Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žieminės BMW avarijos pasekmės: merginą perėjoje partrenkęs pareigūnas liko pėsčias ir be darbo Vilniaus policijoje

Per avariją, kurios metu nukentėjo pėsčioji, apgadintas BMW automobilis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Per avariją, kurios metu nukentėjo pėsčioji, apgadintas BMW automobilis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Neblaivus automobiliu BMW Žirmūnų gatvės perėjoje pėsčiąją sužalojęs Darjušas Kliukauskas nuteistas dėl avarijos, paliktas be vairuotojo pažymėjimo ir išmestas iš tarnybos.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Girti vairavę ir tragiškas avarijas sukėlę buvę policijos pareigūnai – Sigitas Šostakas ir Vytautas Demenius, pastarosiomis savaitėmis išgirdo griežtus teismų nuosprendžius. 

Tuo tarpu Vilniaus m. 1-ojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus tyrėjo pareigas ėjęs Darjušas Kliukauskas dar neseniai galėjo patyliukais džiaugtis, kaip neskausmingai jis išsisuko po skandalingų nuotykių kelyje. Tačiau džiūgauti, pasirodo, dar buvo anksti.

Beje, vienas naujienų portalas šį rudenį skelbė, kad D.Kliukauskas tebedirba Vilniaus policijoje. Tačiau šie duomenys irgi nebuvo pagrįsti.

Kaip portalas 15min.lt pranešė  2012 m. vasario 26 d., tą policininkams tarsi užkeiktą sekmadienį, apie 16.15 val. ne tarnybos metu vairuodamas automobilį BMW 318 Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje netoli parduotuvės „Maxima“, D.Kliukauskas partrenkė 16-metę pėsčiąją J.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Per avariją, kurios metu nukentėjo pėsčioji, apgadintas BMW automobilis.
 Apgadintas BMW automobilis.

Parblokšta nepilnametė kūnu suskaldė BMW priekinį stiklą, krito ant asfalto, netrukus greitosios automobiliu ji skubiai išvežta į ligoninę, kur medikai nustatė nesunkų sveikatos sutrikdymą.

D.Kliukauskas nuo pat pirmos akimirkos stengėsi išvengti atsakomybės, kelių erelio pastangų vos nevainikavo švelnus pirmosios instancijos teismo verdiktas, po kurio, dabar jau ekspolicininkui, net nebuvo uždrausta vairuoti.

„Reikia pažymėti, kad D.Kliukausko elgesys ir po eismo įvykio buvo itin lengvabūdiškas ir neatsakingas: po nepilnametės partrenkimo, jis nesiėmė priemonių, jog pastarajai būtų suteikta pirmoji medicinos pagalba, pranešta apie eismo įvykį kelių policijai – jis tiesiog šalinosi iš eismo įvykio vietos, be to, pasinaudodamas savo, kaip pareigūno, patirtimi, visais įmanomais būdais atsisakė tikrintis blaivumą, tuo trukdydamas objektyviai nustatyti visas eismo įvykio aplinkybes, kas šiuo atveju, neigiamai apibūdina pastarojo asmenybę“, – pažymima jau įsiteisėjusiame aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismo nuosprendyje.

Pristatytas į Vilniaus ligų priklausomybės centrą, D.Kliukauskas nuo visų jam pasiūlytų tyrimų atsisakė, dėmesio bei mąstymo testų neatliko, įvykio nekomentavo, kada, kiek ir kokių svaigalų vartojo paskutinį kartą, nepasakė ir iš viso beveik nekalbėjo, į alkoholio tikrintuvą nepūtė, kraują tyrimui priduoti atsisakė...

Ekspolicininko baudžiamąją bylą teko nagrinėti apeliacine tvarka, nes pirminiu Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo 2012 m. rugpjūčio 2 d. nuosprendžiu D.Kliukauskui buvo skirta tik simbolinė bausmė: 25 MGL (3 250 Lt) dydžio bauda.

Teisėjui pašalinus iš kaltinimo aplinkybę, kad pėsčiąją šis vairuotojas sužalojo būdamas neblaivus, D.Kliukauskas išsaugojo ne tik laisvę, bet ir vairuotojo pažymėjimą.

Tačiau prokuratūra tokį nuosprendį sėkmingai apskundė.

Beje, apeliacinį skundą su advokato pagalba išdrįso rašyti ir pats nuteistasis D.Kliukauskas, Vilniaus apygardos teismo reikalavęs naikinti pirminį, esą jam nepalankų, nuosprendį ir nutraukti jam iškeltą bylą. 

