Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 26d. 06:26 , Atnaujinta: 2020 vasario 27d. 10:02

Koronavirusas: Estijoje, Danijoje ir Rumunijoje užfiksuoti pirmieji atvejai

Koronavirusas
ZUMAPRESS.com nuotr. / Koronavirusas

Europos šalys vis praneša apie naujus užsikrėtimo naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejus. Ketvirtadienį ryte apie užfiksuotą virusą pranešė Danija, Rumunija ir Estija, pirmoji Baltijos šalis, kurią pasiekė virusas. Užsikrėtęs vyras į Estiją atvyko autobusu iš Rygos.

Koronavirusu COVID-19 užsikrėtė daugiau nei 82 tūkst. žmonių, virusas nusinešė virš 2,8 tūkst. gyvybių.

Svarbiausią informaciją apie koronaviruso prevenciją rasite čia.

Antradienį apie pirmuosius užsikrėtimo atvejus paskelbė Šveicarija, Austrija ir Kroatija, šiaurės Italijoje dėl COVID-19 buvo uždaryta keliolika miestų – šalyje užsikrėtimų skaičius viršija 300. Trečiadienį paaiškėjo, kad koronavirusas pasiekė ir Graikiją.

Lietuvoje dar nenustatyta užsikrėtimo COVID-19 atvejų, tačiau trečiadienį buvo paskelbta ekstremali situacija.

Visos naujienos apie koronavirusą – specialiame 15min polapyje.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Šiaurės Korėja dėl naujojo koronaviruso pratęsė mokinių atostogas

09:40

Šiaurės Korėja atidėjo naujo semestro pradžią šalies švietimo įstaigose, siekdama užkirsti kelią naujojo koronaviruso plitimui, pranešta ketvirtadienį.   

Tai naujausia iš virtinės priemonių, kurių ėmėsi ši izoliuota komunistinė valstybė, bandydama apsisaugoti nuo potencialiai mirtinos infekcijos protrūkio.  

Pchenjanas nėra pranešęs apie jokius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus. 

Epidemija prasidėjo pernai gruodį Kinijos vidurio regiono mieste Uhane. Per kelis mėnesius virusas išplito dešimtyse kitų šalių, įskaitant Pietų Korėją.

Šiaurės Korėja, kuriai taikomos griežtos tarptautinės sankcijos dėl jos branduolinės ir balistinių raketų programų, turi prastą medicinos infrastruktūrą. Šalis uždarė sienas ir visiškai izoliavo save nuo likusio pasaulio, analitikams kalbant, kad prevencija yra jos vienintelis pasirinkimas.  

„Moksleivių atostogos buvo pratęstos – tai prevencinė priemonė prieš infekciją“, – pranešė Šiaurės Korėjos valstybinis transliuotojas, kurį cituoja Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.   

Ši priemonė taikoma vaikų darželiams, ikimokyklinio ugdymo įstaigoms ir visoms švietimo įstaigoms. Pranešime nebuvo nurodyta, kada švietimo įstaigos atnaujins darbą.   

Šiaurės Korėja uždraudė į šalį įvažiuoti turistams, sustabdė tarptautinius skrydžius ir susisiekimą tarptautiniais traukiniais, taip pat izoliavo šimtus užsieniečių. Rusijos ambasadorius taikomus griežtus suvaržymus pavadino „morališkai žlugdančiais“.    

Pchenjanas planuoja taikyti draudimą įvažiuoti į šalį užsieniečiams, kol atsiras tinkamas naujojo koronaviruso diagnozavimas ir gydymas,  sakė vienas sveikatos apsaugos pareigūnas Japonijoje leidžiamam laikraščiui „Choson Sinbo“, kuris yra Šiaurės Korėjos propagandos ruporas.     

Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė Pchenjano prašymu perdavusi jam 1 500 koronaviruso tyrimo rinkinių. 

„Tikimės, kad šis žingsnis padės Šiaurės Korėjai užkirsti kelią infekcijai patekti į šalį“, – rašoma Rusijos URM išplatintame pranešime. 

Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas žmogaus teisių Šiaurės Korėjoje klausimu Tomas Ojea Quintana sakė, kad tarptautinė bendrija ir Šiaurės Korėja turi „suvienyti jėgas“, kad užkirstų kelią ligos protrūkiui. Jis pridūrė, kad „tolesnė šalies izoliacija nėra išeitis“. 

Daugiau kaip 43 proc. Šiaurės Korėjos gyventojų kenčia dėl prastos mitybos, jiems neužtikrinamas pakankamas geriamojo vandens tiekimas ir tinkamos sanitarinės sąlygos, sakė T.O.Quintana. 

„Dėl šių dalykų ir ribotos prieigos prie informacijos jiems COVID-19 kelia dar didesnį pavojų“, – sakė jis.  

D.Trumpas: koronaviruso išplitimas JAV „nėra neišvengiamas“

09:05

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį pareiškė, kad naujojo koronaviruso išplitimas šalyje nėra neišvengiamas, ir nurodė svarstantis galimybę apriboti susisiekimą su Italija ir Pietų Korėja, taip pat paskyrė viceprezidentą Mike'ą Pence'ą  vadovauti atsakui į šią problemą.

„Nemanau, kad tai neišvengiama. Manau, kad esama galimybės, jog tai gali pablogėti, kad tai gali gana reikšmingai pablogėti, bet niekas nėra neišvengiama“, – žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė D.Trumpas.

