Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 23d. 21:02

J.C.Junckeris prieš EP rinkimus iškeikė nacionalistus: už ką?

Jeanas-Claude'as Junckeris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jeanas-Claude'as Junckeris

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris Europos Parlamento rinkimų, kurie ketvirtadienį jau vyksta kai kuriose ES šalyse, įskaitant „Brexit“ procese vis dar įklimpusią Jungtinę Karalystę, iškeikė „kvailus nacionalistus“, rašo „Politico“.

„Šie populistai, nacionalistai, kvaili nacionalistai – jie myli savo pačių šalis. Jiems nepatinka tie, kurie atvyksta iš toli, o man patinka. Mes turime būti solidarūs su tais, kurių situacija blogesnė nei mūsų“, – kalbėjo J.C.Junckeris.

Kalbėdamas apie „Brexit“, jis įžvelgė, esą chaotiškas procesas ES net naudingas: „Žmonių, kurie teigiamai vertina ES, daugėja, nes jie mato, kas vyksta, ir suvokia, kad palikti ES nėra taip lengva.“

Tiesa, J.C.Junckeris, kuris pareigas paliks lapkritį, kai darbą pradės naujoji Europos Komisija, pridūrė, kad Jungtinei Karalystei atėjo laikas iš tikrųjų palikti Bendriją.

„Turime sustabdyti šį procesą, nes jis kenkia bendrai atmosferai Europoje. Jis daro žalą augimo perspektyvoms visame pasaulyje. Mane erzina tai, kad turime laukti kito išstojimo termino pratęsimo“, – sakė EK pirmininkas.

Kovo 29 dieną planuotą „Brexit“ ES šalių lyderiai anksčiau atidėjo iki spalio 31-osios, ir Jungtinė Karalystė dalyvauja Europos Parlamento rinkimuose.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris

Be to, Jungtinės Karalystės vyriausybė ketvirtadienį jau atidėjo itin svarbų balsavimą dėl „Brexit“, kurį Bendruomenių Rūmuose planavo surengti birželio 3 dieną prasidėsiančią savaitę.

Dalis šalies politikų nori spalį išstoti be jokio susitarimo su ES, kiti vis dar viliasi, kad bus surengtas antrasis referendumas dėl narystės Bendrijoje.

J.C.Junckeris CNN pareiškė nemanantis, kad antrasis referendumas reikalingas, nes „rezultatas gali niekuo nesiskirti“.

„Aš tik tikiuosi, kad jie (Jungtinė Karalystė, – red.) susitars tarpusavyje ir paliks ES iki spalio pabaigos. Manau, kad susitarti yra jų patriotinė pareiga.

Tiesa, britiškose diskusijose man nepatinka tai, kad jiems atrodo svarbiau pakeisti vyriausybės vadovą, o ne susitarti. Tuo tarpu Europos Sąjungai svarbesnis Pasitraukimo susitarimas, o ne kito premjero tapatybė“, – kalbėjo EK pirmininkas.

Britų ministrę pirmininkę Theresą May, kurios likimas po to, kai iš vyriausybės atstovo parlamente posto pasitraukė įtakingoji Andrea Leadsom, pakibo ant plauko, J.C.Junckeris vertina teigiamai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Theresa May
AFP/„Scanpix“ nuotr./Theresa May

„Ji yra moteris, kuri žino, kaip dirbti, bet jai nesiseka dirbti. Man ji labai patinka, ji yra kieta asmenybė“, – pabrėžė J.C.Junckeris.

Paklaustas, ar mano, kad euroskeptikams geriau sekasi įkvėpti savo šalininkus nei proeuropietiškoms jėgoms, J.C.Junckeris atsakė: „Visada lengviau mobilizuoti neigiamas jėgas, o ne teigiamas.“

Tokių komentarų EK pirmininkas pažėrė tą pačią dieną, kai Jungtinės Karalystės „Brexit“ partijos, kuri greičiausiai surinks daugiausia balsų per EP rinkimus šioje šalyje, Nigelas Farage'as apkaltino tolesnę narystę ES remiančius britus smurto kurstymu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nigelas Farage'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nigelas Farage'as

„Jie stengiasi sudaryti įspūdį, kad tie, kurie balsavo už „Brexit“, nežinojo, už ką balsuoja, kad mes kvaili, buki, nieko neišmanantys rasistai. Manau, kad tai viena priežasčių, kodėl taip klaikiai elgiamasi mūsų gatvėse“, – teigė N.Farage'as.

Britai EP rinkimuose balsavo jau ketvirtadienį, daugelyje kitų ES šalių rinkimai vyks sekmadienį, gegužės 26-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min