Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 28d. 11:06

Kinijoje skelbiama, kam koronavirusas yra pats pavojingiausias: amžius, ligos, lytis

Honkongas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Honkongas

Kinijoje vasario 17-ąją išplatinta kinų Epidemiologijos žurnalo (The Chinese Journal of Epidemiology) statistika skelbia, kam koronavirusas kelia didžiausią pavojų. Remiamasi amžiaus, lyties, kitų turimų lėtinių ligų rodikliais.

15min polapyje – visos naujienos apie koronavirusą.

Mirtingumas nuo koronaviruso buvo apskaičiuotas mirčių skaičių padalinus iš ligos atvejų.

Mirtingumas pagal amžių:

Kaip rašo worldometers.info, didžiausią mirties riziką koronavirusas kelia vyresnio amžiaus žmonėms, ypač senjorams nuo 80 metų. Matoma, kad mažiausiai paveikiami vaikai – jų mirtingumas pats mažiausias.

Mirtingumas pagal lytį ir ligas:

Kinijoje rizika mirti nuo koronaviruso didesnė vyrams. Tačiau pažymima, kad mirusių vyrų skaičius gali didėti ir dėl rūkymo, nes Kinijoje rūkymas labiau paplitęs tarp vyrų. Rūkymas padidina ligos komplikacijų riziką.

Didžiausią riziką mirti nuo koronaviruso turi širdies ir kraujagyslių ligomis sergantys žmonės, taip pat sergantys diabetu, onkologinėmis ligomis.

Koronavirusas užfiksuotas ir Lietuvoje

Lietuvoje penktadienio naktį patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis. Liga diagnozuota 39 metų moteriai, ji paguldyta į Šiaulių respublikinę ligoninę. Moteris užsikrėtė Veronoje, Italijoje, į Lietuvą vasario 24 dieną grįžo per Kauną. Pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, keturi jos šeimos nariai – stebimi. Moters vyrui atliktas koronaviruso tyrimas. Jo rezultatų laukiama penktadienį.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15min atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie koronavirusą.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika nurodė, kad visos procedūros buvo vykdomos pagal ekstremalių situacijų rekomendacijas.

„Šiauliai tapo ta pirma vieta, kur buvo diagnozuotas koronavirusas“, – teigė jis.

Pasak direktoriaus, moteris į ligoninę paguldyta šiąnakt, į ligoninę atvyko greitosios medicinos pagalbos automobiliu.

Jis pasidžiaugė, kad moteris buvo gerai informuota, į darbą po komandiruotės Veronoje nėjo, nes kitą rytą – vasario 25 d. – pasiėmė nedarbingumo lapelį nuotoliniu būdu.

Blogiau moteris pasijuto po paros, tuomet buvo paguldyta į ligoninę tyrimams. Koronaviruso tyrimai jai atlikti ketvirtadienį. Moteris išleista rezultato laukti namuose, tačiau apie 1 val nakties gavus teigiamą rezultatą, greitoji vėl moterį atvežė į ligoninę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min