Vis tik prezidento optimizmo, kad protrūkį JAV pavyks veiksmingai užkardyti, nepalaikė jo administracijos aukščiausio rango sveikatos apsaugos pareigūnė, o tarnybos nurodė nustačiusios pirmąjį šalyje užsikrėtimo koronavirusu atvejį, kurio šaltinis nėra žinomas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) antradienį perspėjo amerikiečius būti pasiruošusius scenarijams, kai atšaukiami masiniai sambūriai. Mokyklos ir verslo įstaigos buvo paragintos užtikrinti galimybę dirbti per atstumą, skambant grėsmingiems perspėjimams, jog šalys nėra pasiruošusios suvaldyti epidemijos, per kurią jau užsikrėtė daugiau kaip 80 tūkst. žmonių, daugiausiai – Kinijoje.

„Dabar kyla nebe klausimas, ar tai nutiks, o veikiau klausimas, kada tai įvyks“, – apie potencialų koronaviruso protrūkį Jungtinėse Valstijose sakė CDC Nacionalinio skiepų ir kvėpavimo ligų centro vadovė Nancy Messonnier.

Iki trečiadienio JAV buvo patvirtinta 60 koronavirusu SARS-CoV-2 užsikrėtusių pacientų. Penkiolika jų buvo nustatyti šalies sveikatos apsaugos sistemos, o dar 45 buvo repatrijuoti iš užsienio – vieno Japonijoje įstrigusio kruizinio laivo arba Uhano miesto Kinijoje, tapusio šio protrūkio pirminiu židiniu

CDC vėliau pranešė, kad vėliausias Kalifornijoje nustatytas pacientas nesilankė kitose koronaviruso protrūkio apimtose šalyse ir neturėjo kontaktų su jokiu žinomu pacientu. Tai reiškia, jog šis atvejis gali žymėti pirmąjį „išplitimą bendruomenėje“ Jungtinėse Valstijose, nors ši prielaida dar nėra patvirtinta.

Išplitimo bendruomenėje atvejai fiksuojami, kai konkretus užkrato šaltinis nėra žinomas.

Tolesni kelionių suvaržymai?

Šiuo metu į Jungtines Valstijas draudžiama atvykti asmenims, per pastarąsias dvi savaites apsilankiusiems Kinijoje. D.Trumpas sakė, kad į šalių, iš kurių draudžiama atvykti, sąrašą gali papildyti daugiau šalių, įskaitant Pietų Korėją ir Italiją, kur naujasis virusas sparčiais išplito.

„Tinkamu laiku galime to imtis. Dabar tam nėra tinkamas laikas“, – D.Trumpas sakė atsakydamas į vieno žurnalisto klausimą.

„Italijoje, kaip žinote, problema yra gilesnė, ir iš tų [šalių] atvykstančius žmones tikriname labai, labai kruopščiai. Kažkuriuo metu galime nutraukti“ jų atvykimą, vėliau pridūrė prezidentas.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Mike'as Pence'as Jeruzalėje
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Mike'as Pence'as Jeruzalėje

Trečiadienį Valstybės departamentas sugriežtino perspėjimą keliaujantiems į Pietų Korėją iki antro aukščiausio lygio. Šiuo metu amerikiečiams rekomenduojam susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šią šalį.

D.Trumpas pridūrė, kad viceprezidentas M.Pence'as buvo paskirtas koordinuoti vyriausybės atsaką į koronaviruso protrūkį ir tiesiogiai informuoja prezidentą apie padėtį. Šį vaidmenį M.Pence'as parėmė iš sveikatos apsaugos sekretoriaus Alexo Azaro.

Papildomos lėšos

JAV įstatymų leidėjai anksčiau apkaltino administraciją neteikiant šiai krizei reikiamo dėmesio ir skiriant per mažai lėšų atsakui į protrūkį.

Pirmadienį Baltieji rūmai paprašė Kongreso skirti mažiausiai 2,5 mlrd. dolerių (2,3 mlrd. eurų) pasiruošimams suvaldyti galimą protrūkį ir į jį reaguoti. Šios lėšos, be kita ko, būtų skiriamos vaistams ir vakcinoms kurti, taip pat papildyti nacionalines strateginės svarbus atsargas.

Senato demokratų mažumos lyderis Chuckas Schumeras sakė, kad ši suma yra „per mažai ir per vėlai“, ir pasiūlė šiuo tikslu skirti 8,5 mlrd. dolerių (7,8 mlrd. eurų). D. Trumpas vėliau žurnalistams sakė, kad mielai priimtų didesnę sumą.

Prezidentas anksčiau trečiadienį vienoje savo „Twitter“ žinutėje tikino, kad jo administracija „atlieka PUIKŲ darbą“, taip pat apkaltino žiniasklaidą kurstant paniką dėl koronaviruso protrūkio.

Daugelio akcijų kainos Volstrite trečiadienį buvo nukritusios, bet šiek tiek stabilizavosi po dviejų dienų nuosmukio, didėjant susirūpinimui dėl koronaviruso epidemijos poveikio ekonomikai.

Jungtinėse Valstijose pareigūnai reiškė nerimą dėl apsirūpinimą medicinos produktais, nes didelė dalis žaliavų yra gaunama iš Kinijos.

Maisto ir vaistų administracija jau nurodė, kad šaliai gali pristigti asmeninių apsaugos priemonių, tokių kaip kaukės, respiratoriai ir kombinezonai.

Pirmasis koronaviruso atvejis užfiksuotas Estijoje

08:36

Estijos socialinių reikalų ministras Tanelis Kiikas ERR laidoje „Terevizija“ sakė, kad pirmasis koronaviruso atvejis Estijoje užfiksuotas ketvirtadienio rytą.

T.Kiikas sakė, kad „turimas omenyje Estijos gyventojas, nesantis jos pilietis“.

Pasak ministro, šis asmuo yra į Estiją neseniai iš Irano grįžęs šios šalies pilietis. Šiuo metu jis hospitalizuotas.

„Vėliau šiandien bus gauta papildomos informacijos apie šį atvejį“, – pažymėjo T.Kiikas.

Pasak ministro, minimas vyras neseniai sugrįžo į Estiją autobusu iš Rygos.

„Šiuo metu nustatomi autobuso keleiviai, su jais susisiekiama“, – aiškino A.Kiikas. Jis pridūrė kol kas negalintis pasakyti, kiek žmonių važiavo tuo autobusu arba turėjo kontaktų su užsikrėtusiuoju.

Danija pranešė apie pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį

08:30

Danija ketvirtadienį paskelbė užfiksavusi pirmąjį užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį šalyje – šiuo pacientu tapo vyras, grįžęs po slidinėjimo atostogų šiaurės Italijoje, tapusioje didžiausiu šios ligos židiniu Europoje.

„Vyras, vasario 24-ąją sugrįžęs iš kelionės su savo žmona ir sūnumi, nuo tada skundėsi kosuliu ir temperatūra“, – sakoma Danijos valstybinės sveikatos apsaugos agentūros pranešime.

„Vyro tyrimų rezultatai buvo teigiami, bet jo žmonos ir sūnaus rezultatai – neigiami“, – pridūrė agentūra.

Pacientas jaučiasi gana gerai ir jau sugrįžo namo, kur lieka izoliuotas su savo šeima, sakoma pranešime.

Visuomeninė televizija TV2 paskelbė, kad šis pacientas yra vienas jos darbuotojų.

Italija pranešė apie 400 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, daugiausiai šalies šiaurėje, ir 12 mirčių.

JAV ir Pietų Korėja dėl koronaviruso protrūkio atidėjo bendras karines pratybas

07:26

JAV ir Pietų Korėjos kariškiai ketvirtadienį atidėjo planuotas bendras pratybas dėl naujojo koronaviruso protrūkio.

Seulas tą pačią dieną paskelbė, kad šalyje buvo užfiksuoti 334 nauji užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejai ir kad bendras jų skaičius išaugo iki 1 595.

Sprendimas atidėti karines pratybas buvo priimtas Seului paskelbus aukščiausio lygio parengtį dėl koronaviruso protrūkio. Jungtinių pajėgų štabas nurodė, kad manevrai atidedami „iki atskiro pranešimo“.

Jungtinės Valstijos laiko Pietų Korėjoje 28,5 tūkst. karių, turinčių padėti Seului apsiginti nuo branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos. Didelė dalis amerikiečių kontingento laikoma į pietus nuo Seulo esančioje Humphreyso stovykloje Pjongteke. Tai didžiausia JAV pajėgų bazė užsienyje.

Vašingtonas ir Seulas anksčiau reikšmingai sumažino savo kasmetinių bendrų karinių pratybų mastą, kad suteiktų postūmį deryboms su Pchenjanu dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.

Pchenjanas visuomet griežtai smerkdavo šiuos manevrus ir laiko juos invazijos repeticijomis. Vis dėlto sąjungininkės buvo suplanavusios pavasarį surengti štabų koordinavimo pratybas.

Koronaviruso protrūkis Pietų Korėjoje yra didžiausias pasaulyje, neskaitant Kinijos, kur ši liga pirmiausiai atsirado pernai gruodį.

Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai ketvirtadienį nepranešė apie naujus mirusius pacientus. Iki šiol Pietų Korėjoje mirė 12 koronavirusu užsikrėtusių pacientų.

Kinijoje – mažiausias nuo sausio koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių skaičius

07:00

Kinija ketvirtadienį pranešė apie naujuoju koronavirusu užsikrėtusių 29 žmonių mirtį, bet šis per parą mirusių aukų skaičius yra mažiausias per beveik mėnesio laikotarpį.

Vis dėlto per parą užfiksuotų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius šiek tiek padidėjo.

Nacionalinės sveikatos apsaugos komisijos duomenimis, žemyninėje Kinijoje iki šiol mirė 2 744 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Per parą mirusių pacientų skaičius mažėjo jau trečią dieną iš eilės, o paskelbtas ketvirtadienį buvo mažiausias nuo sausio 29 dienos, kai buvo pranešta apie 26 naujas aukas.

„Scanpix“/AP nuotr./Ligoninė Uhane
„Scanpix“/AP nuotr./Ligoninė Uhane

Komisija nurodė, kad nustatyti dar 433 užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejai. Didžioji jų dalis (409) buvo užfiksuoti centrinėje Hubėjaus provincijoje, šio protrūkio pirminiame židinyje.

Nuo gruodžio, kai Hubėjaus sostinėje Uhane buvo nustatyti pirmieji užsikrėtusieji, Kinijos žemyninėje dalyje užregistruota beveik 78,5 tūkst. užsikrėtusių koronavirusu.

Hubėjuje naujų užsikrėtimo atvejų skaičius pastarąją savaitę stabiliai mažėjo, bet trečiadienį vėl šiek tiek padidėjo.

Hubėjuje tebetaikomi griežti judėjimo suvaržymai, bet kituose Kinijos miestuose žmonės pamažu grįžta į darbus. Vis dėlto mokyklos lieka uždarytos, o į Pekiną sugrįžtantys žmonės turi 14 dienų praleisti savanoriškame karantine.

Rumunija ir Norvegija paskelbė apie pirmuosius užsikrėtimo koronavirusu atvejus

06:20

Rumunija ir Norvegija trečiadienį pranešė apie pirmuosius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus, susijusius su šios ligos protrūkiais Kinijoje ir Italijoje.

Rumunijoje infekcija COVID-19 diagnozuota vyrui, turėjusiam kontaktą su vienu italu, apsilankiusiu šalyje praeitą savaitę.

