Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 29d. 11:30

Žiauriai nužudyta „TV pagalbos“ žurnalistė Viltė Stankutė-Butkienė buvo tarsi vulkanas

Viltė Stankutė-Butkienė (nuotraukoje – dešinėje) džiaugėsi darbu televizijoje, kur dirbdama padėjo spręsti konfliktus paprastiems žmonėms.
„Just TV“ nuotr. / Viltė Stankutė-Butkienė džiaugėsi darbu televizijoje

Linksma, aktyvi ir smalsi – taip apie nužudytą „TV pagalba“ žurnalistę Viltę Stankutę-Butkienę kalba su ja kartu dirbę ir mokęsi žmonės. Jauna moteris tryško gyvenimo džiaugsmu ir neleido sau liūdėti net sunkiais gyvenimo momentais, pavyzdžiui, po skyrybų.

Pastaraisiais metais jos gyvenimas vėl buvo šviesus – vasarą su dukryte gyvenanti moteris įsigijo išsvajotą augintinį – veislinį šunį, dirbo mėgstamą darbą televizijos laidoje „TV pagalba“, o šalia buvo artimas draugas. Tačiau būtent jis – Nerijus Kalaušis – šiuo metu įtariamas jaunos moters ir kartu su ja nelaimės metu namuose buvusio vyriškio G.P. (g. 1977 m) nužudymu. Kokie santykiai siejo nužudytuosius, policija kol kas neatskleidžia.

Nors šeimoje netrūko garsių sportininkų, pati V.Stankutė-Butkienė nepanoro sekti jų pėdomis. Baigusi mokyklą ji pradėjo dirbti žurnaliste.

Sportininke netapo

V.Stankutė-Butkienė augo garsių sportininkų apsuptyje. Jos motina yra žinoma stalo tenisininkė Asta Giedraitytė-Stankienė, kuri kartu su savo seserimi dvyne Romualda Giedraityte-Garkauskiene sėkmingai atstovavo Sovietų Sąjungai pasaulio čempionatuose ir olimpiadose.

Tėvas Stasys Stankus žaidė futbolą, dirbo treneriu, o šiuo metu yra Lietuvos futbolo federacijos vieno iš skyrių direktorius. Žuvusi žurnalistė augo gausioje šeimoje – turėjo du brolius ir seserį. Su jais ji buvo labai artima – į keliones, atostogas ir savaitgalio pramogas neretai leisdavosi su seserimi ar kuriuo nors broliu. 

Glaudžius santykius puoselėjo ir su pusbroliais bei pusseserėmis – su vienu jų, vyriausiuoju R.Giedraitytės-Garkauskienės sūnumi, įsigijo bendrą sklypą Giraitėje, ant kurio pasistatė du sujungtus namus. Kitas pusbrolis, portalo „Delfi“ žurnalistas Paulius Garkauskas, su šeima taip pat įsikūrė netoli – tame pačiame Giraitės kaime pasistatė namą. Per šeimynines šventes prie bendro stalo sėsdavo ir dar viena garsi V.Stankutės-Butkienės giminaitė – pusseserė Rūta Garkauskaitė-Paškauskienė, kuri yra daugkartinė Europos stalo teniso čempionė.

Nors šeimoje netrūko sportininkų, pati V.Stankutė-Butkienė nepanoro sekti jų pėdomis. Baigusi mokyklą ji pradėjo dirbti žurnaliste – pirmoji darbo vieta buvo televizija „Pūkas TV“. Aktyvi mergina netruko įsisukti į darbus. Kaip ją prisiminė žurnalistas Tomas Jarusevičius, tuo metu taip pat dirbęs „Pūke“, V.Stankutė-Butkienė buvo smalsi, judri, energinga – tokia, kokia turi būti žurnalistė.

Mes kartu mokėmės „Rasos“ gimnazijoje, tik ji buvo žemesnėje klasėje. Tikriausiai 2002-aisiais ji atėjo į „Pūką“. Aš tuomet dirbau „Pūko“ radijuje, o ji rengdavo reportažus televizijai. Turėjo labai gerą humoro jausmą, tokį viltišką. Su kolegomis puikiai sutarė, – prisiminė T.Jarusevičius. 

„Mes kartu mokėmės „Rasos“ gimnazijoje, tik ji buvo žemesnėje klasėje. Tuomet mažai ją pažinojau. 2002-aisiais ji atėjo į „Pūką“. Aš tuomet dirbau „Pūko“ radijuje, o ji rengdavo reportažus televizijai. Vėliau kurį laiką kartu dirbome šioje televizijoje. Ji turėjo labai gerą humoro jausmą, tokį viltišką. Su kolegomis puikiai sutarė“, – prisiminė T.Jarusevičius. 

Netrukus į „Pūko“ komandą dirbti atėjo ir nužudytos žurnalistės pusbrolis, ten žurnaliste dirbo ir pusbrolio žmona Agnė Garkauskienė.

