Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 4d. 16:50

Jungtinių Tautų agentūra ragina Europos Sąjungą priimti daugiau pabėgėlių

Graikijos Koso saloje išsilaipinę pabėgeliai iš Afganistano ir Sirijos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Graikijos Koso saloje išsilaipinę pabėgeliai iš Afganistano ir Sirijos

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) ketvirtadienį paragino Europos Sąjungą priimti daugiau pabėgėlių nei planuota, kadangi iš konflikto zonos bėgančių sirų skaičius ir toliau auga.

Remiantis UNHC duomenimis, pernai 28 ES šalys priėmė maždaug 8 500 žmonių, o per ateinančius dvejus metus ketina įkurdinti dar 20 tūkstančių pabėgėlių.

Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro padėjėjas Volkeris Tuerkas europarlamentarus perspėjo dėl „daug didesnio ir skubesnio poreikio didinti šiuos skaičius“.

Pasak V.Tuerko, į ES per Turkiją ir Graikiją atvykstančių migrantų skaičius pastaruoju metu stipriai išaugo. Dauguma atvažiuojančiųjų yra sirai, tačiau taip pat yra irakiečių , somaliečių, eritriečių.

„Ankstesniais metais Graikijoje nebuvo tiek atvykėlių kaip dabar, – kalbėjo jis. – Būtina imtis solidarumo priemonių su šalimis, kurios yra ypač paveiktos (migracijos)“ kaip Graikija ir Malta.

Konfliktas trunka jau penktus metus, dėl to, pasak V.Tuerko, „tarp Sirijos gyventojų atsiranda tam tikras beviltiškumo pojūtis“, kuris verčia juos ieškoti prieglobsčio kitur.

Konfliktas trunka jau penktus metus, dėl to, pasak V.Tuerko, „tarp Sirijos gyventojų atsiranda tam tikras beviltiškumo pojūtis“, kuris verčia juos ieškoti prieglobsčio kitur.

Pasak Maltos europarlamentarės Robertos Metsolos, kuri užsiima migracijos problemomis, ES turėtų geriau išnaudoti dabartinę specialių vizų tokiems asmenims sistemą. Ji paragino sukurti visiškai finansuojamą „paramos sistemą, atveriančią galimybes gauti humanitarines vizas“.

Tuo metu Europos Komisija atskirai ragina ES nares priimti iš Sirijos ir Eritrėjos bėgančių 40 tūkstančių žmonių, kurie atvyks į Italiją ir Graikiją per artimiausius dvejus metus, norėdama įpareigoti jas pasidalinti migrantų našta.

Daugelis ES šalių, tarp jų ir tokios įtakingos kaip Vokietija ir Prancūzija, skundžiasi komisijos metodais, kuriuos ji naudoja skaičiuodama, kiek pabėgėlių turi priimti kiekviena šalis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min