y. juos bandyta realizuoti rinkoje. Šaldyta jautiena yra sulaikyta įmonės sandėlyje, tad pavojaus šių produktų įsigyti vartotojams nėra.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai su Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorais, padėjus FNTT pareigūnams, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl kenksmingų žmogaus sveikatai ar gyvybei produktų gamybos arba prekybos jais, kontrabandos, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimas tęsiamas.

VIDEO: Uostamiestyje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl netinkamos žmonių vartojimui jautienos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min