Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sudėtingiausias iš 43 per parą kilusių gaisrų – Antaviliuose

Įvykio vietoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovai apibendrino praėjusios paros rezultatus. Lietuvoje kilo 43 gaisrai. Viename iš jų žmogus žuvo, dar 7 buvo traumuoti.

Tragiškas gaisras pirmadienį vakare kilo Vilniuje, Antavilių gatvėje, vietos „Antanavilių pensionato“ senelių globos namuose. Pranešimas apie gaisrą buvo gautas 22 val. 11 min. Pasak Bendrojo pagalbos centro dispečerių, apie gaisrą pranešė viena pensionato darbuotoja. Gavus pranešimą, iškart buvo paskelbtas trečias pavojaus lygis ir į įvykio vietą pasiųstos 6 autocisternos, keli specialieji ir štabo automobiliai. Jau po 11 minučių pirmieji gaisriniai automobiliai buvo gaisro vietoje. Vėliau ugniagesių pajėgos dar buvo papildytos.

Gaisras kilo viename iš trijų pensionato korpusų, antrame jo aukšte esančiame dviejų kambarių bute. Gaisro židinys buvo viename iš kambarių, kuriame gyveno 81-erių metų vyras. Atskubėję ugniagesiai per uždūmintą koridorių ir per balkoną pateko į degantį kambarį, kuriame ir buvo rastas apdegęs to buto gyventojas. Liepsnos šiame kambaryje ir prieškambaryje buvo apmalšintos per 13 min. Ugnis išdegino kambaryje esančius baldus ir kitus namų apyvokos daiktus.

Tuo metu ugniagesiai iš greta esančio kambario išnešė du gyvenančius senolius – 92 metų vyrą ir metais vyresnę jo žmoną. Ugniagesiams kartu teko gelbėti ir kitus pensionato gyventojus iš uždūmintų butų. Pasak ugniagesių vadovo, Vilniaus apskrities gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus vyresniojo specialisto Vytauto Nenartavičiaus jiems iškilo nemaža problema, kadangi beveik visi pensionato gyventojai buvo garbaus amžiaus arba neįgalūs ir sunkiai vaikščiojo. Tad gelbėtojai iš labiausiai uždūmintų kambarių išnešė ir išvedė 13 žmonių, iš kurių 7 nukentėjusius reikėjo vežti į ligoninę. Beje, šiame korpuse tuo metu buvo 37 gyventojai, o visame pensionate – 212 žmonių.

Žmones gelbėjo ne tik ryžtingai veikę ugniagesiai, tačiau ir vienas pensionato darbuotojas bei į įvykio vietą atskubėjęs policijos ekipažas bei jo narys, Vilniaus VPK Patrulių rinktinės penktojo būrio vyr. patrulis Ignas Zaremba. Anot V.Nenartavičiaus, kad buvo išvengta didesnių nelaimių, tai ne tik ugniagesių, bet ir kitų tarnybų nuopelnas.

Antradienio rytą įvykio vietoje dirbo tyrėjų grupė, kuri aiškinasi gaisro priežastis, pažymima PAGD atstovų paviešintame pranešime.

Antradienio rytas buvo sudėtingas ir Kauno ugniagesiams: didžiulis gaisras kilo valčių dažymo ceche.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min