-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 mitai apie pabėgėlius

Šimtų tūkstančių pabėgėlių, šiemet bandančių patekti į Europą, gyvenimo istorijos ir tragedijos sulaukė daug užuojautos tiek žiniasklaidoje, tiek visuomenėje, tačiau debatuose, kaip spręsti šią krizę, gausu neteisingų faktų ir nesupratimo. „The Huffington Post“ žurnalistas Nickas Robinsas-Early griauna penkis pagrindinius mitus apie didžiausią pabėgėlių krizę Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.

Kitoje socialiniuose tinkluose plintančioje nuotraukoje – esą IS vėliava mojuojantis pabėgėlis puola Vokietijos policiją. Tačiau ši nuotrauka – kelerių metų senumo. 

Internete gausu ir daugiau melagingų nuotraukų, kurios iš tikrųjų arba neturi nieko bendro su šių metų pabėgėlių krize, arba prie jų pateikiama klaidinanti informacija. 

Pabėgėlius juodinantis memas
Pabėgėlius juodinantis memas

Niekas negali atmesti, kad kartu su pabėgėliais į Europą gali patekti ir džihadistų, tačiau Europos sienų kontrolės agentūra sako neturinti įrodymų, kad IS kovotojai yra tarp migrantų, o ekspertai sako, kad tokie IS planai atrodytų keisti.

„Nematau reikalo IS kurti tokią sudėtingą ir daug jėgų reikalaujančią schemą, kaip Vakaruose surengti atakas, – teigia Artimųjų rytų studijų profesorius Kingo koledže Londone Reinoudas Leendersas. – Daug IS narių yra kovotojai iš užsienio ir jau turi ES valstybių pilietybes.“

Pagalbos pabėgėliams grupės sako, kad siekiant išvengti IS kovotojų įsimaišymo į pabėgėlių gretas pavojaus, reikia ne visiems migrantams užtrenkti duris, o sukurti saugius, teisėtus ir dokumentuojamus kanalus, kaip būtų vertinami naujieji atvykėliai.

Mitas nr. 5. Pabėgėliai ir migrantai sugriaus ekonomikas

Po argumentų, kad pabėgėliai esą sukels saugumo ir humanitarines krizes Europos valstybėse, eina ir dar vienas – kad jie mokesčių mokėtojams kainuos milžiniškus pinigus. Be to, jie esą atims darbus iš vietos gyventojų, paskatins skurdą.

Kaip ir kiti, šis mitas – nepagrįstas faktais. Daug ekonomistų teigia, kad jeigu su pabėgėlių srautu tvarkomasi išmaniai, jie gali turėti iš tikrųjų teigiamą poveikį ekonomikai.

Ilguoju laikotarpiu valstybėse, kurios priėmė daug pabėgėlių, pastarieji šalies ekonomikai turėjo teigiamą arba neutralų efektą.

Tyrimai rodo, kad ilguoju laikotarpiu valstybėse, kurios priėmė daug pabėgėlių, pastarieji šalies ekonomikai turėjo teigiamą arba neutralų efektą, rašo „The Washington Post“. Migracijos eksperto Heino de Haaso teigimu, migracija išvis turi labai nedidelį poveikį šalių ekonomikai – tad jeigu ji ir nebus teigiama, ji bus beveik nejuntama.

Taip, valstybėms iš pradžių teks išleisti nemažai priimant pabėgėlius. Tačiau ilguoju laikotarpiu tai atsipirks. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius