Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 05, 07:45

D.Trumpas kritikuojamas dėl raginimo sustabdyti konstitucijos galiojimą

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį sulaukė abiejų pagrindinių šalies partijų pareigūnų priekaištų, paraginęs dėl savo melagingų teiginių, kad iš jo buvo pavogta 2020 metų rinkimų pergalė, „nutraukti“ kai kurių konstitucijos dalių galiojimą.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / AP/„Scanpix“ nuotr.

D.Trumpas, kuris praėjusį mėnesį paskelbė, kad vėl sieks prezidento posto, tokį raginimą paskelbė savaitgalį, savo socialinės žiniasklaidos platformoje „Truth Social“.

„Tokio tipo ir masto didžiulis sukčiavimas leidžia nutraukti visas taisykles, nurodymus ir straipsnius, net esančius konstitucijoje, – rašė jis. – Mūsų didieji „Tėvai“ nenorėjo ir netoleruotų apgaulingų ir apgavikiškų rinkimų!“

Būsimasis Atstovų Rūmų demokratų lyderis Hakeemas Jeffriesas sekmadienį D.Trumpo pareiškią pavadino keistu ir kraštutiniu, ir sakė, kad respublikonams teks pasirinkti, ar ir toliau priimti antidemokratines D.Trumpo pažiūras.

„Respublikonams teks išsiaiškinti... su buvusiu prezidentu ir nuspręsti, ar jie nusigręš nuo jo ir sugrįš prie tam tikro protingumo“, – sakė H.Jeffriesas.

D.Trumpo – pirmojo prezidento, kuriam du kartus buvo surengta apklausa – kadencija baigėsi kruvinomis jo šalininkų riaušėmis Kapitolijuje 2021-ųjų sausio 6-ąją, siekiant sutrukdyti taikiam valdžios perdavimui. Eksprezidento atžvilgiu vyksta keli kriminaliniai tyrimai, įskaitant tyrimą dėl slaptų dokumentų, per FTB kratą paimtų iš jo rezidencijos „Mar-a-Lago“ Floridoje, taip pat tyrimus dėl jo pastangų panaikinti 2020 metų prezidento rinkimų rezultatus.

Sekmadienį paklaustas apie D.Trumpo komentarus, įtakingas respublikonas Atstovų Rūmų Žvalgybos komitete Mike'as Turneris sakė griežtai su jais nesutinkantis ir juos absoliučiai smerkiantis. Pasak jo, šie komentarai turėtų būti veiksnys respublikonams sprendžiant, kas vadovaus jų partijai 2024-aisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min