Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 21d. 01:09

Libijos sukilėliai skaičiuoja žuvusius, sekmadienį apgriauta M.Kadhafi rezidencija

Libijos sukilėliai pakeliui į Bangazio miestą.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Libijos sukilėliai pakeliui į Bengazio miestą.

Libijos sukilėliai sekmadienio vakarą pareiškė, kad sukilimo prieš Muammarą Kadhafi metu žuvo daugiau nei 8 tūkst. opozicijos karių. Tiesa, sukilėlių atstovas Abdelis Hafizas Ghoga nepatikslino, kuriuo laikotarpiu suskaičiavo tiek aukų.

Sukilimas prieš M.Kadhafi, valdžiusio šalį 40 metų, režimą prasidėjo vasario 16 dieną. Valdžia ėmė grubiai malšinti sukilimą, prieš civilius panaudoti šaunamieji ginklai.

Sukilėliai susibūrė Bengazyje, ten įkūrė valdžios perėmimo komitetą. Tuomet paskelbė, kad pradeda ruoštis rinkimams.

Kovo 17 d. JT Sauumo taryba priėmė rezoliuciją, kuria numatė virš Libijos sukurti neskraidymo zoną ir apginti civilius Libijos žmones (juos Kadhafi vadino „Al Qaeda“ teroristais). Tačiau M.Kadhafi JT rezoliuciją ignoravo. Be to, M.Kadhafi pajėgos ėmė įnirtingai pulti Bengazį, subombardavo uostą, nukentėjo net ligoninės. 

Todėl Vakarų koalicijos karinės pajėgos kovo 19 d. pradėjo operaciją „Odyssey Dawn“ (Odisėjos aušra).  

Pirmoji operacijos diena: Prancūzijos aviacijos puolimas ir JAV sparnuotosios raketos pasiekė 20 taikinių iš numatytų 22.

Antroji operacijos diena: JAV bombonešiai numetė 40 bombų, mūšiai Misratoje, Bengazyje ir Tripolyje.

M.Kadhafi rūmai apgriauti (papildyta 3.05 val.) Paaiškėjo, kad naktinio bombardavimo metu smarkiai nukentėjo M.Kadhafi rezidencija Tripolyje. M.Kadhafi vyriausybės atstovo Musa Ibrahimo teigimu, į pastatą pataikė sviedinys. Žurnalistus prie apgriauto pastato Libijos valdžios atstovai atvežė autobusu ir piktinosi, kad puolami objektai, kuriuose gali būti civilių.

Kol kas nepranešama apie kitus Tripolio naktinio mūšio sugriovimus ir aukas. Tačiau M.Ibrahimas tvirtino, kad galėjo nukentėti šimtai civilių, buvusių netoli M.Kadhafi rūmų,

JAV vyriausybės atstovai kanalui BBC teigė, kad nėra susiję su šiuo artilerijos smūgiu ir kad M.Kadhafi nėra taikinys. Tačiau anksčiau Pentagonas yra minėjęs, kad antrojo operacijos „Odyssey Dawn“ etapo metu atakuos M.Kadhafi slėptuves.

VIDEO: RT's Paula Slier reports live as anti-aircraft fire rains out over Tripoli
VIDEO: Anti-aircraft gunfire over Tripoli, Libya (footage)
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min