„Pacientas, kurio sveikatos būklė gera ir kuriam jokie simptomai nesireiškia, bus perkeltas į Bukarešto užkrečiamųjų ligų ligoninę“, – per spaudos konferencija sakė sveikatos apsaugos ministras Victoras Costache.

Kitiems septyniems žmonėms, gyvenantiems pietrytinėje Gordžo srityje, tame pačiame name kaip ir šis vyras, viruso infekcija nenustatyta, bet dėl visa pikta jie visi bus dvi savaites laikomi karantine, sakė krizių mažinimo departamento pareigūnas Raedas Arafatas.

Manoma, kad rumunas užsikrėtė nuo italo, kuriam buvo diagnozuota koronaviruso infekcija grįžus į Italiją po keturių dienų viešnagės Gordže.

Tuo metu Norvegijos sveikatos apsaugos tarnybos irgi paskelbė apie pirmąjį šalyje užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejį asmeniui, praeitą savaitę grįžusiam iš Kinijos, bet nurodė, kad šiam pacientui pavojus negresia.

„Asmuo nesusirgo, jo sveikata gera, jokie simptomai nepasireiškė“, – žurnalistams sakė Norvegijos visuomenės sveikatos apsaugos instituto pareigūnė Line Vold.

„Manome, kad labai menkai tikėtina, kad jis užkrėtė“ kitų žmonių, pridūrė pareigūnė.

Atlikus įprastą patikrinimą buvo nustatytas „savaitinis teigiamas rezultatas“ ir aptikta naujojo koronaviruso pėdsakų, nurodė institutas.

Naujų užsikrėtimo atvejų aptinkama daugelyje Europos šalių; daugelis jų susiję su didžiausiu žemyne protrūkiu šiaurės Italijoje.

Kelių šalių vyriausybės rekomendavo nesilankyti Italijoje, kur užsikrėtusių COVID-19 nustatyta jau daugiau kaip 400, o 12 pacientų mirė.

Kaip nurodo Pasaulio sveikatos organizacija, COVID-19 protrūkis nusinešė daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių gyvybių. Naujuoju koronavirusu 35 šalyse užsikrėtė daugiau kaip 80 tūkst. žmonių, bet didžioji jų dalis išlieka Kinijoje.

Pirmasis infekcijos atvejis registruotas ir Norvegijoje

23:29

Trečiadienio vakarą apie pirmąjį koronaviruso infekcijos atvejį šalyje pranešė Norvegijos visuomenės sveikatos institutas.

Kaip Osle surengtoje spaudos konferencijoje informavo instituto vadovai, infekuota moteris kol kas jaučiasi sveika ir nejaučia jokių simptomų.

Moteris gyvena šiaurės Norvegijoje, jai pritaikytas namų karantinas. Dabar mėginama nustatyti visus asmenis, su kuriais pastaruoju metu kontaktavo viruso nešiotoja. Moteris praėjusį savaitgalį grįžo į Norvegiją iš Kinijos.

Sakartvele patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis

21:32

Sakartvele trečiadienį patvirtintas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis, pranešė sveikatos apsaugos ministrė Jekaterina Tikaradzė.

Pasak jos, virusas nustatytas vienam Sakartvelo piliečiui, išvakarėse grįžusiam iš Irano per Azerbaidžaną. Vyriškis gydomas Tbilisio ligoninėje.

Kiek anksčiau Sakartvelas pristabdė tiesioginį oro susisiekimą su Kinija, kur pernai atsirado šis virusas, ir evakavo savo piliečius, panorusius išvykti iš šios šalies.

Praėjusią savaitę dėl Irane plintančio koronaviruso Sakartvelas paskelbė apribojimų oro susisiekimui su šia šalimi.

Remiantis naujausiais duomenimis, nuo koronaviruso Irane mirė 19 žmonių; užsikrėtusiųjų skaičius siekia 139.

Suomijoje koronavirusas nustatytas iš Italijos grįžusiai moteriai

20:35

Suomijos sostinės gyventojai, savaitgalį grįžusiai iš Italijos, buvo nustatytas koronavirusas, trečiadienį pranešė vietos portalas „Yle“.

Kaip pranešama, moteris užsikrėtė Milane. Į medikus ji kreipėsi pati, o dabar ji gydoma Helsinkio universitetinėje ligoninėje.

Pacientei pakilusi temperatūra, bet jos būklė stabili, nurodė gydytojas Asko Jarvinenas.

Moteris viena skrido iš Italijos į Suomiją, artimą kontaktą turėjo tik su dviem žmonėmis. Su jais buvo susisiekta, jiems nepasireiškė jokie simptomai.

Tai jau antras patvirtintas koronaviruso atvejis Suomijoje. Sausio pabaigoje šis virusas nustatytas vienai turistei iš Kinijos.

Šiaurės Makedonijoje patvirtintas pirmas užsikrėtimo koronavirusu atvejis

20:35

Šiaurės Makedonijos sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį patvirtino, kad šalyje užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Venko Filipčės, moteris, kuriai nustatytas virusas, neseniai lankėsi Italijoje. Ministras sakė, kad dar būdama Italijoje ji dėl gripo simptomų kreipėsi į medikus, bet dėl koronaviruso ji tirta nebuvo.

„Pacientė yra makedonietė, praleidusi vieną mėnesį Italijoje“, – teigė ministras.

Kaip pranešė britų transliuotojas BBC, iš Italijos ji grįžo mikroautobusu. Šiuo metu taip pat tikrinama kartu važiavusių asmenų sveikata.

Šiaurės Makedonijos premjeras Oliveris Spasovskis per spaudos konferenciją pranešė, kad užsikrėtusi moteris nustatyta per įprastą keleivių patikrinimą pasienyje.

„Ji izoliuota ir saugi, prašome neskleisti panikos, situacija kontroliuojama“, – sakė ligoninės, kur gydoma ta moteris, vadovas.

Šiaurės Makedonija yra jau antra Balkanų valstybė, kur užfiksuotas koronavirusas. Antradienį apie savo pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį pranešė Kroatija.

Pakistane patvirtinti pirmieji du koronaviruso atvejai

19:54

Pakistane patvirtinti du pirmieji naujojo koronaviruso atvejai, trečiadienį pranešė premjero Imrano Khano patarėjas visuomenės sveikatos klausimais Zafaras Mirza.

„Galiu patvirtinti pirmuosius du koronaviruso atvejus Pakistane. Abiem [pacientais] rūpinamasi laikantis klinikinių standartinių protokolų ir abu jie yra stabilios būklės. Nereikia panikuoti, viskas kontroliuojama. Rytoj, sugrįžęs iš Taftano, surengsiu spaudos konferenciją“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė premjero patarėjas.

Apie pirmuosius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus Pakistane paskelbta kelios dienos po to, kai šalis uždarė savo sausumos sieną su Iranu, kur virusas pareikalavo 19 gyvybių.

Popiežius Pranciškus išreiškė solidarumą su koronaviruso aukomis

18:56

Popiežius Pranciškus trečiadienį išreiškė solidarumą su nukentėjusiaisiais nuo naujo koronaviruso protrūkio pasaulyje ir gyrė tuos, kurie bando kovoti su šiuo virusu.

Italijoje koronaviruso protrūkis yra didžiausias Europoje. Iš viso šalyje užregistruoti 374 susirgimo ir 12 mirties atvejų.

„Noriu išreikšti užuojautą ir (parodyti) savo artumą koronavirusu sergantiems pacientams ir juos gydantiems sveikatos apsaugos darbuotojams, o taip pat civilinėms institucijoms“, – kalbėjo popiežius per bendrąją audienciją Vatikane.

Vos keletas iš 12 tūkst. į audienciją Šv. Petro aikštėje atėjusių tikinčiųjų dėvėjo apsaugines kaukes.

Baigdamas audienciją 83 metų pontifikas neišvažiavo, kaip įprasta, savo „papamobiliu“, o pasiliko, kad paspaustų rankas dešimtims tikinčiųjų ir pabučiuotų keletą iš ten esančių vaikų, pranešė naujienų agentūros AFP fotografas.

Popiežius Pranciškus paprastai nevengia glėbesčiuotis su tikinčiaisiais, leidžiasi jų bučiuojamas į žandą arba kaktą.

Prieš metus jis paaiškino, kad nenori leisti žmonėms bučiuoti jo žiedą, nes nenori platinti mikrobų.

Per pasninko pradžią žyminčios Pelenų dienos homiliją popiežius Pranciškus paragino 1,3 mlrd. pasaulio katalikų „išjungti televizorius ir atsiversti Bibliją“.

„Laikas atsijungti nuo savo mobiliojo telefono ir prisijungti prie Evangelijos“, – sakė jis, apgailestaudamas dėl šiuolaikinių tendencijų, kai pasaulis yra „per daug užterštas žodiniais užgauliojimais, įžeidžiančiais ir žalingais žodžiais, platinamais per socialinius tinklus“.

Brazilijoje patvirtintas pirmasis Lotynų Amerikoje užsikrėtimo koronavirusu atvejis

16:47

Brazilija patvirtino pirmąjį užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį, trečiadienį pranešė laikraštis „Folha de San Paulo“.

Netrukus tai patvirtino ir Brazilijos sveikatos ministras Luizas Henrique.

Pasak ministro, vienas brazilas susirgo liga COVID-19, kai vasario 9–21 dienomis lankėsi Italijoje darbo reikalais. Italijoje šiuo metu užfiksuota daugiausia užsikrėtimo atvejų Europoje.

61-erių vyras pirmadienį kreipėsi į ligoninę San Paule sugrįžęs iš kelionės po Lombardiją. Šiuo metu pacientas yra izoliuotas; jis yra stabilios būklės.

Brazilijos sveikatos apsaugos ministerija vėliau turėtų padaryti oficialų pareiškimą dėl pirmojo užsikrėtimo COVID-19 atvejo.

Brazilija tapo pirmąja Lotynų Amerikos šalimi, kurios pilietis užsikrėtė naujuoju koronavirusu.

D.Trumpas rengs spaudos konferenciją dėl koronaviruso krizės

16:24

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė vėliau trečiadienį rengiantis Baltųjų rūmų spaudos konferenciją dėl pasaulinės koronaviruso epidemijos, ekspertams perspėjant, kad ši liga gali išplisti ir Jungtinėse Valstijose.

„Šiandien 18 val. (vietos, 1 val. ketvirtadienį Lietuvos laiku) Baltuosiuose rūmuose rengsiu spaudos konferenciją šia tema“, – tviteryje parašė D.Trumpas, pridurdamas, kad prie jo prisijungs JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) pareigūnai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas

Šalies pareigūnai paragino amerikiečius pakoreguoti savo planus, kad galėtų išvengti masinių susibūrimų, skambant perspėjimams, kad daugelis pasaulio valstybių nėra pasirengusios protrūkiui

ES: nėra priežasčių panikai dėl koronaviruso Europoje

15:04

Naujasis koronavirusas Europai kelia susirūpinimą, bet panikai priežasčių nėra, trečiadienį sakė Europos Sąjungos sveikatos apsaugos komisarė Stela Kirjakides, Italijai grumiantis su trečiu pagal dydį protrūkiu pasaulyje.

„Tai susirūpinimą kelianti situacija, bet negalime pasiduoti panikai“, – Romoje žurnalistams sakė S. Kirjakides, prieš tai susitikusi su Italijos sveikatos apsaugos ministru Roberto Speranza.

