Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su nacių simbolika po Kauno senamiestį vaikštinėjęs Audrius Šeškanas gavo baudą, o konfiskuota SS karininko uniforma praturtino karo muziejų

Audrius Šeškanas
Audrius Šeškanas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apylinkės teismas penktadienį paskelbė bausmę Anglijoje gyvenančiam informacinių technologijų specialistui Audriui Šeškanui už tai, kad viešai demonstravo nacistinę simboliką Kauno senamiestyje.

Kauno apylinkės teismo teisėjas Bronius Varsackis skyrė A.Šeškanui 800 litų baudą, o Anglijoje jo išsinuomotą uniformą nurodė konfiskuoti ir perduoti Vytauto Didžiojo karo muziejui kaip turinčią istorinę ir pažintinę vertę.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus istorikas Algirdas Markūnas teismui ketvirtadienį teigė, kad SS unteršturmfiurerio (leitenanto) uniforma turi daug autentiškų detalių, todėl būtų vertingas eksponatas muziejui.

Su šia nacių uniforma A.Šeškanas apsilankė picerijoje „Pjazz“ kovo 30 d. Jį pamatęs britas Richardas Schofieldas pasipiktino ir iškvietė policiją.

Avykusi policija A.Šeškaną sulaikė ir uždarė į areštinę, jam buvo nustatytas 1,88 promilių girtumas.

R.Schofieldas teisme pasakojo, kad Kaune studijuoja doktorantūroje ir rašo disertaciją apie Kaune gyvenusius žydus, todėl negalėjęs abejingai praeiti pro viešai nacių uniformą vilkintį vyrą.

Richardas Schofieldas
Richardas Schofieldas

A.Šeškanas tikino, nežinojęs, kad Lietuvoje negalima demonstruoti nacių simbolikos. Jis teigė išsinuomojęs uniformą Anglijoje prieš draugo gimtadienį Lietuvoje. Jo metu vyko viktorina karo istorijos tema ir svečiai kviesti apsirengti karine tematika.

„Man pagal išmatavimus nuomos įmonėje geriausiai tiko vokiška uniforma, todėl ją išsinuomojau ir atsivežiau į Lietuvą. Jei būčiau žinojęs, kiek rūpesčiu ji man pridarys, būčiau to nedaręs. Esu tolerantiškas, gerbiu visas rases ir religijas“, – teigė A.Šeškanas.

Jis tikino, kad viešoje vietoje su nacių uniforma atsidūrė neplanuotai – iš vakarėlio kartu su draugu vyko į jo namus, bet šis prisiminė turįs pasveikinti seserį, todėl kompanija sustojo senamiestyje.

A.Šeškanas su nacių uniformą apsilankė kavinėje Rotušės aikštėje, po to pėsčiomis nuėjo į piceriją „Pjazz“.

 


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min