Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sužaloti mokiniai bei sužeista policijos pareigūnė – penktadienį vykusių ekstremalių AMOK mokymų scenarijus

AMOK pratybos Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / AMOK pratybos Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio rytą nemenkas sujudimas vyko prie Vilniaus Gerosios Vilties vidurinės mokyklos, Skroblų g.. Kaukė policijos, greitosios medicinos pagalbos, ugniagesių sirenos, aplink lakstė ginkluoti policijos pareigūnai bei susirūpinę medikai – mokyklos teritorijoje vykdyti AMOK mokymai.

AMOK – vis labiau pasaulyje plintančio smurto reiškinio, kuris paprastai įvardijamas kaip staigus netikėtas įniršio ir agresijos protrūkis ar smurto aktas su pasekmėmis (žmonių žudymas, sunkūs sveikatos sužalojimai), suvaldymas. Mokymų tikslas – pareigūnams padėti pasiruošti ekstremalioms situacijoms, tobulinti pareigūnų pasirengimą reaguojant į spontaniško smurto proveržius, įgyti patirties neutralizuojant neadekvačiai besielgiantį agresyvų asmenį ir išlaisvinant, apsaugant įkaitus.

Mokymų Vilniuje scenarijus: į mokyklą atėjęs asmuo pradėjo spontaniškai šaudyti. Po keleto minučių iš mokyklos išbėgo sužalota mokinė, tuo metu specialiosios tarnybos jau važiavo į įvykio vietą. Mokinė perduota medikams, policijos pareigūnai apsupo mokyklos pastatą bei įsiveržė į jo vidų. Iš mokyklos išvesti dar du sužaloti moksleiviai – jiems taip pat prireikė medikų pagalbos. Tačiau papildomai atvykusias policijos pajėgas apšaudė užpuolikas – sužeista policijos pareigūnė, ji atiduota į medikų rankas. Drama baigėsi policijos įsiveržimu į pastatą ir nusikaltėlio nužudymu.

Pratybose dalyvavo pajėgos, kurios operacijos metu budėjo Vilniaus mieste, t.y. kelių policijos, policijos patrulių bei mobiliosios kuopos pareigūnai.

Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Kęstučio Lančinsko, tai buvo jau treti mokymai šiemet. Užduotis kaskart keitėsi, pareigūnai situacijai nebuvo pasiruošę. K.Lančinsko teigimu, pastebėti ekstremalios operacijos trūkumai, kurie bus analizuojami, vyks tarnybiniai mokymai, aptarimai, stalo pratybos tarp pareigūnų.

Mokymai, surengti šių metų gegužės pabaigoje Šiauliuose, sukritikuoti dėl savo žiaurumo.

Daugiau apie mokymus – filmuotoje medžiagoje bei nuotraukose.

VIDEO: AMOK pratybos Gerosios Vilties vidurinėje mokykloje, Vilniuje

 

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min