Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 05, 11:53

D.Trumpas paprašė Aukščiausiojo Teismo įsikišti į įslaptintų dokumentų bylą

Buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas antradienį paprašė Aukščiausiojo Teismo įsikišti į teisinį ginčą dėl įslaptintų dokumentų, paimtų per Federalinio tyrimų biuro (FTB) reidą jo namuose Floridoje.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

D.Trumpas paragino konservatorių dominuojamą teismą sustabdyti 11-osios apygardos apeliacinio teismo sprendimą, kuriuo Teisingumo departamentui grąžinta prieiga prie įslaptintų dokumentų.

FTB rašytiniuose parodymuose, kurie įtikino teisėją leisti rugpjūčio 8 dieną atlikti kratą D.Trumpo namuose, buvo nurodoma, kad biuras atlieka ikiteisminį tyrimą dėl „netinkamo įslaptintos informacijos išgabenimo ir saugojimo“ bei „neteisėto vyriausybinių dokumentų slėpimo“.

Kratos orderyje buvo rašoma, kad tyrimas taip pat susijęs su „tyčiniu informacijos, susijusios su nacionaline gynyba, laikymu“ – nusikaltimu pagal Šnipinėjimo įstatymą, taip pat galimu „trukdymu federaliniam tyrimui“.

Praėjusią savaitę buvo paskirtas „specialusis pareigūnas“ – Niujorke dirbantis federalinis teisėjas Raymondas Dearie, kuriam pavesta patikrinti iš eksprezidento namų Floridoje paimtus dokumentus ir nuspręsti, ar kuriems nors iš jų galioja vykdomosios valdžios konfidencialumo privilegija.

Trijų teisėjų apeliacinė kolegija nusprendė, kad kol specialusis pareigūnas atlieka peržiūrą, vyriausybei turi būti leista toliau naudoti tuos slaptumo žymomis pažymėtus dokumentus vykdant savo tyrimą.

D.Trumpas savo skubos tvarka Aukščiausiajam Teismui pateiktame prašyme apskundė šį vienbalsį apeliacinės kolegijos, sudarytos iš dviejų D. Trumpo ir vieno Baracko Obamos paskirtų teisėjų, sprendimą.

D.Trumpas paskyrė tris iš devynių Aukščiausiojo Teismo teisėjų, tačiau buvęs prezidentas patyrė kelis pralaimėjimus didelio atgarsio sulaukusiose bylose, visų pirma atsisakydamas išklausyti ieškinius dėl sukčiavimo 2020 metų lapkričio mėnesio prezidento rinkimuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min