Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisme – dar viena Kedžio sesers Neringos Venckienės byla Lietuvos valstybei

Neringa Venckienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Neringa Venckienė
Šaltinis: 15min
0
A A

N.Venckienė reikalauja neturtinės žalos atlyginimo už negeroves ir nepatogumus, kuriuos patyrė policijai neteisėtai atsisakius skirti jos brolio Drąsiaus Kedžio mergaitei apsaugą.

Teisme paaiškėjus, kad policija buvo neteisėtai atsisakiusi skirti jos globojamai brolio D.Kedžio mergaitei apsaugą, N.Venckienė kreipėsi į teisėjus ir dėl neturtinės žalos atlyginimo.

Už patirtus įvairius nepatogumus D.Kedžio sesuo prašo 10 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo.

Šią bylą trečiadienio rytą nagrinėja Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT).

Teisėjas Arūnas Kaminskas dar prieš šios dienos posėdį priėmė specialią nutartį, kad byla bus nagrinėjama neviešai, nes istorija susijusi su nepilnametės interesais.

Kaip atsakovė šioje byloje yra patraukta Lietuvos valstybė, atstovaujama dviejų institucijų: Generalinės prokuratūros bei Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos.

Kaip jau rašė 15min.lt, liepos 23 dieną VAAT paskelbė, kad patenkina globėjos N.Venckienės skundą dėl generalinio prokuroro ir generalinio policijos komisaro nutarimo nesaugoti D.Kedžio vaiko.

VAAT kolegija, kurią sudarė Halina Zaikauskaitė (pirm., pran.), Liuda Arlauskienė ir Henrikas Sadauskas, nutarties ir tuomet plačiau nekomentavo, nes visas su nepilnamete susijęs teismo procesas buvo slaptas.

Kaunietė teisėja N.Venckienė buvo įsitikinusi, kad vaiko gyvybei gresia pavojus, nes D.Kedžio mergaitė liko bene vienintelė liudytoja dabar jau nutrauktoje pedofilijos byloje. Juolab turint omeny tą aplinkybę, kaip įsitikusi teisėja, kad jos brolis buvo nužudytas.

Šį globėjos skundą nagrinėjant teisme Generalinei prokuratūrai atstovaujantis Aidas Mažeika bandė aiškinti, kodėl D.Kedžio dukra nebesaugoma: „Nutraukta apsauga dėl to, kad išnyko įstatyme numatytos apsaugos sąlygos.“ Teisėsaugininkai buvo nusprendę, kad mirus vieninteliam įtariamajam pedofilijos byloje Andriui Ūsui vaiko saugoti praktiškai nebėra nuo ko. Generalinės prokuratūros ir Policijos departamento atstovai jiems nepalankų VAAT sprendimą grasino skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

VAAT pirmininkės padėjėja ryšiams su visuomene Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė trečiadienį 15min.lt pabrėžė, kad N.Venckienė 10 tūkst. litų kompensacijos prašo būtent už tą laikotarpį, kai jos globojamai mergaitei nebuvo taikoma apsauga.

Naujienų portalas pasakojo ir apie kitą N.Venckienės bylą Lietuvos valstybei, kurioje D.Kedžio sesuo per Vilniaus apygardos teismą reikalauja 2 mln. litų neturtinės žalos atlyginimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min