Analizuojant bylos medžiagoje užfiksuotus duomenis, ir visų pirma įvykį mačiusių bei su nuteistuoju D.Kliukausku tiesiogiai bendravusių liudytojų A.B. bei T.B. parodymus, matyti, kad D.Kliukauskas kilusio eismo įvykio metu buvo apsvaigęs, pažymima apygardos teismo nuosprendyje.

Tai, pasak šių liudytojų, rodė pastarojo nekoordinuoti judesiai, nerišli kalba, eidamas atgal link eismo įvykio vietos, BMW vairuotojas šlitinėjo. Kad nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas, užfiksuota ir policijos pareigūnų tarnybiniuose pranešimuose, kaip ir tai, kad D.Kliukauskas pristatytas į Vilniaus ligų priklausomybės centrą, tikrintis blaivumą kategoriškai atsisakė. Šią aplinkybę patvirtina ir byloje esantis medicininės apžiūros neblaivumui, girtumui ar apsvaigimui nustatyti aktas, kuriame užfiksuota, kad D.Kliukauskas atsisakė visų jam pasiūlytų tyrimų (stovėsenos, judesių tikslumo, nistagmo, vyzdžių ir kitų), dėmesio bei mąstymo testų neatliko, įvykio nekomentavo, kada, kiek ir kokių svaigalų vartojo paskutinį kartą, nepasakė ir iš viso beveik nekalbėjo, į alkoholio tikrintuvą nepūtė, kraują tyrimui priduoti atsisakė.

Komentuodamas šią situaciją bylos teisminio nagrinėjimo metu ir pats nuteistasis pripažino, kad tuo metu jis jautėsi nevisiškai blaivus ir bijojo, kad bus viršyta leistina alkoholio norma.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Vilniaus policija
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Vilniaus policija

„Anksčiau išdėstytos aplinkybės, vertinant jas nuteistojo elgesio po eismo įvykio kontekste: tai, jog pastarasis bandė nepastebėtas pasišalinti iš įvykio vietos, atsisakė atlikti bet kokius veiksmus, kuriais būtų galima patikrinti jo blaivumą, leidžia konstatuoti, jog nagrinėjamo eismo įvykio metu D.Kliukauskas buvo apsvaigęs nuo alkoholio“, – konstatuoja Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininkės Audronės Kartanienės, teisėjų Daivos Kazlauskienės bei Artūro Šumsko.

Dabar nebent tik Aukščiausiajam Teismui skundžiamas šios kolegijos verdiktas: palikti D.Kliukauskui 3 250 litų baudą, o pripažinus, kad pėsčiąją jis sužalojo būdamas neblaivus, paskirti jam draudimą vairuoti kelių transporto priemones dvejiems metams.

Paties D.Kliukausko apeliacinio skundo argumentus, kad jam atlyginus žalą ir susitaikius su nukentėjusiąja, byla nutrauktina, kolegija atmetė kaip nepagrįstus.

Po baudžiamosios bylos išnagrinėjimo teisme naujienų portalas 15min.lt kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą su klausimu, kaip sukelta avarija atsiliepė D.Kliukausko karjerai. „2012-03-15 įsakymu Nr. 10-TE-197 Darjušas Kliukauskas atleistas iš tarnybos vidaus reikalų sistemoje vadovaujantis Vidaus tarnybos statuto 53 str. 1 d. 7 p. (už pareigūno vardo pažeminimą)“, – rašoma iš sostinės policijos personalo skyriaus atsiųstame atsakyme.

Perspektyva: „Vilko bilietas ir gatvė!“

15min.lt dar primena, kad tą žiemos savaitgalį, kai įkliuvo D.Kliukauskas, Lietuvos keliuose prisidirbo iš viso 5 neblaivūs vairavę pareigūnai, 4 iš jų dirbo vidaus reikalų sistemos struktūrose. Dėl to pirmadienio rytą vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis susitiko su policijos ir kitų tarnybų vadovais, o po pasitarimo buvo surengta speciali spaudos konferencija.

Tuometis ministras visuomenei iškart pranešė, kad visi keturi įkliuvę pavaldiniai už pareigūno vardo pažeminimą bus atleisti iš tarnybos, nepaliekant jiems jokių socialinių garantijų: „Šiems pareigūnams bus ne tik įstatymo numatytos sankcijos taikomos, bet jie visi bus atleisti už pareigūno vardo pažeminimą be socialinių garantijų!“

Susidariusią situaciją ir prisidirbusių pareigūnų liūdnas perspektyvas tąsyk vaizdingai apibūdino ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis: „Vilko bilietas ir gatvė!“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min