15min be reklamos
2022 12 03, 12:58 Atnaujinta 2022 12 03, 15:31

Per stiprų žemės drebėjimą Indonezijoje sužalotas vienas žmogus

Indonezijos pagrindinėje Javos saloje šeštadienį įvykus galingam žemės drebėjimui buvo sužalotas mažiausiai vienas asmuo.
Seismografas
Seismografas / 123RF.com nuotr.

Požeminis smūgis supurtė tą patį miestą, kuriame praėjusį mėnesį žemės drebėjimas pasiglemžė daugiau kaip 330 žmonių gyvybių.

5,7 balo žemės drebėjimas įvyko sausumoje, 112 km gylyje, o jo epicentras buvo už 18 km į pietryčius nuo Vakarų Javos miesto Bandžaro, pranešė JAV geologijos tarnyba (USGS).

Indonezijos meteorologijos agentūra BMKG pranešė užfiksavusi didesnį – 6,4 balo – žemės drebėjimo stiprumą.

Smūgis taip pat sudrebino pastatus sostinėje Džakartoje, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Mažiausiai vienas žmogus buvo sužeistas ir išvežtas į ligoninę, transliuotojui „Metro TV“ sakė šalies nacionalinis nelaimių padarinių švelninimo vadovas Suharyanto, kuris, kaip ir daugelis indoneziečių, turi tik vieną vardą.

Daugiau pranešimų apie aukas ar didesnę žalą nėra.

BMKG nurodė, kad pastatai drebėjo Vakarų Javos Garuto mieste, ir perspėjo netoli epicentro esančius gyventojus saugotis galimų pakartotinių smūgių.

Vis dėlto cunamio grėsmės nėra, teigė agentūra.

„Viskas saugu“

Garuto vietos gelbėtojų vadas Budi Satria sakė, kad didelių nuostolių, regis, nepadaryta.

„Įvykus žemės drebėjimui, kai kurie žmonės išbėgo į lauką, bet kai jis nurimo, grįžo prie savo veiklos. Ačiū Dievui, kol kas viskas saugu“, – sakė jis vietos transliuotojui „Kompas“.

Daugiau nei 270 mln. gyventojų turinčioje šalyje dažni žemės drebėjimai, ugnikalnių išsiveržimai ir cunamiai, nes ji yra Ramiojo vandenyno Ugnies žiede, kur susiduria tektoninės plokštės.

Praėjusį mėnesį Vakarų Javoje esančiame Čiandžūro mieste įvyko negilus 5,6 balo požeminis smūgis, kuris, sugriovęs pastatus ir sukėlęs žemės nuošliaužų, pražudė 331 žmogų, tūkstančius sužeidė ir dešimtis tūkstančių paliko be pastogės.

Praėjus kelioms dienoms po drebėjimo daug žmonių buvo rasti palaidoti po griuvėsiais, tačiau buvo pranešta tik apie keletą sėkmingų gelbėjimo operacijų. Be kita ko, vieno šešiamečio gelbėjimo operaciją gelbėtojai pavadino „stebuklu“.

Šeštadienio drebėjimas vėl sukrėtė Čiandžūro gyventojus, o kai kurie stogai buvo lengvai apgadinti, vietos kariuomenės pareigūnas Haryanto sakė „Kompas“.

„Dėl to jautėmės tarsi svyruotume. Matėme, kaip siūbuoja kabančios lempos“, – sakė jis.

Praėjusį mėnesį įvykusi nelaimė buvo pražūtingiausias žemės drebėjimas šalyje nuo 2018 metų, kai per žemės drebėjimą ir jo sukeltą cunamį Sulavesio saloje žuvo daugiau kaip 4 000 žmonių.

Praėjusių metų sausį Sulavesio salą sukrėtęs 6,2 balo žemės drebėjimas nusinešė daugiau kaip 100 žmonių gyvybių ir tūkstančius paliko be pastogės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min