Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 6d. 20:49

Prokuratūroje – Drąsiaus Kedžio dukters gynėjo ir prokuroro Justo Lauciaus akistata

Justas Laucius.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Justas Laucius
Budėjimais Garliavoje prie Venckų ir Kedžių namų išgarsėjusiam vilniečiui Vitalijui Keršiui pareikšti įtarimai dėl trukdymo prokurorui J.Lauciui dirbti Eglės Kusaitės baudžiamojoje byloje. Neseniai V.Keršiui teko dalyvauti įtariamojo atpažinimo procedūroje, o šį ketvirtadienį jam ir J.Lauciui surengta akistata.

Ateinantį antradienį turėtų pagaliau paaiškėti, ar judėjimo „Drąsiaus kelias“ aktyvistas V.Keršis taps kaltinamuoju baudžiamojoje byloje dėl trukdymo prokurorui J.Lauciui dirbti kitoje, terorizmu įtariamos Eglės Kusaitės byloje.

Teigiama, jog praėjusią vasarą po vieno teismo posėdžio, kurio metu buvo sprendžiamas klausimas dėl E.Kusaitės suėmimo termino pratęsimo, 31 metų V.Keršis mestelėjo J.Lauciui replikų, dalį kurių buvo galima suprasti kaip grasinimą nuskriausti prokuroro mažametį vaiką.

Nors E.Kusaitė po kurio laiko buvo išleista į laisvę, o pats J.Laucius nušalintas nuo šios terorizmo bylos, dėl galimo išpuolio prieš prokurorą Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą.

Tyrimas pradėtas dėl nepagarbos teismui, poveikio prokurorui ir valstybės tarnautojo įžeidimo, tuo pačiu mėginta nustatyti, ar nebuvo padaryta kitų įstatymo pažeidimų.

Teismo procesus, susijusius su E.Kusaitės įkalinimu, visada apgaubdavo įtempta, emocinga atmosfera.

Paremti jaunos klaipėdietės į teismą visada atvykdavo būrys žinomų visuomenės veikėjų, politikų, kartais viešus posėdžius lankydavo ir D.Kedžio sekėjų būrys.

Teigiama, jog kažkas prokurorą J.Laucių išvadino „budeliu“, „kagėbistu“, „parsidavėliu“, „rusų pakaliku“.

„Ar tu tiki, ką kalbi?!“, „Nesąmonė!“, Degsi pragare!“, – buvo laidomos tokios ir kitokios replikos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kad įvyko klaida, patvirtino ir V.Keršis.
Vitalijus Keršis.

Generalinė prokuratūra buvo atsisakiusi pradėti ikiteisminį tyrimą pagal J.Lauciaus pareiškimą, tačiau prokuroras teisme pasiekė, kad tyrimas vis dėlto vyktų. Skelbiama, kad V.Keršis yra vienintelis įtariamasis.

Garliavos aktyvistui praėjusių metų pabaigoje yra tekę dalyvauti įtariamojo atpažinime. J.Laucius atėjo į kabinetą, kuriame buvo V.Keršis ir dar du vyrai. Prokuroras parodė, kad būtent V.Keršis siautėjo teisme.

Ketvirtadienį, dalyvaujant J.Lauciui, tyrimą atliekančiam prokurorui, V.Keršiui bei pastarojo advokatei, surengta šių varžovų akistata.

V.Keršis vykstantį tyrimą ir kaltinimus, kuriuos jis kategoriškai neigia, vertina kaip bandymą daryti spaudimą D.Kedžio sekėjams.

„Dėl mergaitės dar vyksta teismai, dėl pedofililos dar bus teismas Klaipėdoje. Jiems reikia, kad nebebūtų gatvėje žmonių, ypač protingų, kurie gali koordinuoti ir atlikti veiksmus, kurie žino, kaip tai yra daroma“, – 15min.lt sakė V.Keršis.

Anot vilniečio, konkrečiai apie prokuroro vaiką jis negalėjo pasakyti nė pusės žodžio, nes neturėjo jokių duomenų apie J.Lauciaus šeiminę padėtį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

27:27
00:41
27:12

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min