Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 1d. 22:28

IS propaganda susiviliojusios Austrijos paauglės buvo žiauriai prievartaujamos ir nužudytos

IS propagandos plakatas, kuriame pozuoja Sabina Selimovic
Interpolo nuotr. / IS propagandos plakatas, kuriame pozuoja Sabina Selimovic
Austrijos moksleivė Samra Kesinovic buvo mirtinai sumušta, kai bandė pabėgti iš teroristų organizacijos „Islamo valstybės“ (IS) kalėjimo. Tame pačiame name prievartauta moteris iš Tuniso sakė, kad nepilnametė buvo paversta sekso verge. Teroristai merginą siuntė vieni kitiems kaip „dovaną“. Apie tai rašo portalas independent.co.uk, remdamasis „The Sun“ paskelbtu interviu.

17 metų austrė S.Kesinovic pradingo daugiau nei prieš metus. Ji paliko savo namus Vienoje kartu su drauge 15 metų Sabina Selimovic, kuri taip pat prisijungė prie grupės Sirijos teroristų.

„Neieškokite mūsų. Mes atsiduodame Dievui ir mes mirsime už jį“, – savo tėvams parašė septyniolikmetė.

Iškart po to, socialiniuose tinkluose pasirodė IS propagandos plakatai, kuriuose merginos pozavo kaip džihadistės – veidą paslėpusios po burka ir rankose spausdama „kalašnikovą“.

2014 metų spalio mėnesį pasklido žinia, kad abi Austrijos merginos bando grįžti namo, tačiau joms nepavyksta ištrūkti iš žiaurių teroristų.

Po kelių mėnesių vienas Jungtinių Tautų pareigūnas, atsakingas už terorizmo grėsmės vertinimą, savo atskaitoje nurodė, kad penkiolikametė Sabina žuvo, o septyniolikmetė Samra – dingo be pėdsakų.

Tik po metų paaiškėjo, kad mergina buvo mirtinai uždaužyta plaktuku.

Nepilnametę pavertė sekso „dovana“

2015 metų gruodžio mėnesį „The Sun“ publikavo interviu su neįvardinta moterimi iš Tuniso, kuri buvo kalinama Sirijos Rakka tvirtovėje. 

Tunisietė pasakojo, kad ten teroristai laikė ir septyniolikmetę Samrą. Moteris pasakojo, kad austrė buvo laikoma sekso vergijoje ir nuolat prievartaujama.

Tunisietė pasakojo, kad ten teroristai laikė ir septyniolikmetę Samrą. Moteris pasakojo, kad austrė buvo laikoma sekso vergijoje ir nuolat prievartaujama.

IS teroristai nepilnametę dalino vieni kitiems kaip „dovaną“, žiauriai ją žagindavo ir mušdavo.

Moteris teigė, kad septyniolikmetė austrė buvo uždaužyta plaktuku, nes bandė pabėgti iš IS teroristų kalėjimo ir buvo sučiupta.

Užverbavo pamokslininkas

Austrijos valdžios institucijos apkaltino Vienoje gyvenantį bosnių musulmonų pamokslininką Abu Tejda-Mirsadą, kad jis verbavo austrų paauglius ir siuntė juos į Siriją.

Vyras kaltinimus neigė.

Šalies teisėsauga atsisakė komentuoti situaciją ir patvirtinti mergaičių mirtį, tačiau „Interpolas“ pašalino austrių nuotraukas iš paieškos puslapio.

Manoma, kad beveik 200 Austrijos piliečių išvyko į Siriją ir Iraką kovoti už IS teroristus. Manoma, kad jaunuolius padėjo užverbuoti propaganda, skleidžiama vokiečių kalba.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Sirijos karas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

01:42
01:21:33
12:30

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min