Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 3d. 11:52 , Atnaujinta: 2021 kovo 3d. 13:43

Seimo nariui T.V.Raskevičiui susidorojimu feisbuke grasinęs vilnietis sulaukė teisėsaugos atkirčio

Tomas Vytautas Raskevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Tomas Vytautas Raskevičius

Vilniaus miesto apylinkės teismas dėl kurstymo prieš homoseksualius asmenis kaltu pripažino 26-erių metų sostinės gyventoją Robertą Vitkovskį.

Teismas nuteistajam skyrė galutinę 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį per visą laisvės apribojimo laikotarpį tęsti darbą arba būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vilnietis praėjusių metų lapkričio mėnesį socialiniame tinkle „Facebook“ po Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus paskyroje patalpintu politinės reklamos įrašu parašė komentarą, kuriuo viešai skatino neapykantą, kurstė smurtauti ir fiziškai susidoroti su politiku dėl jo seksualinės orientacijos.

„Tiesiog norėjau pajuokauti, – prisidirbęs teisėsaugai aiškino R.Vitkovskis. – Nemėgstu gėjų ir lesbiečių, man nemalonu matyti, kai vyrai vaikšto apsirengę moteriškais rūbais.“

Jis tvirtino, kad tikrai neturėjo jokių minčių apie susidorojimą, rašydamas T.V.Raškevičiaus paskyroje komentarus: „Prie sienos ir nušaut...“.

„Tiesiog išreiškiau savo nuomonę, maniau, turiu tokią teisę“, – aiškino nuteistasis.

Teismas konstatavo, kad sostinės gyventojas padarė du nesunkius nusikaltimus tiesiogine tyčia.

Įvertinęs tai, kad ikiteisminio tyrimo metu jaunuolis pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, prokuroras kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas pripažinti vilnietį kaltu dėl nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. ir 3 d. (Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) ir skirti jam laisvės apribojimo bausmę.

Tikėtina, kad tokių bylų gali gimti ir daugiau. Pastaruoju metu T.V.Raskevičius yra nuolatinis atakų taikinys – jis feisbuke nuolat dalijasi jį pasiekiančiomis žinutėmis su grasinimais.

15min jau rašė prieš kurį laiką socialiniuose tinkluose klajojantį „reikalavimą“ pašalinti T.V.Raskevičių ne tik iš ŽTK pirmininko pareigų, bet ir apskritai iš komiteto, nes, be kita ko, jis esą „diskredituoja šeimos institutą“ ir griežtai nepasisako dėl karantino ribojimų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

Prieš savaitę dėl to Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen buvo įteikti internetu surinkti parašai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min