2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Graikų pakrantės apsaugos tarnyba išgelbėjo beveik 100 migrantų iš sudužusio laivo

Graikų pakrantės apsaugos tarnyba išgelbėjo beveik 100 migrantų iš sudužusios jachtos prie Chalkės salos, o kiti laivai ieško daugiau galėjusių dingti žmonių, trečiadienį pranešė uosto policija.
Graikų pakrantės apsaugos tarnyba išgelbėjo beveik 100 migrantų iš sudužusio laivo
Graikų pakrantės apsaugos tarnyba išgelbėjo beveik 100 migrantų iš sudužusio laivo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Graikija Migrantai

Dauguma išgelbėtų migrantų buvo sirai, irakiečiai, somaliečiai ir kurdai. Be to, toje grupėje buvo 10 vaikų, nurodo Graikijos jūrų reikalų ministerija.

Gelbėjimo operacija vyko gilėjant įtampai tarp Atėnų ir Ankaros dėl ginčijamų akvatorijų Viduržemio jūroje. Graikų ministerija kritikavo du toje teritorijoje buvusius turkų patrulinius laivus, neprisijungusius prie gelbėjimo pastangų.

Operacija prasidėjo antradienio vakarą, uosto policijai sužinojus apie į bėdą patekusią jachtą, kuri buvo pasiuntusi pavojaus signalą.

Migrantai į tą jachtą įlipo Turkijoje; tai yra vienas iš žmonių kontrabandininkų naudojamų maršrutų migrantams patekti į Europos Sąjungą per netoliese esančias graikų salas.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo keturi pakrantės apsaugos tarnybos patruliniai laivai, gelbėjimo laivas, karinis laivas ir penki krovininiai laivai, kurie buvo toje teritorijoje, ir oro pajėgų sraigtasparnis, nurodoma ministerijos pranešime.

Tarp išgelbėtų asmenų yra trys įtariami kontrabandininkai, teigia graikų pareigūnai.

Graikija ir Turkija yra pasiuntusios savo karo laivų į rytinę Viduržemio jūros dalį, tęsiantis abiejų šalių ginčui dėl naftos ir dujų telkinių žvalgymo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min