Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Drezdene audringai minimos Antrojo pasaulinio karo bombardavimo metinės (nuotraukos)

Kairiųjų pažiūrų protestuotojai gatvėse statė ugnies barikadas, kad sutrukdytų žygiuoti neonaciams.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kairiųjų pažiūrų protestuotojai gatvėse statė ugnies barikadas, kad sutrukdytų žygiuoti neonaciams.
Šaltinis: BNS
0
A A

Tūkstančiai neonacių ir jų priešininkų šeštadienį išėjo į gatves Vokietijos Drezdeno mieste, minint pražūtingo sąjungininkų aviacijos bombardavimo per Antrąjį pasaulinį karą 65-ąsias metines.

Smarkiai sustiprintos saugumo pajėgos rūpinosi, kad neįsipliekstų priešingų stovyklų susirėmimai, o virš minios ratus suko penki policijos sraigtasparniai.

Pagrindinės politinės krypties partijos ir pilietinių teisių organizacijos planavo protestuoti prieš ultradešiniųjų grupuočių pastangas savo tikslams naudotis skausminga šio miesto istorija. Vokietijos ultradešiniųjų judėjimų lyderiai anksčiau yra išprovokavę pasipiktinimą, lygindami Drezdeno bombardavimą su žydų holokaustu.

Manoma, kad šiuose mitinguose dalyvaus apie 7000 neonacių ir jų šalininkų iš kitų Vokietijos miestų ir Europos šalių, neskaitant mažiausiai 1000 vietinių, sakė policijos atstovas Thomas Geithneris.

1945 metų vasario 13–14 dienomis trys Didžiosios Britanijos ir JAV bombonešių bangos subombardavo Drezdeną padegamosiomis bombomis ir visiškai sunaikino jo barokinį senamiestį.Ultradešiniųjų protestų organizatoriai šią demonstraciją vadina gedulo maršu.

„Svarbiausia užduotis mums – atskirti abu blokus ir neleisti jokių kontaktų tarp jų“, – pabrėžė Th.Geithneris.

Drezdeno merė Helma Orosz išreiškė viltį, kad tūkstančiai žmonių susikibs rankomis ir apjuos atstatytą senamiestį, simboliškai gindami jį nuo neonacių. Miesto administracijai kreipėsi į teismą, kad šis uždraustų ultradešiniųjų maršą, tačiau šis prašymas nebuvo patenkintas.

Apie 2000 kairiojo sparno aktyvistų šeštadienio rytą susirinko už kelių šimtų metrų nuo priešininkų telkimosi vietos, tačiau didesnių incidentų kol kas neįvyko. Daugelis jų mėgino blokuoti gatves, kad ultradešinieji negalėtų patekti į savo susirinkimo vietą.

20-metė Karolin Hanebuth atvyko iš Vokietijos vakarinio miesto Hanoverio protestuoti prieš neonacius. „Fašizmas nėra nuomonė – tai nusikaltimas“, – ji sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“.

Ultradešiniųjų judėjimai Vokietijoje neturi didelio politinio svorio, o jų aktyvistai neužima vietų nacionaliniame parlamente. Tačiau Saksonija ir jos sostinė Drezdenas yra viena iš dviejų rytinių Vokietijos žemių, kurių regioniniuose parlamentuose esama Nacionaldemokratų partijos deputatų.

1945 metų vasario 13–14 dienomis trys Didžiosios Britanijos ir JAV bombonešių bangos subombardavo Drezdeną padegamosiomis bombomis ir visiškai sunaikino jo barokinį senamiestį.

Ilgą laiką tiksliai nebuvo žinoma, kiek žmonių Drezdene žuvo per tuos bombardavimus. 2008 metais Saksonijos vyriausybės paskirta komisija nustatė, kad per tuos antskrydžius žuvo ne daugiau nei 25 tūkst. žmonių. Anksčiau ekspertai teigė, kad bombardavimai ir gaisrai galėjo nusinešti net 135 tūkst. gyvybių.

Drezdenas daugelį metų buvo kruopščiai atstatinėjamas. Jo pagrindinė Švč. Mergelės Marijos katedra, kurios vietoje kelis dešimtmečius riogsojo griuvėsių krūva, buvo vėl atidaryta 2005 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min