„Mes ES vis dar esame izoliavimo stadijoje, svarbu to nepamiršti“, – pridūrė ji ir paragino valstybes nares intensyviau ruoštis potencialiai pandemijai.

Į Italiją atvyko bendra ES ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) komanda, turinti padėti suvaldyti protrūkį, o S.Kyriakides paragino šiuos ekspertus geriau informuoti visuomenę apie ligą, taip pat „nustatyti sritis, kuriose reikės tolesnės ES paramos“.

„Susidūrėme su padėtimi, kai nežinome daugybės dalykų apie šį virusą, pavyzdžiui, jo kilmę ir kaip jis plinta“, – sakė komisarė.

„Taip pat privalome būti budrūs, kai kalbama apie dezinformaciją ir ksenofobinius pareiškimus, kurie klaidina piliečius ir verčia abejoti valstybės pareigūnų darbu“, – pridūrė ji.

S.Kyriakides taip pat kritiškai įvertino skirtingus ES šalių požiūrius į problemą, ir paragino vyriausybes dalintis informacija su Briuseliu.

Vis tik ji pasveikino ES sveikatos apsaugos ministrų, posėdžiavusių antradienį Romoje pirmininkaujant R.Speranzai, sprendimą neuždaryti sienų.

Ji taip pat gyrė šiuo metu rotacijos tvarka Bendrijai pirmininkaujančią Kroatiją dėl reguliarių bloko sveikatos apsaugos ministrų susitikimų šaukimo.

PSO: naujų užsikrėtimo virusu atvejų dabar daugiau ne Kinijoje, o už jos ribų

14:45

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paskelbė, kad dabar per dieną užregistruojamų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų daugiau yra ne Kinijoje, o už jos ribų.

Tai rodo Kinijoje atsiradusio koronaviruso protrūkio eigos pasikeitimą.

„Vakar naujų atvejų, apie kuriuos pranešta ne Kinijoje, skaičius pirmą kartą buvo didesnis už naujų atvejų Kinijoje skaičių“, – Ženevoje diplomatams sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Ši Jungtinių Tautų agentūra nurodė, kad antradienį naujų atvejų skaičius Kinijoje buvo 411, o kitur pasaulyje užregistruoti 427 nauji atvejai.

Italijoje koronaviruso aukų skaičius padaugėjo iki 12

14:36

Italijoje trečiadienį buvo užfiksuotas naujas užsikrėtimo mirtinai pavojingu koronavirusu atvejų šuolis, aukų skaičiui išaugus iki 12, o pacientų – iki 374.

„Scanpix“/AP nuotr./Italijos policija
„Scanpix“/AP nuotr./Italijos policija

Remiantis šalies civilinės saugos departamento statistika, dar antradienio vakarą užsikrėtimo atvejų buvo 322, o mirčių – 10.

Visi iki šiol Italijoje mirę žmonės arba buvo pagyvenusio amžiaus arba sirgo dar ir kitomis ligomis.

Graikija tapo dar viena prie koronaviruso protrūkio apimta Europos valstybe

13:36

Graikija trečiadienį pranešė apie pirmąjį šalyje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį – ši liga diagnozuota neseniai Italijos šiaurėje apsilankiusiai moteriai.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas sakė, kad 38 metų moteris gydoma Salonikų miesto ligoninėje ir kad jos būklė yra gera.

Šiuo metu Italija yra labiausiai naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 paveikta Europos valstybė – joje nustatyta daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų, o 11 pacientų mirė.

Graikijos vyriausybė antradienį paskelbė masinio koronaviruso protrūkio atveju uždarysianti kai kurias viešąsias erdves ir apribosianti susisiekimą.

Pietų Korėjoje vėl padaugėjo naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų

12:49

Pietų Korėja trečiadienį pranešė apie 115 naujų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, kurie bendrą atvejų skaičių padidino iki 1 261.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai paskelbė, kad 82 nauji atvejai buvo užregistruoti šalies pietryčiuose, Tegu mieste ir aplinkiniuose rajonuose.

Tame regione dauguma Pietų Korėjos atvejų registruojami pastarąsias aštuonias dienas.

Anksčiau trečiadienį JAV patvirtino savo pirmą atvejį tarp Pietų Korėjoje dislokuotų amerikiečių karių.

Irane mirus dar keturiems žmonėms, koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki 19

12:48

Iranas trečiadienį pranešė apie dar keturis mirties nuo naujojo koronaviruso atvejus ir 44 naujus per pastarąją parą užsikrėtimo atvejus.

Tokiu būdu bendras mirties atvejų Irane skaičius padidėjo iki 19, o užsikrėtimo atvejų skaičius – iki 139.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Iraniečiai saugosi koronaviruso
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Iraniečiai saugosi koronaviruso

15 naujų užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejų užregistruota šventajame šiitų mieste  Kome, devyni – Gilane, keturi – Teherane, trys – Chuzestane, po du – Sistane ir Beludžistane, Kohgilujėje ir Bujer Achmade, Farse, po vieną – Markazi, Kermanšahe, Ardabilyje, Mazandarane, Lorestane, Semnane ir Hormozgane.

Prancūzijoje – pirmoji koronavirusu užsikrėtusio šios šalies piliečio mirtis

11:38

Vienas 60-metis tapo pirmuoju Prancūzijos piliečiu, mirusiu dėl naujojo koronaviruso infekcijos komplikacijų, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Vyras, antradienio pavakare skubiai atvežtas į vieną Paryžiaus ligoninę sunkios būklės, mirė praeitą naktį ir tapo iš viso antrąja koronaviruso auka šalyje, nurodė sveikatos apsaugos viceministras Jerome'as Salomonas.

