Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 2d. 16:01

B.Johnsonas sako turįs naują pasiūlymą dėl „Brexit“, bet ES jau nepatenkinta

Borisas Johnsonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Borisas Johnsonas

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį pareiškė pateiksiantis Briuseliui „kompromisinius“ planus dėl „Brexit“ sutarties, bet dar kartą perspėjo, kad Jungtinė Karalystė yra pasiruošusi šio mėnesio pabaigoje palikti Europos Sąjungą be jokio susitarimo, nors tai gali nuvesti į ekonomikos sumaištį.

Sakydamas baigiamąją kalbą per savosios Konservatorių partijos metinį suvažiavimą B.Johnsonas pabrėžė, kad naujaisiais planais bus siekiama išspręsti nesutarimus, kaip turi būti užtikrinama, jog siena tarp Airijos ir Šiaurės Airijos po „Brexit“ išliktų atvira.

„Tai yra JK kompromisas“, – premjeras sakė delegatams šiaurės vakariniame Mančesterio mieste ir išreiškė viltį, kad ES lyderiai „tai supranta ir padarys savą kompromisą“.

Vis tik jis pažymėjo, kad jeigu taip nenutiks, Jungtinė Karalystė išstos iš ES spalio 31-ąją – „kad ir kas nutiktų“.

Tikriausiai reikėtų suprasti, kad B.Johnsonas pasiryžęs ignoruoti parlamente priimtą įstatymą, kuriuo vyriausybė yra įpareigota prašyti pratęsti „Brexit“ terminą, jei iki spalio 31 dienos su ES susitarti nepavyks.

Išstojimas be sutarties „visiškai nėra baigtis, kurios mes siekiame. Tačiau leiskit jums pasakyti, mano draugai, kad tai baigtis, kurai esame pasiruošę“, pareiškė B.Johnsonas. Jo žodžius palydėjo garsūs delegatų džiaugsmo šūksniai.

Planuojama, kad B.Johnsonas vėliau trečiadienį telefonu pasikalbės su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Junckeriu ir aptars atnaujintą Londono pasiūlymą dėl „Brexit“.

Britanijos pramonės konfederacija pareiškė, kad „Brexit“ be sutarties būtų „valstybės valdymo istorinė nesėkmė“, „daugelį metų“ slopinsianti ekonomikos augimą ir prekybą.

Be to, užkulisiuose kalbama, kad tiek ES derybininkai Briuselyje, tiek Airija su britų pasiūlymais yra susipažinę, bet juos laiko niekiniais.

„Pasiūlymas iš esmės netinkantis“, – „Reuters“ pareiškė vienas įtakingas ES pareigūnas, pridūręs, kad jei Londonas toliau kalbės, esą tai paskutinis Jungtinės Karalystės pasiūlymas, teks pereiti prie derybų dėl „Brexit“ termino pratęsimo.

Esą 27 ES narės, ypač galiūnės Prancūzija ir Vokietija, tikrai nevers Airijos sutikti su britų pasiūlymu, dėl kurio būtų įvesti apribojimai dabar atvirame šios šalies pasienyje su Šiaurės Airija.

Tiesa, Bendrijos narės greičiausiai neatmestų Londono prašymo pratęsti „Brexit“ terminą, nes ES nenori būtų laikoma atsakinga už nesugebėjimą susitarti.

„Jei jie (Jungtinė Karalystė, – red.) nori pasielgti kvailai, tai turėtų būti tik jų atsakomybė. ES niekada nestums Jungtinės Karalystės lauk, Sąjunga niekada neuždarys durų“, – „Reuters“ teigė šaltinis Briuselyje, taip pat išreiškęs apgailestavimą dėl to, kad B.Johnsonas „renkasi konfrontaciją“.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min