Ši darbovietė V.Stankutę-Butkienę suvedė su buvusiu vyru žurnalistu Daumantu Butkumi, kuris buvo „Pūko TV“ senbuvis. Tarp dviejų linksmų žurnalistų užsimezgė draugystė ir meilė – po kelerių metų jie susituokė, o prieš 7-erius susilaukė išsvajotos dukrytės. Deja, tai neapsaugojo poros nuo skyrybų – prieš kelerius metus jie išsiskyrė: moteris su dukra liko gyventi Giraitėje, nuosavame name, o vyras išsikraustė į Vilnių. D.Butkus dabar LRT televizijoje veda laidą „Specialus tyrimas“.

Labiausiai patiko dirbti televizijoje

V.Stankutė-Butkienė visada save laikė televizijos žmogumi: „Man reikia tempo, geros algos ir laisvo darbo grafiko“, – kažkada juokdamasi prasitarė kolegoms. Tačiau per savo karjerą jai teko dirbti ir radijuje – keletą metų rengė reportažus „Žinių radijui“. Ten dirbę kolegos merginą prisiminė kaip energijos vulkaną: „Įrašinėjant reportažus reikėdavo ją vis stabdyti – greitakalbe suberdavo viską vienu ypu“, – žuvusiąją prisiminė savo vardo ir pavardės atskleisti nenorėjusi „Žinių radijo“ Žinių tarnybos darbuotoja.

Nors žurnalistikos pagrindų ji išmoko dirbdama, teorijos sėmėsi neakivaizdžiai studijuodama Vilniaus universitete Žurnalistikos institute. Kaip pati yra prasitarusi, nebuvo sukurta mokslams, tačiau stengėsi studijuoti, gauti oficialų išsilavinimą.

Dievino dukrą ir gyvūnus

Kurį laiką nužudyta žurnalistė dirbo ir „Lietuvos ryto“ televizijoje –  du kartus trumpai pavadavo į motinystės atostogas išėjusią televizijos reporterę Kaune Kristiną Karlonę. „Su Vilte nebuvome draugės, tačiau apie vaikus dažnai pasikalbėdavome – abi auginame dukras. Buvo matyti, kad savo dukrą ji dievina“, – sakė K.Karlonė. Pasak žurnalistės, jei reikėtų išskirti ryškiausią buvusios kolegės bruožą, tai būtų humoro jausmas. 

„Viltė mėgo juokauti. Be to, ji buvo geraširdė, visuomet labai pozityvi. Labai mylėjo gyvūnus“, – prisiminė „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistė.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Viltė Stankutė
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Viltė Stankutė

Pastaraisiais metais jauna moteris išgyveno atgimimą: rado mėgstamą darbą – dirbo žurnaliste „Just TV“ kuriamose laidose „24 valandos“ ir „TV pagalba“, atrodė, kad puikiai klostėsi ir asmeninis gyvenimas.

Rengdama reportažus po Lietuvą ji važinėjo kartu su kauniečiu operatoriumi Pauliumi Štaru. 15min.lt jis pasakojo, kad su V.Stankute-Butkiene puikiai sutarė – abu buvo maksimalistai, todėl jiems patiko dirbti drauge.

„Daug laiko praleisdavome automobilyje. Būdavo, kad važiuoji 5-6 val. Vieną valandą rengi reportažą, o tuomet vėl atgal. Kelionės atsibosdavo ir jai, ir man. Bet pats darbas patiko – abu stengėmės maksimaliai gerai jį atlikti“, – pasakojo P.Štaras.

2012-2014 metais su V.Stankute-Butkiene dirbęs operatorius teigė vengęs temų apie asmeninį gyvenimą, tačiau žinojo, kad pastaruoju metu kolegė turi širdies draugą.

„Važiuojant automobiliu ji dažnai kalbėdavo telefonu. Girdėdavau, kad planuoja susitikti vakare, kažkur eiti, kartu praleisti savaitgalį. Tačiau aš neklausiau, su kuo eis, o ji nepasakojo. Todėl pasakyti, ar čia tas vyras, kuris dabar įtariamas, negaliu“, – tikino nužudytos žurnalistės kolega.

„Just TV“ nuotr./Viltė Stankutė-Butkienė su kolegomis
„Just TV“ nuotr./Viltė Stankutė-Butkienė su kolegomis

Tragiškai gyvenimą baigusią jauną moterį puikiai pažinojęs „TV pagalbos“ vedėjas Egidijus Knispelis pirmadienį pasakojo negalintis patikėti, kad V.Stankutės-Butkienės nebėra.

Priminsime, kad baigiantis šventiniams laisvadieniams Lietuvą sukrėtė žinia apie savo namuose, Kauno rajone, Giraitėje, rastus 31-erių žurnalistės V.Stankutės-Butkienės palaikus. Jauna moteris ir kartu su ja namuose buvęs vyras G.P. (g. 1977) buvo nužudyti – šiuo nusikaltimu įtariamas Nerijus Kalaušis pusmetį gyveno V.Stankutės-Butkienės namuose Giraitėje. Tačiau kaimynų teigimu, prieš porą savaičių pora išsiskyrė. 

Gruodžio 29 dieną, pirmadienį, apie 13.30 val., Kaišiadoryse Kauno apskrities policija sulaikė įtariamąjį. Jis sulaikytas 48 val.  

15min.lt redakcija reiškia nuoširdžią užuojautą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Mes lygūs. Vandenlentininkė iš BOBų A.Čepliejūtė: „Moteris priverčiam raukytis, o vyrus – juoktis“

Kultūra

Aukščiausiais balais vertinamas muziejus, kuriame lankytojai supranta esą svarbūs

Gazas

Vilniečiai pasipiktino: išklotas naujas asfaltas, o gatvė tuoj dings po smėlio sąnašom

Aktualu

Donaldas Trumpas: susitikimas su Vladimiru Putinu buvo dar geresnis nei su NATO

Verslas

Naujovė apkarto: Nidos gyventojai nebeapsikenčia „tuktukų“ skleidžiamo triukšmo

Maistas

Idėja, kai lieka vištienos: meksikietiškos tortilijos

15min recenzija Kultūra

Knygų recenzija. Trupantys dvasios ir kūno kaulai

Kultūra

Menotyrininkė: „Laisvės karys“ bus nepastebimas, nes tokia estetika nebeveikia

Sportas

Čempionų lygos atranka: APOEL – „Sūduva“

Išrinkti geriausi šių metų šunų fotografijos kadrai

Vardai

M.Kavaliausko sužadėtinės Rusnės mergvakaris: vyrų choro serenada ir uždaras SPA vakarėlis Sopote

Sportas

Prancūzų talentas pavergė pasaulį – laimėtą premiją paaukojo kilniam tikslui

Verslas

„Lidl“ Palangoje stato parduotuvę šalia „Rimi“ ir ieško darbuotojų

Vardai

Vashos ir krepšininko R.Rutkausko medaus mėnuo Tailande: džiunglių egzotika ir nustebinę „lady boys“

Vardai

Netikėtas posūkis Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle santykiuose: „Jokių skyrybų nebuvo“

Aktualu

„Naisių vasaros“ išteisinimas VRK žlunga: komisija nepritarė, kad politinė reklama – ne visas serialas

Vardai

Beata Nicholson laukiasi ketvirto vaiko: „Mano pilve vėl laikinas butas ir statybos darbai!“

24sek

Tony Parkeris sukritikavo FIBA langus: „Siaubinga idėja“

Kultūra

Vilniaus miesto muziejaus idėjos raida: kaip kalbos netapo tikrove

Vardai

Nė vieno naujo vaidmens nesukūręs G.Clooney tapo daugiausiai uždirbusiu aktoriumi

Naujienos

Aktualu

Palanga aklavietėje: dėl pavojingų nutrūktgalvių su paspirtukais gali nukentėti ir dviratininkai

Vardai

Žuvusios manekenės D.Didžiūnaitytės artimuosius nuvylė Generalinės prokuratūros atsakymas

Aktualu

S.Skripalio apnuodijimą tiriantys britai žvilgsnius meta į Rusijos karinę žvalgybą – GRU

Pasaulis kišenėje

2 savaičių maršrutas Kambodžoje – tikrasis šalies veidas

Gyvenimas

Mes lygūs. Vandenlentininkė iš BOBų A.Čepliejūtė: „Moteris priverčiam raukytis, o vyrus – juoktis“

Aktualu

Donaldas Trumpas: susitikimas su Vladimiru Putinu buvo dar geresnis nei su NATO

Kultūra

Aukščiausiais balais vertinamas muziejus, kuriame lankytojai supranta esą svarbūs

Gazas

Vilniečiai pasipiktino: išklotas naujas asfaltas, o gatvė tuoj dings po smėlio sąnašom

Gyvenimas

Psichoterapeutas E.Laurinaitis: Antikos komedijų ir šiandienos žmonės beveik nesiskiria

Išrinkti geriausi šių metų šunų fotografijos kadrai

Verslas

Naujovė apkarto: Nidos gyventojai nebeapsikenčia „tuktukų“ skleidžiamo triukšmo

Sportas

Čempionų lygos atranka: APOEL – „Sūduva“

15min recenzija Kultūra

Knygų recenzija. Trupantys dvasios ir kūno kaulai

Kultūra

Menotyrininkė: „Laisvės karys“ bus nepastebimas, nes tokia estetika nebeveikia

Vardai

M.Kavaliausko sužadėtinės Rusnės mergvakaris: vyrų choro serenada ir uždaras SPA vakarėlis Sopote

Vardai

Vashos ir krepšininko R.Rutkausko medaus mėnuo Tailande: džiunglių egzotika ir nustebinę „lady boys“

Vardai

Netikėtas posūkis Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle santykiuose: „Jokių skyrybų nebuvo“

Aktualu

„Naisių vasaros“ išteisinimas VRK žlunga: komisija nepritarė, kad politinė reklama – ne visas serialas

Maistas

Idėja, kai lieka vištienos: meksikietiškos tortilijos

Sportas

Prancūzų talentas pavergė pasaulį – laimėtą premiją paaukojo kilniam tikslui

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Svajonių virtuvė

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min