Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 20d. 11:22

Operacijos „Žara“ metu sulaikyti čečėnai, bandę nelegaliai įvežti vietnamiečius

Prieš nelegalią migraciją nukreipta operacija „Žara“
VSAT nuotr. / Prieš nelegalią migraciją nukreiptos operacijos „Žara“ metu sulaikyti du čečėnai, į Lietuvą gabenę vietnamiečius.

Lietuvos ir Latvijos pasienyje, pagrindiniuose magistraliniuose bei regioniniuose keliuose, pasieniečiai surengė savaitę trukusią prieš nelegalią migraciją nukreiptą operaciją „Žara“. Jos metu pavyko sulaikyti du Čečėnijos piliečiai, nelegaliai gabenę migrantus iš Vietnamo, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Operacija „Žara“ vyko rugsėjo 14-20 dienomis. Ji organizuota panašiu principu, kaip ir rugpjūčio pabaigoje prie Lietuvos ir Lenkijos vidaus sienos vykusi operacija „Kaitra“.

Turimą žvalgybinę informaciją išanalizavę VSAT pareigūnai, kuriems pagalbon atėjo kolegos iš policijos, muitinės ir Viešojo saugumo tarnybos, vykdė pasirinktinį asmenų bei automobilių patikrinimą Lietuvos bei Latvijos pasienyje.

Kaimyninės šalies pasieniečiai savo teritorijoje taip pat ėmėsi priemonių įvairioms nusikalstamoms veikoms užkardyti.

Vien šiemet pasieniečiai sulaikė 17 Latvijos piliečių, kurie per Lietuvą gabeno ar lydėjo nelegalius migrantus.

Tai, kad migrantų gabenimu užsiimantys asmenys šią nusikalstamą veiką vykdo ir per Šengeno vidaus sieną su Latvija, liudija VSAT veiklos statistika.

Nuo 2014 m. pradžios iki šių metų sausio dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną buvo pradėti 68 ikiteisminiai tyrimai.

15 tokios neteisėtos veikos atvejų fiksuota Lietuvos ir Latvijos pasienyje. Vien šiemet pasieniečiai sulaikė 17 Latvijos piliečių, kurie per Lietuvą gabeno ar lydėjo nelegalius migrantus.

2014 m. iš Lietuvoje sulaikytų 693 nelegalių migrantų iš Baltarusijos pateko 67 proc., iš Latvijos – 22 proc., kitais keliais – 11 proc. Per 8 šių metų mėnesius iš 417 sulaikytų migrantų 46 proc. pateko iš Baltarusijos, iš Latvijos – jau 40 proc., kitais keliais – 14 proc.

VSAT pareigūnams nerimą kelia ir kontrabandos srautų iš Latvijos augimas: 2013 m. iš visų VSAT sulaikytų kontrabandinių tabako gaminių iš Latvijos pateko apie 3 proc., 2014  m. – 7,5 proc., per 2015 m. 8 mėnesius – jau 15,5 proc.

Operacijos „Žara“ metu kontrolę pagal viešai neskelbiamus rizikos veiksnius vykdę pasieniečiai pasirinko taktiką, kuomet prie pagrindinių kelių per sieną keliaujančius asmenis tikrinantys ekipažai dirbo beveik visą parą, o atokesnėse vietose savo dislokacijos vietą keitė kas kelias valandas.

Patikroms buvo pasitelkti pasieniečiai kinologai su tarnybiniais šunimis, Pakrančių apsaugos bei Ignalinos rinktinių Specialiosios paskirties užkardų ekipažai.

Be to, pasienio ruožo stebėjimą vykdė ir civiliais drabužiais vilkėję VSAT pareigūnai, patruliavę nežymėtomis transporto priemonėmis.

Kokiais keliais ir kokių tikslų vedini į Lietuvą patenka nelegalūs migrantai – šiuos atsakymus bandė rasti ir 15min.lt žurnalistai, parengę išskirtinį multimedijos projektą „Pabėgėlių kelias“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:17
00:44
00:10

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min