Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 11d. 09:41 , atnaujinta: 2012 balandžio 11d. 16:11

STT pareigūnai sulaikė du advokatus ir fizinį asmenį, o teisėjo kabinete atliko kratą

Teisėjas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Teisėjas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, tirdami galimus korupcijos faktus, sulaikė du advokatus ir dar vieną asmenį. Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Ryšardo Skirtuno kabinete atliko kratą.

Skelbiama, kad STT ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių tyrimo grupė atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, papirkimo bei kyšininkavimo.

vat.lt nuotr./Ryaardas Skirtunas
vat.lt nuotr./Ryšardas Skirtunas

STT pranešime spaudai teigiama, kad antradienį STT Vilniaus valdybos pareigūnai, tirdami galimus korupcijos faktus, įvairiose Vilniaus miesto vietose sulaikė du advokatus Vitoldą Petravičių, Sigitą Juodelį, pilietį L. J. 15min.lt duomenimis, advokato V.Petravičiaus žmona dirba prokurore. 

Tuo pačiu metu Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo R.Skirtuno kabinete atlikta krata, kurios metu rasti ir paimti pinigai – kelios dešimtys tūkstančių litų, kurie galimai buvo perduoti kaip kyšis. Įtariama, kad kyšis galėjo būti perduotas siekiant palankaus sprendimo baudžiamojoje byloje.

Advokatas V.Petravičius bei pilietis L. J. buvo sulaikyti 48 valandoms. Sprendimą, ar kreiptis į teismą dėl suėmimo skyrimo, priims ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras. Šiandien sprendžiamas klausimas dėl kreipimosi į Seimą dėl teisėjo teisinės neliečiamybės panaikinimo. Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Vilniaus valdybos, LKPB Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Atnaujinta 10.01 val. Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius sako, kad naujas korupcijos skandalas Vilniaus apygardos teisme yra smūgis visai teismų sistemai.

„Čia ne tik kad garbės nedaro, bet (...), jeigu tai pasitvirtins, tai dar vienas antausis teismų sistemai, be jokios abejonės“, – BNS trečiadienį sakė G.Kryževičius.

„Kol kas aš jokios informacijos kaip Teisėjų tarybos pirmininkas negavau nė iš vienos institucijos, tai ką nors plačiau komentuoti negalėčiau“, – sakė jis.

G.Kryževičius pažymėjo, kad dėl teisėjo neliečiamybės panaikinimo turėtų apsispręsti Seimas.

„Ikiteisminis tyrimas, kiek žinau, pradėtas, tai reiškia, yra tam tikrų įtarimų, kad padaryti nusikaltimai, ir iš to kyla labai aiškios teisimės pasekmės. Jeigu prieš tą asmenį, teisėją, būtų pradėti konkretūs baudžiamojo persekiojimo veiksmai, žinoma, kad reikėtų kreiptis į Seimą dėl imuniteto panaikinimo“, – aiškino jis.

Atnaujinta 10.08 val. „Buvo toks dalykas. Aišku, kad nustebino. Kaip teisėjas tvarkingai nagrinėjo bylas, dėl jo skundų niekada neturėjau“, – BNS sakė Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Viktoras Dovidaitis.

Po kratos R.Skirtunas pasiprašė suteikti jam nemokamas atostogas iki penktadienio, nes dėl susiklosčiusios situacijos negali nagrinėti bylų.

51 metų R.Skirtunas dirbti Vilniaus apygardos teisme maždaug 2006-2005 metais, prieš tai jis dirbo Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme.

Papildyta 10.57 val.: Portalas „Delfi“ praneša, kad krata pas teisėją ir advokatų sulaikymas yra siejamas su garsia kontrabandos byla, kai praėjusiais metais už grotų pakliuvo daugiau kaip 20 asmenų, tarp jų - „dambrauskinių“ grupuotės narys Marijanas Taraškevičius.

Šią gaują maždaug porą metų sekę muitinės ir policijos kriminalistai nuolat sulaikydavo jų krovinius, tačiau stengdavosi pavaizduoti, jog sulaikymai atsitiktiniai. Vien Lietuvoje buvo sulaikyta 19 vilkikų su kontrabandinėmis cigaretėmis iš Rusijos ir Baltarusijos, kurių vertė - apie 23 mln. litų.

