Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinės grupuotės nariai seksualiai išnaudojo į Angliją iš Lietuvos atvykstančias merginas

Filmo „Pabėgimas iš Saulės miesto“ („Escaping Sunshine“) akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: filmo „Pabėgimas iš Saulės miesto“ („Escaping Sunshine“) akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos ir Londono policijos pareigūnai darbuojasi ranka rankon. Birželio 22-25 dienomis uostamiestyje lankėsi Jungtinės Karalystės Londono Metropolitan policijos Prekybos žmonėmis ir žmonių pagrobimų tyrimo padalinio pareigūnai, kurie kartu su uostamiesčio teisėsaugininkais Klaipėdoje atliko tyrimo veiksmus tarptautiniame tyrime dėl organizuotos nusikalstamos grupuotės padarytų nusikaltimų.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos, Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus bei Londono policijos pareigūnai atlieka bendrus tyrimo veiksmus, atskleisdami tarptautinės organizuotos nusikalstamos grupės narių įvykdytus nusikaltimus.

Įtariama, kad grupuotės nariai seksualiai išnaudojo į Angliją iš Lietuvos atvykusias merginas, organizuodavo bei pelnėsi iš jų fiktyviai sudarytų santuokų su trečiųjų šalių piliečiais.

Abiejose šalyse šie nusikalstami veiksmai kvalifikuojami kaip prekyba žmonėmis. Nusikaltimams peržengus vienos šalies jurisdikcijos ribas, 2015 m. gegužės mėn. Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, Jungtinės Karalystės Karūnos prokuratūros tarnyba bei Londono policija pasirašė susitarimą dėl jungtinės tyrimo grupės sudarymo.

Šiais veiksmais Lietuvos ir Anglijos teisėsaugininkai realizuoja Europos Sąjungos valstybių narių savitarpio pagalbos baudžiamosiose bylose konvencijos principus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min