Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Izraelio Aukščiausiasis Teismas atsisakė spręsti, ar B.Netanyahu galės formuoti vyriausybę 

Izraelio Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį atsisakė priimti nutartį byloje, kurią iškėlė grupė teisininkų, siekiančių užkirsti kelią oficialiai apkaltintam ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu formuoti vyriausybę po būsimų rinkimų. 
Benjaminas Netanyahu
Benjaminas Netanyahu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Teisininkai antradienį kreipėsi į Izraelio aukščiausios instancijos teismą, tvirtindami, kad prezidentas negali pavesti formuoti naujos vyriausybės B.Netanyahu, kuriam lapkritį buvo oficialiai pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo pasitikėjimu ir kyšininkavimo.

Tačiau teismas ketvirtadienį pareiškė, kad negali priimti nutarties šioje byloje, nes teisininkų prašymas yra „pirmalaikis“.

Kovo 2 dieną Izraelyje vyks jau treti per trumpesnį nei vienerių metų laikotarpį rinkimai, nes po pernai balandį ir rugsėjį vykusių visuotinių rinkimų nepavyko suformuoti valdančiosios koalicijos.

B.Netanyahu dešiniojo sparno partija „Likud“ ir Benny Gantzo vadovaujamas centristų aljansas „Mėlyna ir balta“ tiek balandį, tiek rugsėjį vykusiuose rinkimuose surinko apylygiai balsų.

Reaguodamas į teismo sprendimą B.Gantzas socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad „B.Netanyahu rinkimuose teks stoti prieš visuomenės teismą, ir mes laimėsime“.

Izraelio įstatymai numato, kad pareigas einantis ministras pirmininkas privalo atsistatydinti tik jį nuteisus ir išnagrinėjus visus apeliacinius skundus.

Tačiau įstatymai nesuteikia neliečiamybės nuo baudžiamojo persekiojimo.

Trečiadienį premjeras paprašė parlamento suteikti jam teisinę neliečiamybę.

Prašymas „atitinka įstatymus... [ir] siekį toliau dirbti jūsų ir Izraelio ateities labui“, sakė B.Netanyahu žurnalistams Jeruzalėje.

Premjerui oficialiai paprašius suteikti jam teisinę neliečiamybę, jo teismo procesas turėtų būti atidėtas mažiausiai keliems mėnesiams, nes įstatymų leidėjai dėl jo prašymo turėtų balsuoti tik po kovo 2 dieną numatytų visuotinių rinkimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius