Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 21, 20:02

Kambodžoje sugauta didžiausia gėlavandenė žuvis: tai – 300 kg sverianti raja

300 kg sverianti raja iš Mekongo upės Kambodžoje tapo didžiausia pasaulyje gėlavandene žuvimi, kurią kada nors sugavo ir užfiksavo žmogus. Milžiniška žuvis buvo išmatuota ir paleista į laisvę, pirmadienį pranešė britų nacionalinis transliuotojas BBC.
Mekongo upėje Kambodžoje sugauta 300 kg sverianti raja tapo didžiausia pasaulyje gėlavandene žuvimi
Mekongo upėje Kambodžoje sugauta 300 kg sverianti raja tapo didžiausia pasaulyje gėlavandene žuvimi / Nuotr. iš „Wonders of the Mekong“ „Facebook“ profilio
Temos: 3 Kambodža Žuvis Raja

Ankstesnis rekordininkas – 293 kg sveriantis šamas – buvo sugautas 2005 m. Tailande.

Mekongo upė pasižymi didele gyvūnijos įvairove, nors jos ekosistemai kelia grėsmę užtvankos, tarša ir pernelyg intensyvi žvejyba.

Mekongas yra didžiausia upė Indokinijos pusiasalyje. Ji teka per Kiniją, Mianmarą, Laosą, Tailandą, Kambodžą ir Vietnamą.

„Per 20 metų, kai tyrinėjame milžiniškas žuvis šešių žemynų upėse ir ežeruose, tai yra didžiausia gėlavandenė žuvis, su kuria teko susidurti ar kurią užfiksavome pasaulio šaltiniuose“, – sako biologas Zebas Hoganas, vadovaujantis JAV Mekongo išsaugojimo projektui.

„Rasti ir užregistruoti šią žuvį yra nuostabu, tai retas vilties spindulys, ir ypač gerai, kad ji rasta Mekongo upėje, kuriai dabar kyla daug grėsmių“, – priduria jis.

Pirmą kartą milžinišką rają birželio 13 d. pastebėjo Ko Prea žvejys. Jis susisiekė su mokslininkais ir išmatavus rają, įskaitant uodegą, paaiškėjo, kad ji buvo beveik keturių metrų ilgio.

Prie rajos buvo pritvirtintas akustinis seklys ir ji buvo paleista atgal į upę.

Khmerų kalba šios žuvies pavadinimas reiškia „mėnulio pilnatis“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min