TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Su „Honda“ apvirtęs ir praeivius traiškęs Ramūnas Balkūnas skundžiasi dėl griežto nuosprendžio

Apvirtusi HONDA po avarijos Vilniuje, S.Neries gatvėje
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr./15min.lt / Apvirtusi „Honda“ po avarijos Vilniuje, S.Nėries gatvėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl kraupios avarijos nuteistas Ramūnas Balkūnas pageidauja kalėti trumpiau, be to, norėtų mokėti nukentėjusiesiems mažesnes kompensacijas.

Antradienio rytą Vilniaus apygardos teismas apeliacine tvarka pradėjo nagrinėti dėl baisios „Honda Prelude“ avarijos nuteisto Ramūno Balkūno baudžiamąją bylą.

Vairuotojas pageidauja kalėti trumpiau, be to, norėtų mokėti nukentėjusiesiems mažesnes kompensacijas.

Kaip žinoma, 2012 m. sausį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas paskelbė nuosprendį rezonansinėje baudžiamojoje byloje, 21 metų R.Balkūnas dėl kraupios „Honda Prelude“ avarijos sostinės Fabijoniškių mikrorajone nuteistas 10 metų.

Vieno iš šešių nukentėjusiųjų ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo teismas patenkino iš dalies, visų kitų – visiškai. Nukentėjusiems buvo priteista daugiau kaip 800 000 litų (iš viso buvo prašoma apie 1,7 mln. litų).

R.Balkūnas su savuoju advokatu aukštesnį teismą mėgina įtikinti, kad turėtų kalėti ne ilgiau nei 6 metus. Be to, vairuotojo ir jo gynėjo supratimu, priteista kompensacijų suma viršija net ekonomiškai labiau išsivysčiusiose valstybėse nusistovėjusią teismų praktiką.

R.Balkūnas skaičiuoja, kad uždirbdamas po 2 000 litų per mėnesį ir visą algą atiduodamas nukentėjusiesiems, žalą jis atlygintų tik per 35 metus. Nuteistojo supratimu, nelogiška priteisti tokias sumas, kurių neįmanoma sumokėti per visą gyvenimą. R.Balkūno skunde atvirai pabrėžiama, kad dėl nepakeliamos finansinės naštos vaikinas yra verčiamas ateityje oficialiai nedeklaruoti realių pajamų, slėpti mokesčius. 

Kaip skelbta anksčiau, 2011-ųjų metų gegužės 22 dieną sostinės Fabijoniškių mikrorajone esančią S.Nėries gatvę sudrebino avarija, kai R.Balkūno vairuojamas automobilis „Honda“ vertėsi, čiuožė stogu per šaligatvį ir pražudė vaikiną bei kūdikį, dar penki žmonės, įskaitant patį vairuotoją, buvo sužeisti (keli iš jų sunkiai).

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Byla teisme
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Ramūnas Balkūnas

R.Balkūno skunde taip pat aiškinama, jog pirmosios instancijos teismas nepagrįstai konstatavo, kad avariją jis padarė būdamas apsvaigęs nuo narkotikų.

Pirmiausia, jo organizme nebuvo rasta pačių narkotikų – tyrimas tik parodė metamfetamino pėdsakus šlapime. Dar svarbiau, anot R.Balkūno, kad tie pėdsakai visai nereiškė, jog avarijos momentu jis buvo nuo kažko apsvaigęs.

Apeliacinės instancijos teisme R.Balkūnas bando ieškoti paaiškinimų, iš kur tie kvaišalų pėdsakai jo organizme atsirado. Vaikinas svarsto, kad metamfetamino galėjo būti vaistuose, kuriuos jis prieš tai vartodavo. Dar viena versija – narkotikai galėjo patekti į jo kūną jam nežinant, pavyzdžiui, galbūt išvakarėse per vakarėlį kažkas slapta įbėrė jų į alkoholį.

Bylą kuruojančio prokuroro Egidijaus Motiejūno pozicija šiame procese – vairuotojo skundas nepagrįstas, nes pirmosios instancijos teismo verdiktas buvo teisingas ir teisėtas. Nors skundžiamu nuosprendžiu R.Balkūnas yra siunčiamas atlikti bausmės į atvirąją koloniją, prokuratūra nereikalauja siųsti vaikino į pataisos namus.

Antradienio posėdyje R.Balkūnas nedalyvavo. „Jis neišreiškė pageidavimo dalyvauti procese“, – informavo teisėjų kolegijos pirmininkas Artūras Pažarskis. Tačiau teismui tokia pozicija netiko. Teisėjai yra linkę atlikti šioje byloje dalinį įrodymų tyrimą, todėl kitame posėdyje birželio 18 dieną ketinama apklausti ir patį vairuotoją. Į posėdį žadama kviesti ir medikus, nustatinėjusius R.Balkūno būklę netrukus po eismo tragedijos.

Beje, apeliacine tvarka ši byla nagrinėjama viešai, pageidavimų dėl uždaro proceso niekas nepareiškė. Pirmosios instancijos teisme vyko uždaras procesas, teismas šį sprendimą motyvavo bylos jautrumu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min