Pirmąja infekcijos COVID-19 auka Prancūzijoje tapo vasario viduryje miręs 80-metis turistas iš Kinijos.

Trečiadienį Prancūzija paskelbė apie tris naujus užsikrėtimo atvejus.

Amerikiečių pareigūnai tikisi naujojo koronaviruso plitimo JAV teritorijoje

11:09

Amerikiečių sveikatos apsaugos pareigūnai antradienį prognozavo, kad naujasis koronavirusas galiausiai išplis Jungtinėse Valstijose, ir paragino vietos administracijas, kompanijas ir mokyklas parengti planus numatant tokias priemones kaip masinių susibūrimų atšaukimas ir darbas per atstumą.

Numatome, kad galiausiai [virusas] plis šalies bendruomenėse“, – sakė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) aukšto rango pareigūnė Nancy Messonnier.

„Labiau kyla ne klausimas, ar tai dar vyks, o kada tiksliai tai įvyks ir kiek žmonių šioje šalyje sunkiai susirgs“, – pabrėžė ji.

Kol kas nesant jokių skiepų nuo COVID-19 ir jokių specifinių gydymo metodų, vadinamosios ne farmacinės intervencijos „bus svarbiausios priemonės mums reaguojant į virusą“, pridūrė N.Messonnier.

Dėl šių priemonių kiekvienu konkrečiu atveju turėtų būti sprendžiama atsižvelgiant į protrūkio mastą vietos bendruomenėje.

„Tarp galimybių mokykloms yra moksleivių suskirstymas mažesnėmis grupėmis arba, sunkios pandemijos [atveju], mokyklų uždarymas ir internetu grindžiamo mokymo per atstumą naudojimas“, – sakė N.Messonnier.

„Suaugusiesiems kompanijos gali asmeninius susitikimus pakeisti vaizdo ir telefono konferencijomis, padidinti galimybes dirbti nuotoliniu būdu“, – nurodė ji ir pridūrė, kad didesniu mastu miestams gali tekti atšaukti masinius susibūrimus.

Ligoninėms gali tekti atidėti nebūtinas procedūras ir dažniau konsultuoti telefonu.

„Turėtumėte paklausti savo vaikų mokyklos apie planus dėl mokyklos paleidimo ar uždarymo. Paklauskite apie mokymą per atstumą. Aš šįryt susisiekiau su savo vietos mokyklos direktoriumi ir uždaviau šiuos konkrečius klausimus“, – sakė pareigūnė.

Tuo tarpu JAV Nacionaliniai sveikatos apsaugos institutai (NIH) antradienį paskelbė, kad pradėjo pirmuosius klinikinius atsitiktinių imčių bandymus siekiant išsiaiškinti naujo antivirusinio vaisto remdesiviro saugumą ir veiksmingumą gydant COVID-19.

Pirmasis bandymų dalyvis yra amerikietis, repatrijuotas iš kruizinio laivo „Diamond Princess“, kuris buvo karantinuotas prie Jokohamos Japonijoje. Šis pacientas gydomas Nebraskos universiteto medicinos centre Omahoje.

Bandymo organizatoriai sakė, kad jis bus adaptuotas įtraukiant dalyvių kituose JAV ir pasaulio miestuose. Galiausiai bandyme turi dalyvauti iki 400 žmonių, be to, jo metu bus tiriami ir kiti gydymo metodai.

Vokietijoje koronavirusu užsikrėtusio vyro būklė – kritinė

11:02

Vokietijos tarnybos trečiadienį informavo, kad vieno vyro, kuriam buvo diagnozuota naujojo koronaviruso infekcija COVID-19, būklė yra kritinė ir kad jis buvo išvežtas gydyti į specializuotą ligoninę Diuseldorfe.

Vakarinės Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad šis vyras pirmadienį buvo hospitalizuotas dėl sunkaus plaučių uždegimo Erkelenco mieste netoli sienos su Nyderlandais.

Nustačius koronaviruso infekciją, pacientas buvo izoliuotas intensyviosios terapijos skyriuje, o vėliau perkeltas į Diuseldorfo universiteto ligoninę. Vyro žmona taip pat buvo izoliuota, įtariant koronaviruso infekciją, nes jai pasireiškė ligos simptomų.

Vokietijos naujienų agentūra DPA pranešė, kad pacientas yra įžengęs į 5-ą dešimtį vyras ir kad jis iš anksčiau sirgo kita liga.

Nyderlandų sveikatos apsaugos pareigūnai trečiadienį aiškinasi, kur lankėsi vienas vyras iš Vokietijos, kuriam buvo diagnozuota koronaviruso infekcija, paaiškėjus, kad praeitą savaitę pabuvojo pietinėje Limburgo provincijoje.

Nacionalinis sveikatos apsaugos institutas per „Twitter“ parašė, kad vietos sveikatos apsaugos tarnyba stengiasi nustatyti visus asmenis, su kuriais šis vokietis galėjo turėti kontaktų.

„Jeigu šiems kontaktavusiems pasireikš simptomai, jie bus izoliuoti ir patikrinti“, – sakoma antradienį vakare paskelbtoje instituto žinutėje.

Nyderlandai iki šiol nėra patvirtinę savo teritorijoje nė vieno užsikrėtimo koronavirusu atvejo.

PSO ekspertas įspėja

10:40

Pietų Korėjoje užsikrėtimo atvejų skaičiui perkopus tūkstantį, padaugėjus mirčių nuo šios infekcijos Irane ir jai išplitus į dar kelias anksčiau nepaveiktas šalis.

Tai išprovokavo niūrius įspėjimus, kad pasaulis nepasiruošęs suvaldyti susirgimo, vadinamo COVID-19.    

