Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyras, Šiaulių ligoninėje žirklėmis pasikėsinęs į slaugytojos gyvybę, buvo nepakaltinamas

Respublikinė Šiaulių ligoninė
Ligoninės nuotr. / Respublikinė Šiaulių ligoninė
Šaltinis: 15min
0
A A

Taip penktadienį konstatavo Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje Šiaulių apygardos teismas Tomą B. buvo pripažinęs kaltu ir skyrė jam 7 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Tomas B. buvo nuteistas už tai, kad 2015 m. sausio 27 d. vakarą Respublikinės Šiaulių ligoninės laiptinėje sudavė šio skyriaus darbuotojai ne mažiau kaip septynis kartus medicininėmis žirklėmis ir šiais veiksmais padarė sužalojimus, sukėlusius nukentėjusiajai nežymų sveikatos sutrikdymą.

Be to, ją tempė už švarkelio praviro lango link. Moteris pasipriešino, išsivilko iš medicininio švarkelio ir nuo užpuoliko pabėgo. Kaip paaiškėjo, tuo metu vyras buvo nepakaltinamas.

Bylos duomenys patvirtina, jog Tomas iki įvykio kelis mėnesius nuolat vartojo alkoholinius gėrimus. Ligoninėje atsidūrė dėl ūmaus apsinuodijimo amoniaku, kurio išgėrė vietoj širdies lašų sutrikus sveikatai.

Lietuvos apeliacinis teismas, siekdamas pašalinti bet kokias abejones dėl apelianto psichikos būklės tiek nusikalstamos veikos padarymo metu, tiek po jos, Tomui B. buvo paskyręs stacionarią teismo psichiatrijos ekspertizę.

Ekspertai vyrui nustatė psichikos ir elgesio sutrikimus dėl alkoholio vartojimo, psichozinį sutrikimą, priklausomybės sindromą, nurodė, jog nusikalstamos veikos padarymo metu jis negalėjo suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti.

Šiuo metu Tomas gali suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

Apeliacinės instancijos teisme apklaustas ekspertas paaiškino, jog teisės aktai nereglamentuoja priverstinio gydymo nuo alkoholizmo, todėl ekspertai gali tik rekomenduoti priklausomybės ligų specialisto stebėjimą.

Šiuo metu Tomas, nepaisant nustatytų psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant alkoholį ir priklausomybės, gali suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti. Jam rekomenduojama lankytis pas priklausomybės ligų psichiatrą ir būti jo stebimas, rašoma Lietuvos apeliacinio teismo atstovės spaudai Vilmos Budėnienės penktadienį paviešintame pranešime.

Lietuvos apeliacinis teismas raštu kreipėsi į medicinos įstaigą pagal Tomo B. gyvenamąją vietą, informavo apie byloje nustatytą išteisintojo sveikatos būklę, kad būtų sprendžiamas klausimas dėl jo įtraukimo į asmenų, sergančių priklausomybės ligomis, įskaitą ir stebėjimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min