„Delfi“ žiniomis, teisėją ir advokatus STT agentai stebėjo dar nuo praėjusių metų liepos - jiems esą inkriminuojami su liepos ir lapkričio mėnesiais susiję epizodai.

15min.lt jau yra skelbęs, kad kontrabandininkų susivienijimo sutriuškinimą pareigūnai vadino istoriniu.

Lapkričio 23-iosios popietę bendromis Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus, Muitinės kriminalinės tarnybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir FNTT pajėgomis buvo smogta įtariamiems pagrindiniams kontrabandos organizatoriams. Sulaikant įtariamuosius dalyvavo antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

Tądien vienu metu Vilniaus apskrityje gausios teisėsaugos pajėgos pradėjo sulaikymo operaciją, kuri tęsėsi iki vėlumos. Operacijos metu atlikta virš 50 kratų, kurių metu rasti ginklai, sprogmenys, narkotinės medžiagos, didelės grynųjų pinigų sumos, kaip įtariama, vogtų prabangių daiktų.

Operacijos metu sulaikyti 25 asmenys. Tyrimo veiksmai buvo nukreipti ir į įtariamų asmenų valdomą nekilnojamąjį turtą, kuris, kaip manytina, buvo įgytas iš lėšų, gautų darant nusikalstamas veikas, taip pat į prabangias transporto priemones.

Lapkričio 24–25 dienomis Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui patenkinus visus prašymus suimti trims mėnesiams, buvo suimta virš 20 asmenų, įtariamų kontrabanda, jos organizavimu ir kitais sunkiais nusikaltimais. Trys iš suimtųjų – baltarusiai.

VIDEO: Įtariamojo kontrabandininko sulaikymo operacija

Atnaujinta 11.25 val. Vilniaus apygardos prokuratūra trečiadienį kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį, prašydama kreiptis į Seimą dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo teisėjui R.Skirtunui. 

Galimos korupcijos bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius BNS sakė, kad advokatams ir fiziniam asmeniui pareikšti įtarimai, trečiadienį įtarimai bus reiškiami toliau.

Atnaujinta 12.17 val. Pranešama, kad S.Juodelis buvo paleistas, kitas advokatas V.Petravičius buvo 48 valandoms sulaikytas ir iki šiol laikomas areštinėje.

Prokuratūra teigia, kad advokatams reiškiami įtarimai.

„Įtarimų pareiškimas gali nieko nereikšti, (...) čia gali nieko ir nebūti, tačiau nesinori, kad advokatai įsipainiotų į tokius dalykus“, – BNS įvykį komentavo Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis.

Pasak jo, antradienį į jį kreipėsi teisėsaugos pareigūnai ir pranešė, kad minėtų advokatų kontorose bus atliktos kratos. Advokatūra nusiuntė savo atstovus į kratų atlikimo vietas. S.Juodelis dirba Vilniaus miesto 10-ojoje advokatų kontoroje Ulonų gatvėje, V.Petravičius turi biurą Giedraičių gatvėje.

Pasak L.V.Papirčio, advokatas S.Juodelis buvo atvykęs pas jį trečiadienio rytą. Jis buvo paprašytas aprašyti susitikimo išvakarėse įvykius. Advokatų etikos kodeksas įpareigoja advokatu pranešti Lietuvos advokatų tarybai apie jų atžvilgiu pradėtus ikiteisminius tyrimus ir kitus teisėsaugos veiksmus.

S.Juodelis yra ne kartą gynęs įtariamuosius kontrabandos bylose.

Advokatas V.Petravičius 2005-2006 metais įvairiuose Lietuvos teismuose atstovavo Rusijos eksbankininkui Igoriui Babenkai prieglobsčio prašymo bei ekstradicijos bylose.

Atnaujinta 16.11 val. Generalinis prokuroras D.Valys kreipėsi į Seimą dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Vilniaus apygardos teismo teisėją R.Skirtuną, kuris įtariamas kyšininkavimu.

„Ikiteisminio tyrimo medžiagoje surinkti faktiniai duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas susitarė su kitais asmenimis priimti kyšį ir priėmė jį už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t.y. nuteistajam palankaus sprendimo priėmimą Vilniaus apygardos teisme nagrinėjant baudžiamąją bylą apeliacine tvarka“, – rašoma prokuroro kreipimesi, kurį išplatino Generalinė prokuratūra.

Konstitucija numato, kad teisėjas be Seimo leidimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, kitaip suvaržoma jo laisvė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min