Virusas SARS-CoV-2 sparčiai išplito kai kuriuose Azijos, Europos ir Artimųjų Rytų regionuose, nors epidemijos pirminiame židinyje Kinijoje naujų užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičius mažėja. 

Siekiant sustabdyti infekcijos plitimą buvo izoliuoti dešimtys miestų ir gyvenviečių, o keliuose Kanarų salų ir Austrijos viešbučiuose dėl įtariamų COVID-19 atvejų antradienį įvestas karantinas.

Irane, paskelbusiame apie beveik 100 užsikrėtimo atvejų ir 15 mirčių, naujuoju koronavirusu pranešė užsikrėtęs netgi sveikatos apsaugos viceministras Irajas Harirchi.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) būstinėje Ženevoje Bruce'as Aylwardas, vadovavęs tarptautinei ekspertų misijai į Kiniją, gyrė  drastiškas karantino ir viruso plitimo stabdymo priemones, kurių ėmėsi ši šalis.   

Tačiau ekspertas žurnalistams sakė, kad kitos valstybės „tiesiog nepasiruošusios“ suvaldyti infekcijos protrūkio. 

„Privalote būti pasirengę tvarkytis su tuo dideliu mastu... Ir tai turi būti padaryta greitai“, – sakė B.Aylwardas. 

Dėl šio viruso Kinijoje jau mirė 2715 žmonių, juo užsikrėtė per 78 tūkstančius. Trečiadienį buvo pranešta apie 52 naujus mirties atvejus – tai mažiausias mirčių skaičius per tris savaites. Visos mirtys užregistruotos epidemijos epicentre – Hubėjaus provincijoje.  

Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija taip pat pranešė apie sumažėjusį naujų užsikrėtimo atvejų skaičių – buvo užregistruoti 406 nauji infekcijos atvejai, ir tik penki iš jų – ne Hubėjaus provincijoje. Tai stiprina viltį, kad likusioje šalies dalyje sėkmingai stabdomas viruso plitimas.    

Kitur pasaulyje COVID-19 jau pareikalavo daugiau nei 40 gyvybių, užregistruota 2 700 užsikrėtimo atvejų. 

Dėl epidemijos įvedami kelionių suvaržymai, atšaukiami sporto renginiai, o nerimas dėl viruso plitimo toliau smukdo akcijų indeksus. 

PSO paragino šalis „ruoštis galimai pandemijai“ – šiuo terminu vadinama epidemija, išplintanti už valstybių sienų ir žmones paveikianti pasauliniu lygiu.

Ypatingas pavojus kyla skurdžioms valstybėms, įspėjo PSO. 

Paskutinis atnaujinimas: 2020-02-26 10:40

Kinijoje sumažėjo mirčių

Visi per pastarąją parą užregistruoti mirties atvejai buvo protrūkio pirminiame židinyje Hubėjaus provincijoje, kur taip pat nustatytas 401 iš 406 naujų užsikrėtimo atvejų, pranešė Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.

Kinijoje naujų užsikrėtimo atvejų sumažėjo. Daugelis provincijų pastarosiomis dienomis nenustatė jokių naujų pacientų, susirgusių koronaviruso infekcija COVID-19.

Tik penki nauji pacientai buvo užregistruoti už protrūkio epicentro ribų, ir šis skaičius yra mažiausias per daugiau kaip mėnesį.

„Scanpix“ nuotr./Uhanas
„Scanpix“ nuotr./Uhanas

Per epidemiją, prasidėjusią Hubėjaus provincijos sostinėje Uhane, Kinijoje užsikrėtė daugiau kaip 78 tūkst. žmonių. Naujasis koronavirusas taip pat išplito dešimtyse kitų šalių.

Pietų Korėjoje nuo šios ligos iki trečiadienio mirė 11 žmonių, užsikrėtusiųjų bendras skaičius išaugo iki 1146. Šiuo metu jis yra didžiausias už Kinijos ribų.

Tarp naujai užsikrėtusiųjų šioje šalyje yra vienas JAV karys, priklausantis 28,35 tūkst. amerikiečių karių kontingentui, turinčiam padėti Seului apsisaugoti nuo branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos grėsmės.

Karys iš Karolo stovyklos, esančios už 30 km į šiaurę nuo Tegu miesto, savanoriškai izoliavosi savo namuose, pranešė JAV pajėgos Pietų Korėjoje. Šiuo metu aiškinamasi, ar jis galėjo užkrėsti kitus tarnybos draugus.

„Scanpix“/AP nuotr./Giuseppe Conte
„Scanpix“/AP nuotr./Giuseppe Conte

Italija, pranešusi apie 10 mirčių ir daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų, paskelbė judėjimo suvaržymus 11 miestų. Premjeras Giuseppe Conte sakė, kad šios priemonės gali būti taikomos kelias savaites.

Pekino pastangos iš pradžių buvo sutelktos į stebėseną ir kelionių šalies viduje ribojimą, bet dabar didėja susirūpinimas, kad užsienyje užsikrėtę asmenys gali pakartotinai užnešti ligą į Kiniją ir sukelti naujus protrūkius.

Nandzingo miesto tarnybos antradienį karantinavo 94 žmones, atskridusius vienu lėktuvu iš Seulo, nes trims keleiviams buvo padidėjusi temperatūra, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Visi trys keleiviai – Kinijos piliečiai, jie atskrido į Nandzingą antradienį ryte. Karščiavimą jiems nustatė muitinės pareigūnai, įlipę į lainerį patikrinti, ar keleiviams nepasireiškia ligos simptomai, nurodė Kinijos valstybinis transliuotojas CCTV.

Ši trijulė buvo nedelsiant išsiųsta į ligoninę ir izoliuota, o 94 kiti žmonės buvo uždaryti karantine viename viešbutyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min