Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 2d. 02:19

Lietuvos kultūros atašė G.Michnevičiūtė: Niujorke – chaosas, riaušės, plėšikavimai

Protestai Amerikoje
Protestai Amerikoje

Lietuvos kultūros atašė Niujorke Gražina Michnevičiūtė savo paskyroje „Facebook“ aprašė šį JAV didmiestį apėmusį chaosą ir smurtą bei pasidalijo lietuvių užfiksuotais nusiaubto Niujorko vaizdais.

„Šiandien protestai dėl George'o Floydo mirties toliau ritasi ir per Niujorką. Nuo 15 val. iki 22 val. tūkstančiai niujorkiečių pradėjo plūsti į visų pagrindinių Niujorko rajonų gatves.

Jau prieš pietus Niujorko centre parduotuvių savininkai ėmė užkalinėti vitrinas, dingo iš gatvių gėlių vazonai ir uždaromos karantininiu režimu veikusios įstaigos. Sekmadienio vėlyvą vakarą miestas skendėjo chaose: vyko protestuotojų susirėmimai su policija, riaušės ir plėšikavimai. Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo šiandien pranešė, jog Niujorko mieste įvedama komendanto valanda nuo 23 val. iki 5 val. ryto.

Niujorko viešosios bibliotekos prezidentas Anthony W. Marxas šiandien išplatintame laiške „Apmąstymai apie šį momentą“ taikliai apibūdino pastarųjų dienų ir mėnesių jauseną, ką visi išgyvena šiandien Niujorko mieste: „Tai precedento neturintis momentas JAV istorijoje; visi tai jaučiame. Pandemija ir toliau kelia didelį iššūkį visiems, o daugeliui ji buvo tragiška. Dabar siaubą kelianti George'o Floydo mirtis Mineapolyje ir įvykę protestai dar labiau verčia mus visus susimąstyti. COVID-19 išdidino ir atskleidė mūsų giliausiai užslėptas nesėkmes ir trūkumus. Mes palaikome juodaodžių bendruomenę, mums skauda širdis dėl šalies, kurią padalino rasinė neteisybė, arogancija ir neapykanta. Sunku neliūdėti, nepykti ir rasti vilties“, – rašo G.Michnevičiūtė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:37
20:37
00:58

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min